נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

דף הבית » זכויות המשפחה » זכויות הורים מאמצים

זכויות הורים מאמצים

בני זוג שנבצר מהם להביא ילד לעולם רשאים לבחור באימוץ כדרך להקים משפחה ולגדל ילדים באופן הוגן ומכבד. גם אם לא קיימת קרבה ביולוגית בים הילד להוריו המאמצים, הרי שמרגע האימוץ הוא מכר כילדם לכל דבר ועניין. לפניכם, כל הזכויות להן זכאים הורים מאמצים.

זכויות הורים מאמצים- מענקים

לפי חוק הורים מאמצים, תושבי מדינת ישראל שקיבלו אישור לאימוץ ילד אחד, או יותר, עד גיל עשר, זכאים לקבלת קצבאות זהות אותן מקבלת יולדת, כולל הטבות שונות. מטרת חוק זה היא לספק לילד המאומץ ולהוריו המאמצים פיצוי בגין אובדן הכנסה העלול להגרם עקב האימוץ.

– הורה מאמץ זכאי לקבלת מענק שגובהו זהה למענק לידה.

– שכיר או עצמאי אשר אימץ ילד עד גיל עשר והפסיק לעבוד עקב תהליכי האימוץ, יהיה זכאי לדמי חופשה, הזהים לסכום דמי לידה של נשים עובדות. בני הזוג המאמצים יכולים לבחור מי משניהם יקבל את התשלום עבור כל תקופת החופשה שלהם. הם גם יכולים להתחלף ביניהם ובתנאי שתקופת החופשה של כל אחד מבני הזוג לא תהיה פחות מעשרים ואחת ימים ברציפות.

– תקופת חופשת האימוץ (המקבילה של חופשת לידה), היא מהיום בו קיבל ההורים המאמצים אישור כי הם כשירים לאימוץ ילדם. זהו היום הקובע ולא ניתן לדחות את מועד החופשה.

מעוניינים לאמץ ילד או שאתם כבר בהליכי אימוץ? גם להורים מאמצים יש זכויות ולא מעטות פורטל בשבילך מסייע לכם בהבנת כל זכויות הורים מאמצים, הדרכים לממשן וסיוע של מגוון רחב של אנשי מקצוע מומחים.

– חישוב דמי החופשה להורים מאמצים נעשה על פי השכר המלא אותו הם מקבלים מעבודתם, כשכירים או עצמאים, בשלושה החודשים שקדמו לראשון בחודש בו הפסיקו לעבוד עקב קבלת הילד לאימוץ. הורה מאמץ שממשיך לעבוד לאחר שקיבל את הילד לאימוץ לא יהיה זכאי לקבלת דמי חופשה.

זכויות הורים מאמצים- קצבת ילדים

תושבי מדינת ישראל אשר אימצו ילד זכאים לקבלת קצבת ילדים עבור הילד המאומץ. גובה הקצבה זהה לקצבת ילדים הניתנת להורים לילדים ביולוגיים. כדי לקבל קצבה זו יש להגיש טופס תביעה לקצבת ילדים מהמוסד לביטוח לאומי, עם המסמכים הרלוונטיים.

טיפ חשוב: אדם המאמץ ילד של בן או בת זוגו, אינו זכאי לקבלת מענק כספי.

זקוקים למידע נוסף על זכויות הורים מאמצים? רוצים לדעת מה מגיע לכם על פי חוק? ביקשתם חופשת לידה והמעסיק סירב? בפורטל בשבילך מצויות כל התשובות לכל הסוגיות, עם מענה מהיר ומקצועי מאנשי מקצוע מומחים.

מלאו את פרטיכם בטופס המצורף באתר ותוכלו לקבל את כל הסיוע הנדרש כדי לממש את זכויותיכם כהורים מאמצים, במלואן.

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות

מעוניין להוציא תו נכה?

בדיקת זכאות ללא עלות! קבלו תשובה תוך 15 יום!