פוסיד Fusid

שם בעברית: פוסיד

שם באנגלית:Fusid

שם מותג אמריקאי: Lasix, Fusid, Frumex

שם גינרי: Furosemide, פורוסמייד

מידע כללי על Fusid

פוסיד היא תרופה משתנת המשמשת לטיפול באי ספיקת לב כולל אי ספיקת לב מיטרלית, לטיפול בבצקות (בצקת היא מצב המתאר הצטברות עודפת של נוזלים בחללי הגוף) הנגרמות בין היתר כתוצאה מאי ספיקת כליות כרונית ולטיפול ביתר לחץ דם. המנגנון בו התרופה פועלת הוא על ידי הפרשה מוגברת של נוזלים במערכת השתן ומניעת הצטברותם בריאות, בחלל הבטן וברגליים. התרופה ניתנת בצורה פומית או בזריקה דרך הוריד.

התרופה נמצאת ברשימת התרופות החיוניות של ארגון הבריאות העולמי, ה – WHOומאושרת לשימוש על ידי מנהל התרופות והמזון האמריקאי, ה – FDA. פוסיד נמצאת בסל התרופות בישראל וחייבת מרשם רופא.

דרך הפעולה של Fusid

פוסיד פועלת על ידי עיכוב תעלות בכליה שתפקידן לספוג מים חזרה לגוף ולמנוע הפרשה מוגברת של נוזלים בשתן. כתוצאה מכך, מופרשים נוזלים בכמות גבוהה יותר מהנורמה לשתן ונגרם פינוי נוזלים במצבים בהם יש הצטברות בלתי תקינה של נוזלים בחללי הגוף כמו חלל הבטן, הגפיים התחתונות והקרום העוטף את הריאות.

פוסיד משמשת לטיפול במצבי יתר לחץ דם ובצקות הנגרמות כתוצאה מאי ספיקת לב, שחמת הכבד (צירוזיס), אי ספיקת כליות ובצקת ריאתית.

תגובות בין תרופתיות

השימוש בפוסיד יכול לגרום לאי יעילות הנגרמת מתגובות בין תרופתיות אם היא ניטלת יחד עם התרופות הבאות: אנטיביוטיקות ממשפחת האמינוגליקוזידים, אספירין, משתנים אחרים, תרופות נגד סכרת, תרופות נגד קרישת דם, תרופות נגד שיעול והצטננות, תרופות נגד שיגדון (מחלת גאוט), דיגיטליס וליתיום. יש לדווח לרופא המטפל אם הינך נוטל תרופה נוספת במקביל לפוסיד.

תופעות לוואי של Fusid

אין להשתמש בפוסיד במקרים בהם ידועה רגישות למרכיבי התרופה, במידה והחולה סובל מאי ספיקת כליות חמורה שמלווה עם חוסר במתן שתן ובמידה והחולה סובל מחסר בנוזלים.

תופעות לוואי שיכולות להופיע בזמן השימוש בתרופה הן: תחושת סחרחורת ורגישות לאור השמש.

מקרים מיוחדים בהם כדאי לפנות לרופא לאחר שימוש ב – Fusid

תופעות הלוואי הבאות הן נדירות, במידה ומופיעה אחת מתופעות הלוואי הבאות יש לפנות לרופא המטפל: צמא מוגבר, תחושת חולשה, כאבי שרירים, הקאות או שינוי בהרגשה הכללית.

תרופות תחליפיות ל – Fusid

תרופות מסחריות המכילות את החומר פורוסמייד ומשווקות בישראל הן בין היתר: פוסיד (Fusid), מיפר(Miphar) , לסיקס Lasix)), פוסיד פורטה(Fusid forte) ו – פורוביט (Furovite).

ליצירת קשר מלא את הפרטים

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות