נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

דף הבית » אינדקס תרופות » ניטראט Nitrate

ניטראט Nitrate

שם בעברית: ניטראט

שם באנגלית: Nitrate

שם מותג אמריקאי: Nitrostat

שם גינרי: Nitroglycerin (Glycerin trinitrate)

מידע כללי על Nitrate

ניטראט (או ניטרוגליצרין) היא תרופה המשמשת לטיפול בתעוקת חזה, בהתקף לב חמור, ביתר לחץ דם ובמצב בו יש כיווץ של העורקים הכליליים (העורקים שאחראיים לאספקת הדם ללב עצמו). התרופה גורמת לשחרור החומר Nitric oxide (NO) המשפר את זרימת הדם ללב ומקל על תסמיני התקף הלב.

ניטראט ניתנת במספר צורות הכוללת תרסיס הניתן הריסוס מתחת ללשון, מדבקות עוריות, הזרקה דרך הוריד וטבליות לבליעה. התרופהמאושרת לשימוש על ידי מנהל התרופות והמזון האמריקאי, ה FDA, נמצאת ברשימת התרופות החיוניות של ארגון הבריאות העולמי, ה – WHO, נמצאת בסל התרופות בישראל וחייבת מרשם רופא.

דרך הפעולה של ניטראט

ניטראט היא תרופה המוגדרת כ Pro drug, כלומר התרופה עצמה חייבת לעבור פירוק בגוף לחומר אחר על מנת להיות פעילה. ניטראט מתפרקת בגוף ל NO, חומר הגורם להרחבה של כלי דם ומשפר את זרימת הדם אל הלב. התרופה ניתנת כטיפול ראשוני במקרים של התקף לב חמור לצורך שיכוך כאבים וכטיפול מניעתי של אירועי תעוקת חזה.

תופעות לוואי של Nitrate

הוראות מיוחדת לשימוש בתרופה:

  • אין להשתמש בתרופה אם ידוע על רגישות לאחד ממרכיביה, במקרים של ליקוי חמור בזרימת הדם, במקרים של לחץ דם נמוך במיוחד, בזמן שימוש בתכשירים לטיפול בבעיות זקפה ( הפועלות במנגנון של עיכוב פסוספדיאסטראז, כמו ויאגרה) או בתכשירים לטיפול ביתר לחץ דם ממקור ריאתי.
  • אין לשתות משקאות המכילים אלכוהול בזמן השימוש בתרופה.
  • יש להיוועץ ברופא לפני תחילת הטיפול במידה ו: החולה בהריון או מניקה, החולה סובל מבעיה בויסות זרימת הדם, החולה סובל מבעיות הקשורות בעליה של לחץ תוך גולגולתי, החולה סובל מבעיות במסתמי הלב או אם החולה סובל מגלאוקומה.

תופעות לוואי היכולות להופיע בזמן השימוש בתרופה כוללות בין היתר: בחילה, הקאות, תחושת נמנום, הרגשת חום ואדמומיות בפנים ובצוואר, כאבי ראש, ירידה חדה בלחץ הדם לעיתים עם החמרה בתעוקת החזה, דופק מהיר, סחרחורת וחולשה.תופעות אלו מופיעות לרוב בתחילת הטיפול וחולפות לאחר תקופת הסתגלות לתרופה.

מקרים מיוחדים בהם כדאי לפנות לרופא לאחר שימוש ב – Nitrate

תופעות הלוואי הבאות הן נדירות, במידה ומופיעה אחת מתופעות הלוואי הבאות יש לפנות לרופא המטפל:כאבי ראש הנמשכים יותר ממספר ימים לאחר תחילת הטיפול התרופתי, סחרחורת חזקה, תחושת לחץ חזק בראש, קוצר נשימה, עייפות או תחושת חולשה בלתי רגילה, קצב לב איטי ועילפון.

תרופות תחליפיות ל – Nitrate

תרופות מסחריות המכילות את החומר Nitroglycerine ומשווקות בישראל הן בין היתר: ניטרולינגואל ספריי (Nitrolingual spray), דפוניט (Deponit), טריניפץ'(Trinipatch), ניטרוצין (Nitrocin) וניטרודרם TTS ((Nitroderm TTS.

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות

מעוניין להוציא תו נכה?

בדיקת זכאות ללא עלות! קבלו תשובה תוך 15 יום!