נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

דף הבית » אינדקס תרופות » טילופטיק Timoptic

טילופטיק Timoptic

שם בעברית: טילופטיק

שם באנגלית: Timoptic

שם מותג אמריקאי: Timoptic

שם גינרי: Timolol

מידע כללי על Timoptic

Timoptic היא תרופה מקבוצת חסמי בטא שאינם סלקטיבים המשמשת לטיפול בגלאוקומה, התקף לב, יתר לחץ דם, מיגרנות וכאבי ראש. התרופה קיימת בצורת כדורים ובצורת טיפות עיניים לטיפול בגלאוקומה פתוחת זווית וגלאוקומה שניונית על ידי הפחתת הצטברות הנוזל התוך עיניי.

Timoptic מאושרת לשימוש על ידי מנהל התרופות והמזון האמריקאי, ה FDA, נמצאת ברשימת התרופות של ארגון הבריאות העולמי, ה WHO, נמצאת בסל התרופות בישראל וחייבת מרשם רופא.

דרך הפעולה של Timoptic

Timoptic מטפלת בתסמין העיקרי של מחלת הגלאוקומה – התפתחות לחץ תוך עייני מוגבר על ידי עיכוב לא סלקטיבי של קולטנים מסוג בטא. מנגנון הפעולה אינו ברור לחלוטין, אך ידוע שכתוצאה מעיכוב זה יש הפחתה בכמות הנוזל התוך עייני הנוצר בעין וירידה בלחץ התוך עייני.

תופעות לוואי של Timoptic

תופעות לוואי היכולות להופיע בזמן השימוש בתרופה כוללות בין היתר:תחושת צריבה, עקצוץ ויובש בעין, טשטוש ראייה או שינויים בראייה, אדמומיות של העין, גירוי, דמע, הרגשה של גוף זר בעין, כאב ראש, דימום באף, יובש בפה, סחרחורת, עייפות, צלצולים באוזניים, אלחוש, בחילה, הקאות, שלשול, דופק איטי או לא סדיר, נימול באצבעות הידיים או הרגליים, אובדן או דילול שיער וטעם מר בפה.

מקרים מיוחדים בהם כדאי לפנות לרופא לאחר שימוש ב – Timoptic

תופעות הלוואי הבאות הן נדירות, במידה ומופיעה אחת מתופעות הלוואי הבאות יש לפנות לרופא המטפל:דלקת הלחמית והקרנית, דלקת בעפעפיים הכוללת הופעה של נפיחות, גירוי וגרד, בצקת באזור הפנים והגרון, קושי בנשימה ובבליעה, גרד, חולשה או עייפות מוגברת, חום וכאבי גרון, כאבי שרירים או פרקים, זיהום בעין, האטה בקצב הלב, קשיי נשימה, קוצר ראייה, כאבים בחזה, בצקת, סחרחורת, בלבול, שלשול, טשטוש ראיה או פריחה בעור.

תרופות תחליפיות ל – Timoptic

תרופות מסחריות המכילות את החומר Timolol ומשווקות בישראל הן בין היתר: ניאולול (Nyolol), אוקטיל (Octil), טילופטיק (Tiloptic), טימולול – פוס (Timolol – Pos), ו- וי – אופטיק (V – Optic).

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות

מעוניין להוציא תו נכה?

בדיקת זכאות ללא עלות! קבלו תשובה תוך 15 יום!