נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

דף הבית » זכויות לקשישים » זכויות קשישים באשפוז

זכויות קשישים באשפוז

אחד מההורים התאשפז בבית החולים ואינכם יודעים מהם זכויותיו? זקוקים לסיוע והכוונה בנוגע להחזרים, לתמיכה וכל מידע רלוונטי אחר? זה המקום לבדוק לעומק את הזכויות המגיעות לקשישים במהלך אשפוז וכיצד יש לממשן.

מחדר מיון ועד ייעוץ לקשיש

אשפוז בן משפחה קשיש משנה את סדרי החיים של כל המשפחה, במיוחד אם מדובר על אשפוז לזמן ממושך. פעמים רבות נתקלים בני המשפחה המסייעים, המודאגים, בקשיים שחלקם יכולים היו להיות מטופלים על ידי גורמים חיצוניים שונים, שמטרתם מימוש זכויות קשישים באשפוז. ידיעת החוק והבנתו, עשויה להקל באופן משמעותי על בני משפחת הקשיש, כמובן, הקשיש המאושפז עצמו:

זכויות קשישים בחדר מיון- לפי החוק, פינוי באמבולנס של קשיש מזכה אותו בהחזר, מלא או חלקי בגין השירות.

הזכות לחוות דעת נוספת- קופות החולים, כמו גם ביטוחים רפואיים פרטיים, מקנים לקשישים את הזכות לבקש חוות דעת רפואית נוספת לפני תחילת הטיפול.

הזכות לקבלת ימי מחלה- לפי החוק, אדם המבקש לסעוד את אביו או אימו הקשישים והחולים, זכאי לקבל ימי היעדרות מהעבודה שייחשבו לו כימי מחלה. התנאי היחיד לזכאות זו הוא כי להורה מלאו כבר 65 שנה. במקרה כזה, על הבן העובד לבקש אישר מחלה מהרופא המטפל בהורה הקשיש.

הזכות לקבלת סיוע בהשגחה אם הקשיש מתאשפז לתקופה ממושכת או זקוק לטיפול בביתו, קיימת זכאות שיש לבדוק אותה מול קופת החולים, המקנה זכאות לטיפול סיעודי של מטפלת, אחות או איש מקצוע אחר.

הזכות לסיוע בהסעות- העברה של קשיש מבית חולים כללי אחד לאחר היא באחריות ומימון בית החולים המבצע את הפינוי ולא של הקשיש החולה, כולל במצבים בהם מפונה הקשיש למטרות שיקם או סיעוד. בנוסף לקופת החולים המשלמת את ההוצאות, קיימות גם עמותות שעוזרות להסיע קשישים חולים, כמו למשל עמותת יד שרה, עזר מציון ואחרות.

הזכות לסיוע בציוד- כאשר קשיש זקוק לציוד כמו הליכון, כסא גלגלים וכיוצ"ב, עומדים לרשותו מגוון אפשרויות השאלה א השכרה מארגונים ועמותות שונות. במקרים בהם עולה הצורך ברכישת ציוד ושימש בו לזמן ממושך, מומלץ לבדוק עם קופת החולים, איזה סיוע כספי מעניק משרד הבריאות לקשישים.

יעוץ לקשישים- בכל אחד מסניפי המוסד לביטוח לאומי קיימים שירותי ייעוץ לקשישים שניתן בהתנדבות על ידי גמלאים.

אל תשליכני לעת זקנה

קשישים רבים הנקלעים למצבים בהם נדרש אשפוז,קבלת סיוע רפואי וציוד רפואי, לא מכירים את החוק, את ההטבות המגיעות להם ואת הזכויות העומדות בפניהם.

כדי לקבל תמונה מלאה של זכויות קשישים באשפוז, עומד לרשותכם פוטל בשבילך, שהוקם במטרה לרכז חוקים, זכויות והטבות בתחומי חיים שונים, המגיעים לאזרחים במדינה. מילוי פרטיכם בפורטל יאפשר לכם קבלת יעוץ וסיוע ממגוון רחב של גורמים מקצועיים, ביניהם עורכי דין המתמחים בדיני ביטוח לאומי ואחרים ואשר ישמחו לעמוד לרשותכם בכל נושא.

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות

מעוניין להוציא תו נכה?

בדיקת זכאות ללא עלות! קבלו תשובה תוך 15 יום!