נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

דף הבית » זכויות בעבודה » גמלת הבטחת הכנסה

גמלת הבטחת הכנסה

גם אדם עובד נתקל לעתים במצבים בהם לא מתאפשר לו לקיים אורח חיים מכובד מהכנסותיו וברמת חיים מינימלית לפחות. קל וחומר כאשר נבצר ממנו לעבוד.

חוק הבטחת הכנסה קובע כי כל אדם, יחיד או בעל משפחה, זכאי לקבלת גמלת הבטחת הכנסה, כאשר אין ביכולת להבטיח לעצמו הכנסה מספקת צורכי מחייה.

פורטל בשבילך מציג בפניכם את כל הדרכים למימוש זכות גמלת הבטחת הכנסה, לפי חוקי ונהלי המוסד לביטוח לאומי וגופי מדינה נוספים.

הבטחת הכנסה מהביטוח הלאומי

הבטחת הכנסה משולמת למשפחה או ליחידים שאין להם ההכנסה ואינם מתפרנסים, למשל נכים, מובטלים, נפגעי עבודה, חולים וכדומה. היא שונה מהשלמת הכנסה, גמלה המשולמת לאנשים עובדים שלא מגיעים אפילו לשכר המינימום הנקוב במשק. היא ניתנת בתוספת לדמי אבטלה, לשכר זעום וכדומה.

זקוקים להכנסה שתבטיח לכם קיום מינימלי ובכובד? זכרו שגם אם למוסד לביטוח הלאומי יש כללים לקבלת גמלת הבטחת הכנסה, לכל כלל יש גם יוצא מן הכלל. פורטל בשבילך ישמח לסייע ולהציג בפניכם מצבים ומקרים מיוחדים בהם, גם אם אינכם עומדים בתנאי הזכאות, תוכלו לקבל את הגמלה. היעוץ וההכוונה ניתנים על ידי אנשי מקצוע מומחים בתחום.

הבטחת הכנסה- תנאי זכאות

כדי להיות זכאים לקבל גמלת הבטחת הכנסה מהמוסד לביטוח לאומי, יש לעמוד בשלושה תנים שהציב המוסד הזה:

  • על האזרח להיות בן עשרים לפחות ואזרח ישראלי לפחות שנתיים ברציפות.
  • על המבקש להיות אדם מובטל הרשום בלשכת התעסוקה מבלי שתמצא לו עבודה ההולמת את כישוריו ויכולותיו.
  • על המבקש ובן או בת הזוג להית בעל הכנסות שלא עוברות סכום שנקבע על ידי הביטוח הלאומי ואשר נקבע לפי גיל התובע, מצבו המשפחתי ומספר הנפשות שהמשפחה מונה. הכנסות משמען ממשכורת, מפנסיה, מקצבאות שונות, כמו דמי לידה, דמי פגיעה וכדומה.

הבטחת הכנסה במוסדות חינוך תורני

משרד החינוך משלם גמלה שמטרתה לספק הכנסה לאנשים הלומדים בישיבות ועומדים במספר קריטריונים, למשל בעלי משפחות הזקוקים לתנאי מחייה מינימליים.

הבטחת הכנסה היא הדרך של המדינה לאפשר לכל אדם תנאי מחייה מכובדים ולו גם מינימליים. ישנם מצבים רבים המצדיקים קבלת זכאות לגמלת הבטחת הכנסה וצריך להכיר את כולם.

כדי לעשות זאת, מעמיד לרשותכם פורטל בשבילך, בנוסף לפירוט הזכויות, החוקים והכללים השונים, המשתנים מעת לעת ומתעדכנים באופן שוטף בפורטל, גם מגוון של אנשי מקצוע שיספקו יעוץ ומענה מקצועי.

מלאו את פרטיכם בטופס המקוון שבפורטל ותוכלו לקדם בעוד שלב את הדרך לקבל גמלת הבטחת הכנסה.

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות

מעוניין להוציא תו נכה?

בדיקת זכאות ללא עלות! קבלו תשובה תוך 15 יום!