נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

דף הבית » זכויות נכים » זכויות נכי צה"ל

זכויות נכי צה"ל

מחובתה של מדינת ישראל לדאוג לכל מי שהפך לנכה בעקבות שירותו הצבאי. בישראל, הגף הממונה על רווחתם וזכויותיהם של נכי צה"ל הוא משרד הבטחון. רשימת הזכויות וההטבות אינה קצרה וחשוב להכיר אותה במלואה כדי לממש את כל מה שמגיע לכם.

מגוון זכויות לנכי צה"ל

באחריותו של משרד הבטחון לספק לנכי צה"ל מגוון של הטבות וזכויות שיסייעו לנכים גם באספקט הרגשי והנפשי, בנוסף לזה הרפואי, משפחתי וחברתי. באחריות משרד הבטחון להעניק סיוע כספי, שיקום והכשרה מקצועית, שירותים רפואיים, סיוע בדיוק וסיוע ברכישת כלי רכב.

כלל הזכויות של נכי צה"ל מכיל שירותים חברתיים, רווחה, רפואיים, פסיכולוגיים ותעסוקתיים:

  • שיקום: עזרה בתחום זה מתבטאת בשיקום לצרכי עבודה, למודים, הקמת עסק ועוד.

פתיחת עסק- מכי צה"ל זכאים לקבלת הטבה לצורך הקמת עסק עצמאי. גובה ההטבה נע בין 14 אלף ל- 134 אלף ₪.

רכב שיקומי- נכי צה"ל שאינם זכאים לקבלת רכב רפואי אולם זקוקים לכלי תחבורה לצורכי שיקום, זכאים לקבלת רכב שיקוי מלשכת השיקום בה הם מקבלים טיפול.

שיקום בלימודים- נכה צה"ל זכאי לקבלת מימון לצרכי לימודים. כדי ליהנות מזכאות זו עליו להגיש בקשה בתוך מספר שנים לאחר שהוכר כנכה צה"ל וכן אם אין בידיו מקצוע. כמו כן ניתנת זכאות זו למי שזקוק ללימודים לצורך הסבה מקצועית עקב נכותו. אם בזמן הלימודים לא יוכל נכה צה"ל לעבד יהיה זכאי לקבלת דמי מחייה בכל תקופת לימודיו. גובה דמי המחייה נקבעים על פי דרגת נכותו ועל פי מצבו המשפחתי.

  • דיור: נכי צה"ל זכאים לסיוע בדיור. הסיוע ניתן לצרכי שכירות, קנייה או קבלה של דירה. הסיוע כולל גם הוצאות נלוות, למשל הובלת הדירה, סיוע בתשלום דמי תיווך ושכר טרחת עורך דין במעמד קניית דירה.

מענק דיור- מדובר על מענק כספי הניתן לנכה צה"ל הרוכש דירה חדשה או אם עליו לעבור לדירה המותאמת לצרכיו כנכה. סכום המענק נקבע לפי אחוזי הנכות של האדם ולפי חומרת הפגיעה בו, פיזית ונפשית.

הלוואות לדיור- נכה צה"ל שיש לו דרגת נכות מעשרים אחוזים ומעלה, זכאי לקבלת הלוואה לצרכי דיור. גובה ההלוואה ניתן בהתאם לאופי פציעתו, חומרתה ודרגת הנכות שלו.

  • מענקים: נכי צה"ל זכאים לקבלת מענקים שגובהם נקבע בהתאם לאחוזי נכותם, סוג הפציעה וחומרתה:

–          מענק ביגוד

–          מענק מס הכנסה

–          מענק נישואין

–          מענק עלויות שימוש בטלפן

–          מענק הוצאות חימום וקירו הבית

–          מענק שנתי לציוד בית

–          החזר מס קנייה לפריטים אישיים

  • חמי מרפא: נכי צה"ל שפגיעתם היא נוירולוגית או אורטופדית, זכאים לקבלת טיפולי ספא בים המלח או בטבריה. סדרת הטיפולים נקבעת לפי דרגת הנכות.

זכויות נכי צה"ל הן רבות. אין כל סיבה שאדם שנפצע בזמן ששירת למען מדינתו, לא יקבל את ההטבות והזכויות המגיעות לו עקב פציעתו. פעמים רבות, בשל חוסר ידע או הבנה, נמנעים מנכי צה"ל רבים תשלומים ומענקים שונים, החזרים והטבות.

חשוב מאד ללמוד ולהבין את כל ההטבות והזכויות המגיעות לנכי צה"ל. פורטל בשבילך דאג לרכז את כל רשימת הזכויות והדרכים לממשן. בנוסף, עומד לרשותכם מגוון אנשי מקצוע מובילים בתחומם, בקיאים בחוקים ובזכויות נכי צה"ל ועם היכרות מעמיקה של משרד הבטחון.

אין כל צורך לעבור את ההליכים לבד. מלאו את פרטיכם בטופס המקוון אשר באתר וללא כל התחייבות וקבלו את כל המידע והסיוע לו אתם זקוקים בהליך קצר, ממוקד ועם חסכון ניכר בזמן.

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות

מעוניין להוציא תו נכה?

בדיקת זכאות ללא עלות! קבלו תשובה תוך 15 יום!