נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

דף הבית » זכויות המשפחה » זכויות בנישואין

זכויות בנישואין

מוסד הנישואין הוא תחום מאתגר בפני עצמו. המעבר מסטטוס של יחיד לזוגי כרוך בשינויים רבים והסתגלות לאורח חיים חדש של זוג שביקש למסד את הקשר ולהפכו לרשמי.

נישואין כרוכים בהתחייבויות הדדיות שונות של בני הזוג האחד כלפי השנייה ואף כלולות בהם זכויות המגיעות לזוג נשוי. פורטל בשבילך מציג בפניכם את מכלול הזכויות בנישואין והדרכים לממשן.

זכויות בנישואין מהמדינה

זוג הנישא בישראל יכול לעשות זאת רק במסגרת דתית, כלומר על ידי רב העורך את הטקס. זוג המעוניין בנישואין אזרחיים יוכל לעשות זאת בחו"ל. מדינת ישראל מכירה בזוגות אלו שנישאו מחוץ לגבולותיה.

זוגות נשואים זכאים להקלות והטבות מטעם המדינה:

  • סיוע ממשלתי ברכישת דירה- זוגות נשואים מקבלים זכאות למשכנתא ממשרד השיכון. כמו כן הם זכאים למענקים שונים לצורך רכישת דירה, למשל מענק עבור רכישת דירה באזורי פיתוח.
  • הגדלת סכומי קצבאות של המוסד לביטוח הלאומי– זוגות נשואים ששניהם, או אחד מהם זכאים לקבלת קצבאות שנות מהמוסד לביטוח לאומי, למשל גמלת השלמת הכנסה, קצבת נכות וכדומה, יקבלו סכום גבוה יותר, עם נישואיהם.
  • פיצויים ותגמולים- אלמנה או אלמן זכאים לקבלת תגמולים מהביטוח הלאומי ולפיצויים ממקום עבודת הנפטר.
  • פיצויי פיטורין- אדם נשוי יכול להתפטר מעבודתו לרגל נישואי. במקרה כזה הוא ייהנה מפיצויי פיטורים גם אם הוא זה שיזם את פיטוריו.

זכויות בנישואין- ידועים בציבור

ידועים בציבור הם בני זוג המקיימים אורח חיים זוגי לכל דבר, כבעל ואשה. הם מקיימים משק בית משותף ואף מגדלים ילדים אולם מבלי שמיסדו את הקשר בנישואין. מעמדם, כידועים בציבור, נוצר למעשה מעצם קיום חייהם המשותפים.

זכויות ידועים בציבור אינן זהות לחלוטין לזכויות בנישואין:

  • המוסד לביטוח לאומי מכיר בידועים בציבור ומתייחס אליהם כאל זוג נשוי לכל דבר.
  • משרד השיכון מכיר אף הוא בידועים בציבור והם זכאים לקבלת משכנתא.
  • ידוע בציבור שהתפטר אינו זכאי לפיצויי פיטורין, בניגוד לאדם נשוי שהתפטר וכן זכאי להם.
  • בן זוג של ידוע בציבור שהלך לעולמו זכאי לקבלת פיצויי פיטורין כמו אצל זוג נשוי.
  • ידועים בציבור המנהלים עסק משותף זכאים להגיש דו"ח מס הכנסה נפרד, זאת בניגוד לזוג נשוי המנהל עסק, שם עליו להגיש דו"ח משותף. משמעות הדבר היא כי ידועים בציבור נהנים מדרגת מס נמוכה יותר.

מעוניינים לדעת ולהכיר במלואן את זכויותיכם בנישואין או כידועים בציבור? פורטל בשבילך מעמיד לרשותכם את כל המידע המועיל, החשוב והעדכני ביותר כפי שהוא רשום בחוק.

לרשותכם עומד גם מערך שלם של אנשי מקצוע, ביניהם יועצי מס, רואי חשבון ועורכי דין המתמחים בדיני משפחה ויוכלו לסייע לכם לממש כל זכות המגיע לכם בדין.

מלאו את פרטיכם בטופס המקוון שבאתר. מילוי פרטיכם אינו מחייב אתכם בדבר אולם הוא יכול לסייע לכם לקבל את כל המידע, הייעוץ והסיוע הנדרשים לכם ולחסוך לכם זמן וכסף.

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות

מעוניין להוציא תו נכה?

בדיקת זכאות ללא עלות! קבלו תשובה תוך 15 יום!