דף הבית » אינדקס תרופות » אגרנוקס Aggrenox

אגרנוקס Aggrenox

שם בעברית ואנגלית: אגרנוקס, Aggrenox

שם מותג אמריקאי: Aggrenox

שם גינרי: Aspirin (Acetilsalicyclis acid) + Dipyridamole

מידע כללי על Aggrenox

אגרנוקס היא תרופה משולבת המכילה אספירין Aspirin)) ודיפירידאמול (Dipyridamole) המגיעה בצורת כמוסות בשחרור מבוקר ומיועדת למניעה שניונית של שבץ מוחי בחולים אשר לקו בשבץ מוחי בעבר או בהתקף איסכמי חולף (TIA, פגיעה נוירולוגית זמנית הנגרמת כתוצאה מירידה באספקת הדם למוח ואינה גורמת למוות של תאים ברקמת המוח) כתוצאה מהתפתחות קריש דם. התרופה מאושרת לשימוש על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי, ה – FDA ובנוסף נעשו מספר מחקרים קלינים גדולים שהוכיחו את יעילותה במניעת שבץ מוחי.

דרך הפעולה של Aggrenox

התרופה פועלת במנגנון של עיכוב מסלול הקרישה על ידי עיכוב המסלולים הביוכימיים המתרחשים בטסיות (תאי הדם הגורמים לקרישה) ומניעה של הצימוד שלהן אחת לשנייה ליצירת קרישי דם. התרופה יכולה להשפיע על קרישת הדם במשך שבוע עד עשרה ימים לאחר הפסקתה ולכן לעיתים מומלץ להפסיק את השימוש בתרופה כשבועיים לפני ניתוח גדול.

אין להשתמש בתרופה אם ידועה רגישות לאחד ממרכיביו או רגישות לאספירין,במידה והחולה נמצאת בטרימסטר השלישי להריון, במידה והחולה סובל מכיב בקיבה או בתריסריון, במידה והחולה סובל מנטייה מוגברת לדימומים ובמידה והחולה סובל מאי ספיקת כבד או אי ספיקת כליה חמורות. בנוסף, התרופה אסורה לשימוש בשילוב עם התרופה (Plavix)Clopidogrel.

תופעות לוואי של Aggrenox

תופעות היכולות להופיע בעת נטילת התרופה כוללות בין היתר: כאבי ראש, כאבי שרירים, חולשה, סחרחורת, בחילות, הקאות, שלשולים, כאבי בטן, תחושת חוסר נוחות במערכת העיכול ואנמיה.

מקרים מיוחדים בהם כדאי לפנות לרופא לאחר שימוש ב – Aggrenox

במידה ואחד או יותר מן המקרים הבאים מופיעים בעת השימוש באגרנוקס מומלץ לפנות לרופא המטפל להתייעצות: הופעה של תגובה אלרגית (תסמינים הכוללים: פריחה, גרד, קשיי נשימה ובצקות), כאבי בטן חזקים, הופעת כיבים בקיבה, חבלות המופיעות על גבי העור, דימומים ממושכים בעוצמה חזקה, דופק מוגבר, כאבים בחזה, הזעות, גלי חום או ירידה בלחץ הדם.

תרופות תחליפיות לAggrenox –

תרופות מסחריות המכילותAcetilsalicyclis acid ומשווקות בישראל הן בין היתר: אספירין (Aspirin), מיקרופירין (Micrppirin), קרטיה (Cartia) ו – טבעפירין (Tevapirin).

תרופות מסחריות המכילותDipyridamole ומשווקות בישראל הן בין היתר: קרדוקסין פורטה (Cardoxin porte).

ליצירת קשר מלא את הפרטים

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות