נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

דף הבית » זכויות הילד במשפחה » חוק חינוך חובה חינם

חוק חינוך חובה חינם

חוק לימוד חובה נוסד בשנת התש"ט, 1949. עם השנים עוות שמו והפך לחוק חינוך חובה. החוק קובע כי מחובתה של מדינת ישראל לספק חינוך לכל ילד. תיקון לחוק קובע כי בין הגילים 3-18 יהיה החינוך בחינם.

לקבלת כל המידע, המשמעויות וההבדלים בחקיקה, כולל הזכויות המגיעות לכם כהורים לילדים, מעמיד בפניכם פורטל בשבילך את כל המידע העדכני ביותר, מועיל וחשוב.

חוק חינוך חובה 2013

בשנת 2012 הודיעה ממשלת ישראל כי החל משנת הלימודים העוקבת, כלומר, 2013, תספק המדינה חינוך בחינם לילדים מגיל 3 שילמדו בגנים ציבוריים. משמעות הדבר היא כי הורים לילדים בגילים אלו יהיו פטורים מתשלום שכר לימוד.

החוק חל רק על גנים הנמצאים בבעלותה של הרשות המקומית וכן בגנים בבעלות תאגיד אשר פועלים ברשיון ותחת פיקוח, למשל החברה למתנסים, עמותות וכדומה.

חוק חינוך חובה בישראל, משמעו כי ילדים מגיל גן ועד לכתה י"ב חייבים ללמוד במוסד חינוכי מוכר. באחריות ההורים לדאוג לשיבוץ הילד במסגרת החינוכית המתאימה לו ובמידה ולא יעשו כך, דינם קבלת קנס ואפילו מאסר.

חוק חינוך חובה מגיל 3

במקור דיבר החוק על חינוך חובה לילדים מגיל ארבע ועד לכתה ח', אולם במהלך השנים הוכנסו תיקונים לחוק, כך שהיום חינוך חובה מתחיל בגיל 3 ועד לכתה י"ב. כאמור, שכר הלימוד הוא בחינם.

כל ילד ונער זכאי לחינוך לפי מסגרת המתאימה לו ובכפוף לחוק זכויות התלמיד. למשל, ילדים עם צרכים מיוחדים מגיל 3 ועד גיל 18 זכאים לקבלת חינוך חינם במסגרת חינוך מיוחד.

מעוניינים להבין לעומק את משמעות חוק חינוך חובה חינם? מנסים להעביר את הילד למוסד חינוכי אחר ונתקלים בקשיים? פורטל בשבילך מעמיד לרשותכם את מיטב היועצים מתחום החינוך, אנשי מקצוע מובילים בתחומם ואת כל המידע הנדרש לכם כדי לעמוד על זכויותיכם במלואן.

חוק חינוך ממלכתי- מימוש הזכות

כל ילד ונער בישראל זכאי לקבלת חינוך. מחובתו של משרד החינוך לספק מסגרות חינוך המתאימות לגיל הילד ולצרכיו החל מגיל שלוש ומחובת ההורים לרשום א הילד בהגיעו לגיל חינוך חובה למוסד לימודי מוכר.

זכותו של כל הורה לבחור בזרם החינוך בו ילמד ילדם, ההורים זכאים לדעת את תכנית הלימודים של ילדם באפשרותם אף לבקש להעבירו למוסד לימודי אחר.

במסגרת מימוש זכויות אלו חשוב להכיר במערכות החינוך המוכרות בישראל ואשר זוכות למימון המדינה, באופן מלא או חלקי:

  • חינוך רשמי- מדובר על כל מערכות החינוך הממלכתי, ממלכתי דתי והחינוך הערבי. אלו הם מוסדות חינוך רשמיים בחזקתה של המדינה או בחזקת הרשות המקומית.
  • חינוך מוכר- מדובר על מערכות חינוך שאינן רשמיות, למשל חינוך במגזר החרדי. מערכות חינוך אלו מצויות בפיקוח חלקי של משרד החינוך והן שמשות כתחליף לימודי לחוק חינוך חובה.
  • חינוך מיוחד- הכוונה היא לתוכנית לימוד וטיפול הניתנים לילדים שיש להם צרכים מיוחדים. חינוך מיוחד כולל טיפולים כמו פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, ריפוי בדיבור ותחומים נוספים הנקבעים לפי הצורך, כולל שירותים נלווים.

מעוניינים לקבל מידע נוסף על חוק חינוך חינם? רוצים לדעת מהן זכיות הילד ובמקביל מהי חובתכם כהרים? זקוקים ליעוץ והכוונה בהחלפת מוסד חינוכי לילדכם? מלאו את פרטיכם באתר בשבילך ותוכלו לקבל סיוע ויעוץ מאנשי מקצוע בכירים מהעולם הפדגוגי, עם פירט השינויים והתיקונים בחוק חינוך חובה חינם בישראל, ומידע מועיל נוסף

 

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות

מעוניין להוציא תו נכה?

בדיקת זכאות ללא עלות! קבלו תשובה תוך 15 יום!