נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

דף הבית » זכויות הילד במשפחה » ביטוח תאונות לילדים

ביטוח תאונות לילדים

תאונות קורות, או נגרמות – אין זה משנה. העובדה היא שילדים מועדים לתאונות מפני שלא תמיד הם נזהרים מספיק, ונוטים לקחת סיכונים. בנוסף, הם נעים הרבה במרחב, רצים וקופצים והכול ביחד מוביל לצורך לחשוב על ביטוח תאונות לילדים. האם כל הילדים בארץ מבוטחים או שזה דבר שעל הוריהם לחשוב? מה מקנה המדינה מבחינה זו?

ביטוח תאונות אישיות לתלמידים

לפי סעיף 6 (ד1) בחוק לימוד חובה התש"ט 1949, כל מי שזכאי לחינוך חינם יהיה מבוטח בביטוח תאונות אישיות באמצעות הרשות המקומית בה הוא לומד. את דמי הביטוח משלמים ההורים במסגרת התשלומים שהם משלמים לבית הספר או לגן.

את גובה התשלום קובע שר החינוך.

ביטוח תלמידים בישראל

את הסכום המרבי לביטוח קובעת ועדת החינוך והתרבות של הכנסת. הרשות המקומית אינה רשאית לגבות סכום גבוה יותר. חובת הרשות לשים לב שאין כפל גבייה, באם היא גובה תשלומים מההורים שלא על ידי בית הספר, שבהם נכללים דמי הביטוח.

מומלץ שלא לסמוך רק על הרשות המקומית בכל הנוגע לגביית דמי הביטוח ולוודא כי לא חויבתם פעמיים על ידיה.

חובת מתן פוליסת ביטוח תאונת אישיות תלמידים

חברות הביטוח מחויבות להעביר לכל אחד מהמבוטחים עותק של פוליסת הביטוח וכן טופס גילוי נאות שבו כתובים פרטים בנוגע לפוליסה, עיקר הכיסויים בה וכדומה.

חברת הביטוח מעבירה את עותקי הפוליסות והטפסים לרשות המקומית וזו מעבירה לבתי הספר כדי שיחלקו להורי התלמידים המבוטחים.

פורטל בשבילך מעסיק צוות מומחים מקצועי אשר מכיר היטב את הנושא של ביטוח תאונות לילדים. בכל שאלה או תהיה, אתם מוזמנים לפנות אלינו, לחסוך זמן רב בחיפוש אחר מידע עדכני ובמידת הצורך, תוכלו לקבל גם יעוץ וליווי מקצועי ממיטב אנשי המקצוע , מובילים בתחומם.

מה עושים אם יש להפעיל את הביטוח?

במקרה של צורך בהגשת תביעה לביטוח, הורי התלמיד צריכים לפנות למזכירות בית הספר. בית הספר מחויב בהגשת סיוע להורים, החל ממילוי טופס התאונה וכלה בפנייה לחברת הביטוח, מאחר ובית הספר הוא זה שאחראי על שלומו ובטחונו של התלמיד, מה גם שההורים שילמו עבור ביטוח ילדם בעת שהותו בבית הספר.

מה נכלל במסגרת ביטוח תאונות לתלמידים?

תאונה היא אירוע פיזי, גלוי לעין, חיצוני, שגורם לנזק גופני. הביטוח מעניק זכאות לתבוע פיצויים באם נגרם נזק ממשי, נכות זמנית או קבועה ואף מוות, כתוצאה מהתאונה.

חשוב לדעת כי לא משנה מי אחראי לגרימת התאונה בכדי לקבל את הפיצוי במסגרת הפוליסה.

הביטוח חל במשך כל שעות היממה ובמהלך כל השנה. יחד עם זאת, פוליסת ביטוח תאונות לתלמידים אינה מכסה פגיעה בגין תאונת דרכים או בשל פעולת איבה.

לא בטוחים אם הילד שלכם מבוטח? מתקשים בהגשת תביעה? צרו קשר איתנו, פורטל בשבילך, ונעזור לכם להבין את כל הפרטים בנוגע לביטוח תאונות לילדים.

מלאו את פרטיכם בטופס שבאתר, כדי שנציגינו יוכלו לשוב אליכם עם כל המידע הרלוונטי, הסבר ויעוץ מקצועי של מומחים בביטוח ובמשפטים.

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות

מעוניין להוציא תו נכה?

בדיקת זכאות ללא עלות! קבלו תשובה תוך 15 יום!