דף הבית » אינדקס תרופות » בטופטיק Betoptic

בטופטיק Betoptic

שם בעברית: בטופטיק-ס

שם באנגלית-s :Betoptic

שם מותג אמריקאי:Kerlone

שם גינרי: Betaxolol

מידע כללי על Betoptic

בטופטיק היא תרופה מקבוצת חסמי בטא המשמשת לטיפול ביתר לחץ דם ובגלאוקומה, התרופה פועלת על האטת קצב הלב ועל הפחתת הלחץ התוך עיני. בטופטיק הינה תרופה סלקטיבית לקולטן מסוג Beta1 כך שתופעות הלוואי שלה מופחתות ביחס לחסמי בטא שאינם סלקטיבים (חסמי בטא הפועלים על הקולטנים ל Beta1 ול Beta2).

בטופטיק ניתנת במספר צורות: טבליות המשמשות לטיפול ביתר לחץ דם וטיפות עיניים המשמשות לטיפול בגלאוקומה. התרופה אושרה לשימוש על ידי מנהל התרופות והמזון האמריקאי, ה FDA בשנת 1989, נמצאת בסל התרופות בישראל וחייבת מרשם רופא.

בטופטיק מתחילה להשפיע ולגרום לירידה בלחץ התוך עייני כשעה עד שעה וחצי מרגע נטילתה ומגיעה לריכוזה המקסימלי לאחר כשעתיים מרגע נטילתה, משך השפעת התרופה הוא עד כ – 12 שעות מרגע נטילתה.

דרך הפעולה של Betoptic

בטואופטיק פועלת על עיכוב הקולטן Beta1 ומונעת קישור של המוליך העצבי אדרנלין, בכך היא גורמת להאטת קצב הלב והורדת לחץ הדם ולהפחתת הלחץ התוך עייני על ידי הפחתה בכמות הנוזל המיוצרת בתוך העין. הורדת הלחץ התוך עינני מפחיתה את הסיכון לפגיעה בעצב האופטי ולאובדן ראיה שיכול להתפתח בעקבותיה.

הוראות חשובות לפני השימוש בבוטופיק -ס

  • אין להשתמש בתרופה אם ידוע על רגישות לאחד ממרכיביה, במידה והחולה סובל מהפרעת קצב הגורמת להאטה בקצב הלב או במידה והחולה סובל מאי ספיקת לב.
  • בתקופת הטיפול בתרופה יש לעבור בדיקות לחץ תוך עיני.
  • אין להשתמש בתכשיר כאשר מרכיבים עדשות מגע רכות. יש להסיר את העדשות לפני השימוש בתכשיר וניתן להחזירן לאחר 15 דקות.
  • יש להודיע לרופא לפני תחילת השימוש בתרופה אם הינך נוטל תרופות נוספות, במיוחד לגבי תרופות מקבוצת חסמי הבטא.

תופעות לוואי של Betoptic

תופעות לוואי היכולות להופיע בזמן השימוש בתרופה כוללות בין היתר:תחושת אי נוחות בעין,טשטוש ראייה, קושי במיקוד הראייה, גודש בעיניים, כאבי ראש, תחושת עיקצוץ, דלקת של הקרנית, תחושה של נוכחות גוף זר בעין, רגישות לאור ויובש בעין.

מקרים מיוחדים בהם כדאי לפנות לרופא לאחר שימוש ב – Betoptic

תופעות הלוואי הבאות הן נדירות, במידה ומופיעה אחת מתופעות הלוואי הבאות יש לפנות לרופא המטפל:הפרעות בקצב הלב, אי ספיקת לב, הפרעות בנשימה, נדודי שינה, סחרחורת, דיכאון או כל שינוי בהרגשה הכללית.

ליצירת קשר מלא את הפרטים

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות