נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

דף הבית » אינדקס תרופות » פלביקס Plavix

פלביקס Plavix

שם בעברית: פלביקס

שם באנגלית: Plavix

שם מותג אמריקאי:Plavix

שם גינרי: Clopidogrel

מידע כללי על Plavix

פלביקס היא תרופה הפועלת נגד טסיות (תאי הדם האחראים ליצירת קריש הדם) ומשמשת למניעה של היווצרות קרישי דם במקרים של התקף לב חמור, שבץ מוחי ומחלות של כלי דם פריפריים. הטיפול ניתן לחולים אשר בסיכון גבוה לפתח אירועים של שבץ מוחי והתקף לב, כולל חולים אשר עברו אירועים כאלו בעבר. פלביקס משמשת בנוסף לטיפול חד פעמי לפני צנתור של כלי הדם הכליליים (כלי הדם האחראיים על אספקת הדם ללב) ולאחר צנתור שהושתל בו תומכן (סטנט, stent) למשך שנה.

פלביקסמאושרת לשימוש על ידי מנהל התרופות והמזון האמריקאי, ה FDA, נמצאת בסל התרופות בישראל וחייבת מרשם רופא.

דרך הפעולה של Plavix

פלביקס פועלת במנגנון של עיכוב בלתי הפיך של קולטן הנמצא על גבי הטסיות, קולטן זה אחראי ליצירת צבר טסיות ובנייה של קריש דם ולכן התרופה גורמת למניעה של יצירת קרישי דם כפי שנגרם במחלות כמו שבץ בו יש קריש דם החוסם את זרימת הדם בעורקי המוח והתקף לב חמור בו נוצר קריש דם בעורקים הכליליים.

תופעות לוואי של Plavix

אין להשתמש בתרופה אם ידוע על רגישות לאחד ממרכיבי התרופה, אם החולה סובל ממצב רפואי הגורם לדימומים כמו כיב קיבה או תריסריון או דימום תוך מוחי ואם החולה סובל ממחלת כבד חריפה.

תופעות לוואי שכיחות היכולות להופיע בזמן השימוש בתרופה כוללות בין היתר:דימום במערכת העיכול, דימום על גבי העור המופיע בצורת המטומה (שטף דם), דימום מהאף, דימום בשתן, דימום ממושך לאחר חתך או פציעות קלות, שלשול, כאבי בטן, צרבת, קשיי עיכול, כאב ראש, כיב בקיבה, סחרחורת, הקאה, בחילה, עצירות, פריחה, גירוד.

תופעות לוואי נדירות היכולות להופיע בזמן השימוש בתרופה כוללות בין היתר:צהבת, כאב בטן חזק המופיע עם או בלי כאב גב, חום וקשיי נשימה שלפעמים מלווים בשיעול, תגובות אלרגיות כלליות, נפיחות בפה, הופעת שלפוחיות על העור, אלרגיה עורית, דלקת בפה, ירידה בלחץ הדם, בלבול, הזיות, כאבי מפרקים, כאבי שרירים שינוי בחוש הטעם.

מקרים מיוחדים בהם כדאי לפנות לרופא לאחר שימוש ב – Plavix

תופעות הלוואי הבאות הן נדירות, במידה ומופיעה אחת מתופעות הלוואי הבאות יש לפנות לרופא המטפל:חום, סימנים של זיהום, עייפות קיצונית, הצהבת העור, הצהבת העיניים, נפיחות בפה, פריחה, גירוד והופעת שלפוחיות.

תרופות תחליפיות ל – Plavix

תרופות מסחריות המכילות את החומר Clopidogrel ומשווקות בישראל הן בין היתר: פלאביקס (Plavix), קלופידוגרל טבע (Clopidogrel teva), קלופידקסל (Clopidexcel) ו – קלוד (Clood).

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות

מעוניין להוציא תו נכה?

בדיקת זכאות ללא עלות! קבלו תשובה תוך 15 יום!