נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

דף הבית » זכויות חולים » זכויות לחולים בסרטן הדם לוקמיה

זכויות לחולים בסרטן הדם לוקמיה

סרטן הדם, לוקמיה, היא מחלה התוקפת את תאי הדם הלבנים וגורמת לתפקוד לקוי של תאי הדם. מחלת הלוקמיה פוגעת באיכות חייהם של הלוקים בה וביכולתם לתפקד והם זכאים למגוון של זכויות רפאיות ממוסדת שונים.

לפניכם, כל הזכויות הרפואיות לחולי לוקמיה, אותם ריכז עבורכם פורטל בשבילך.

זכויות החולים בלוקמיה

לצערנו, רק החולים עצמם, סביבתם הקרובה והרופאים המטפלים מבינים עד כמה סבוכה המחלה הזו, מורכבת ומשפיעה כליל על אורח החיים ותפקודם של חולי לוקמיה.

במקרים של לוקמיה כרונית מתפקדים עדיין תאי הדם התקינים בגוף. אולם, ככל שהזמן חולף והסרטן מתפשט, התסמינים הולכים ומחמירים.

במצבים בהם הלוקמיה היא כבר אקוטית, תאי הדם התקינים כבר לא מתפקדים כראוי התאים הסרטניים מתרבים במהירות והמחלה מתפשטת בכל הגוף. מצבים כגון אלו נחלקים למצב של לוקמיה מיאלואידית חריפה המופיעה בעיקר בגיל מבוגר ולוקמיה לימפוציטים חריפה המופיעה בעיקר אצל ילדים.

מחלת הלוקמיה גורמת לתסמינים מרובים, ביניהם הזעה, חום גבוה, עייפות, חולשה, זיהומים, סחרחורת , כאבי ראש, תשישות, כאבי פרקים ועצמות, התנפחות של בלוטות הלימפה, ירידה במשקל, ועוד.

המחלה, כפי שניתן לראות, פוגעת באופן חד משמעי ובאופן חמור באיכות החיים ויכולת החולה לתפקד. התסמינים שהחולה חווה והטיפולים שהוא עובר, מונעים ממנו לתפקד באופן תקין. פעמים רבת במהלך הטיפולים מפסיקים החולים כליל את פעילותם, כולל עבודה.

לפי החוק, לאור העובדות הללו, נקבע כי חולים בלוקמיה זכאים לקבלת כספים, לזכויות, הקלות והטבות שונות ממוסדות רבים, כמו המוסד לביטוח לאומי, מס הכנסה, קרנות פנסיה, חברות ביטוח, משרד הבטחון ועוד. הזכויות המגיעות להם יינתנו להם כל עוד הם מצויים בטיפולים ובמהלך החלמתם. גם לאחר ההחלמה, ישנן זכויות שימשיכו לקבל

זכויות רפואיות לחולים בלוקמיה- ביטוח לאומי

חולי לוקמיה כאמור, מפסיקים פעמים רבות לתפקד בעקבות המחלה. הטיפולים הרבים והתחושות הגופניות הרבות שהם חווים, וגם הנפשיות, משפיעים כל יכולתם לתפקד באופן רגיל. זכויות חולי לוקמיה בביטוח הלאומי הן:

 • קצבת נכות כללית- אם אדם חלה בלוקמיה ואיבד את כושר ההשתכרות שלו בעקבות איבוד כושר העבודה בלפחות חמישים אחוזים, הוא זכאי לקבל קצבת נכות כללית חודשית קבועה, כל עוד מצב הרפואי ממשיך ומשפיע על יכולת העבודה והתפקוד שלו. אם מדובר על עקרות בית, נבדק אם איבדו לפחות חמישים אחוזים מיכולתם לתפקד בניהול משק הבית.

גובה קצבת נכות נקבע לפי גובה אחוזי אובדן כושר עבודה ותפקוד שקיבל החולה. המוסד לביטוח לאומי קובע את תקופת מתן הקצבה לפי מצבו של החולה. ייתכנו מצבים בהם הקצבה משולמת לתקופה זמנית, בעוד מצבים אחרים יצדיקו מתן קצבה לצמיתות.

 • גמלת שירותים מיוחדים- חולים בלוקמיה אשר זקוקים לעזרה לצור ביצוע פעולות יום יומיות בסיסיות ומוגדרים כחולים סיעודיים, זכאים לקבלת גמלת שירותים מיוחדים. גמלה זו מספקת סיוע במימון עובד זר לסיעוד בבית החולה.
 • קצבת נכות מעבודה- אם נמצא קשר ישיר בין מקום העבודה והיווצרות המחלה, למשל חשיפה לחומרים מסרטנים וכדומה, זכאי העובד שחלה בלוקמיה לקבל קצבת נכות מעבודה, מאחר ומדובר בפגיעה בעבודה. קצבה זו מקנה לעובד שנפגע טיפולים רפואיים בחינם, שיקום מקצועי ופיצוי כספי.

זכויות לחולים בלוקמיה במס הכנסה

פטור ממס הכנסה- אם נקבעו תשעים אחוזי נכות רפואית לחולה לוקמיה, על פי שקלול המחלה וליקויים אחרים מהם הוא סובל, וכן חולה שיש לו מאה אחוזי נכות רפאית הנובעים ממחלקת הלוקמיה, יהיה זכאי לפטור מתשלומי מס הכנסה.

זכויות רפואיות לחולם בלוקמיה בקופות החולים

חולים בלוקמיה, המוגדרת על יד משרד הבריאות כמחלה קשה, במסגרת רשימת במחלות הקשות שהוגדרו על ידיו, זכאים לפטור מתשלום עבור שירותים רפואיים בקופת החולים:

 • ביקור במכונים- חולים בלוקמיה זכאים לביקור במכונים ומרפאות חוץ ללא תשלום.
 • השתתפות בהוצאות עבור פאות- חולים בלוקמיה ששערם נשר בעקבות הטיפולים, זכאים לקבלת החזר מקופת החולים בהוצאות עבור רכישת פאות. כבה ההחזר משתנה לפי קופת החולים וסוג הביטוח שבו מבוטח החולה. כדי לקבל את ההחזר יש לשמור את הקבלה על רכישתה ולהציג אישור מהמכון האונקולוגי בו קיבל החולה את הטיפול.
 • פטור מתשלום עבור תרופות, בהתאם למדיניות כל קופה-

קופת חולים כללית: חברי קופה זו החלים בלוקמיה פטורים מתשלום עבור כל התרופות להם הם זקוקים כדי לטפל במחלה ואשר כלולות בסל הבריאות.

קופת חולים מכבי: חולים בלוקמיה פטורים מתשלום מכל התרופות הכלולות בסל הבריאות.

קופת חולים מאוחדת: חולים בלוקמיה פטורים מתשלום ייעודיות למחלתם והמצויות בסל התרופות.

קופת חולים לאומית: החולים פטורים מתשלום על התרופות הקשורות למחלה והמצויות בסל התרופות.

בחלק מבתי המרקחת בארץ, ניתנות הנחות על חלק מהתרופות המשמשות לטיפול בסרטן הדם ואשר אינן כלולות בסל התרופות של קופות החולים. ההנחה אינה ניתנת על כל התרופות שאינן מצויות בסל. כדאי לבצע סקירה והשוואת מחירם בין בתי המרקחת וללמוד את ההנחות הניתנות בהם, כמו גם אצל חברות התרופות עצמן.

מידע ורשימת בתי המרקחת הנותנים הנחה על תרופות ניתן למצוא באתר האגודה למלחמה בסרטן.

חליתם, אתם או אחד מבני המשפחה, בלוקמיה? אינכם יודעים את כל הזכויות להן אתם זכאים? אל תמתינו. פורל בשבילך ריכז עבורכם את כל המידע, ובמקרה בו תתקלו בקושי לממש את אחת הזכויות או יותר, עומדים לרשותכם מגוון אנשי מקצוע מובילים בתחומם, שישמחו לסייע ולתת יעוץ, ליווי ותמיכה כל הדרך למימוש הזכויות.

זכויות רפואיות לחולים בלוקמיה- בתי חולים

חולים המגיעים לבית החולים לצורך קבלת טיפולים זכאים להקלות ולפטורים שונים:

 • פטור מתשלום חניה בבתי חולים ממשלתיים: על פי הנחיות משרד הבריאות, חולים בלוקמיה המגיעים לקבל טיפולים כימותרפיים, פטורים מתשלום חנייה לרכבם. הפטור ניתן לרכב אחד בלבד ובבי החולים הממשלתיים, שיבא, איכילוב, וולפסון,הלל יפה, רמב"ם,בני ציון, נהריה, זיו, פוריה, ברזילי,אסף הרופא. הפטור ניתן כנגד טופס התחייבות מקופת החולים.
 • החזר הוצאות נסיעה: חולים בלוקמיה זכאים למימון הוצאות נסיעה לטיפולים בבית החולים:
 • נסיעה בתחבורה ציבורית: מימון מלא לחולה, חמישים אחוזי מימון למלווה
 • נסיעה באמבולנס או במונית: מימון של חמישים אחוזים מעלות הנסיעה
 • נסיעה ברכב פרטי: ניתן החזר לפי עלות בתחבורה ציבורית או בהתאם למרחק בק"מ.

את ההחזרים משלמת קופת החולים בה מבוטח החולה.

זכויות לחולים בלוקמיה בחברות הביטוח

חולה בלוקמיה אשר רכש פוליסת ביטוח בריאות בחברת הביטוח טרם מחלתו, זכאי לפיצוי כספי בהתאם לתנאי הפוליסה שרכש.

זכויות נוספות לחולים בלוקמיה

לפי אחוזי הנכות אותם קיבלו החולים בלוקמיה מהמוסד לביטוח לאומי, ניתנות הטבות והקלות נוספות, ביניהן הנחה בתשלומי הארנונה, הנחות בתשלומים לטלפון הקווי, הנחות באגרת חינוך, במס רכישה, בנסיעות בתחבורה הציבורית ועוד.

ישנו מגוון רחב של זכויות רפואיות לחולים בלוקמיה. ברוב המקרים גם לא תדעו עליהן אם לא תשאלו במפורש. פורל בשבילך מבקש להקל ולו במעט, ומעמיד לרשותכם את כל המידע והסיוע המקצועי כדי לקדם את תהליך מימוש זכויותיכם.

מלאו את פרטיכם בטופס במקוון כדי שתוכלו לקבל את כל הנדרש לקבלת המגיע לכם על פי חוק.

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות

מעוניין להוציא תו נכה?

בדיקת זכאות ללא עלות! קבלו תשובה תוך 15 יום!