דף הבית » אינדקס תרופות » אינפליקסימאב Infliximab

אינפליקסימאב Infliximab

שם בעברית ואנגלית: אינפליקסימאב, Infliximab

שם מותג אמריקאי: Remicade, רמיקייד

שם גינרי: אינפליקסימאב, Infliximab

מידע כללי על Infliximab

אינפליקסימאב היא תרופה המשמשת לטיפול במחלות אוטו – אימונית (מחלה בה קיימת תקיפה של רקמות ותאי הגוף על ידי תאי מערכת החיסון של החולה) כמו: דלקת מפרקים שיגרונית, פסוריאזיס, דלקת שדרה מקשחת,(Ankylosing spondylitis) מחלת קרוהן וקוליטיס כיבית. התרופה מאושרת לשימוש על ידי מנהל התרופות והמזון האמריקאי, ה – FDA, חייבת מרשם רופא ונמצאת בסל התרופות בישראל.

אינפליקיסימאב מגיעה בצורת אבקה המומסת בתמיסה נוזלית וניתנת בהזרקה לווריד, המינון משתנה בהתאם לסיבת הטיפול ובמחלת קרוהן המינון השכיח הוא זריקה פעם בשישה עד שמונה שבועות. התרופה אינה ניתנת ללקיחה דרך הפה מכיוון שמעבר התרופה דרך מערכת העיכול יגרום לפירוקה. התרופה הינה נוגדן מלאכותי הפועלת כנגד ציטוקין (מולקולה המהווה שליח כימי בגוף) הגורם להתפתחות התגובה האוטו – אימונית בגוף.

דרך הפעולה של Infliximab

אניפליקיסימאב היא נוגדן המיוצר באופן מלאכותי כנגד הציטוקין TNF – alpha האחראי לתגובה הדלקתית המתפתחת בחולים במחלות אוטו – אימונית. תרופה זו הינה תרופה ביולוגית המיוצרת בעכברים ועוברת שינוי מלאכותי כך שתתאים לטיפול בבני אדם.

במחלת קרוהן התרופה משמשת כטיפול בחולים עם פיסטולות (מצב בו המחלה חודרת את דופן המעי ויוצרת פתחים לא טבעיים בין המעי לאזורים סמוכים אליו) במערכת העיכול שלא מגיבים לטיפול המקובל ובמקרים של התלקחות חמורה בחולים שאינם מגיבים לטיפול בסטרואידים ובתרופות לדיכוי מערכת החיסון.

תופעות לוואי של Infliximab

תופעות לוואי היכולות להופיע בעת השימוש ב – אינפליקסימאב הן: הפרעות בייצור תאי הדם במח העצם, זיהומים חריפים, לימפומה, התפרצות של הפטיטיס מסוג בי בחולים נשאים, התפרצות של שחפת בחולים נשאים, לופוס (זאבת) הנגרמת כתוצאה משימוש תרופתי, פסוריאזיס, ויטיליגו והפרעות במערכת העצבים המרכזית שיתבטאו בחום, כאבי ראש וחולשה.

אין להשתמש בתכשיר אם ידוע על רגישות יתר לאחד ממרכיבי התרופה, אם החולה סובל מזיהום חמור הכולל שחפת ואם החולה סובל מאי ספיקת לב בדרגת חומרה בינונית עד קשה.

מקרים מיוחדים בהם כדאי לפנות לרופא לאחר שימוש ב – Infliximab

תופעות הלוואי הבאות הן נדירות, במידה ומופיעה אחת מתופעות הלוואי הבאות יש לפנות לרופא המטפל:כאבים או רגשות באזור החזה, בשרירים, בלסת או במפרקים, נפיחות בגפיים התחתונות והעליונות, הפנים, השפתיים או הגרון, חום, פריחה, גרד, קוצר נשימה במנוחה או במאמץ ושיעול ללא ליחה, בעיות במתן שתן, דפיקות לב מהירות, סחרחורת, עייפות, צרידות, כאבי ראש, תחושת עקצוץ, ראייה כפולה או בעיות ראיה, חולשה בגפיים, ירידה במשקל, הזעות לילה וסימנים של פגיעה כלייתית או כבדית כמו: שינוי גוון העור או לחמית בעין, שתן כהה וכאבים בבטן ימנית עליונה.

תרופות תחליפיות ל – Infliximab

התרופה מסחריות המכילות את החומר Infliximab ומשווקת בישראל היא: רמיקייד (Remicade).

ליצירת קשר מלא את הפרטים

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות