דף הבית » אינדקס תרופות » לומיגן lumigan

לומיגן lumigan

שם בעברית: לומיגן

שם באנגלית: Lumigan

שם מותג אמריקאי: Lumigan

שם גינרי: Bimatoprost

מידע כללי על Lumigan

לומיגן היא תרופה המשמשת לטיפול בגלאוקומה פתוחת זווית, התרופה מורכבת מחומר המחקה (אנאלוג) את פעולת הורמון פרוסטגלנדין הפועלת באופן מקומי בצורת טיפות עיניים להאטת ההתקדמות של גלאוקומה ולטיפול בלחץ תוך עיני מוגבר. בשנת 2008 התורפה אושרה על ידי ה FDA לטיפול קוסמטי בהארכת ריסים.

לומיגן מתחילה להשפיע כ10 דקות לאחר נטילתה ופועלת למשך כשעתיים. התרופה מאושרת לשימוש על ידי מנהל התרופות והמזון האמריקאי, ה FDA, נמצאת בסל התרופות בישראל וחייבת מרשם רופא.

דרך הפעולה של Lumigan

לומיגן פועלת על האטת התקדמות של גלאוקומה והפחתת הלחץ התוך עיני בעזרת הגברת הזרימה של הנוזל התוך עיני אל מחוץ לעין.

הוראות לשימוש ב Lumigan

  • איןלהשתמש בתרופה אם ידוע על רגישות לאחד ממרכיביה.
  • יש להודיע לרופא לפני תחילת הטיפול אם הינך בהריון או מניקה, אם הינך סובל מליקוי בתפקוד הכלייתי או במערכת השתן ואם הינך סובל מדלקת תוך עינית.
  • השימוש בתרופה עלול לגרום לטשטוש ראיה
  • אין להשתמש בתכשיר כאשר מרכיבים עדשות מגע רכות. יש להסיר את העדשות לפני השימוש בתרופה וניתן להחזירן לאחר כ 15 דקות.
  • אם הינך נוטל תרופות נוספות עלייך לדווח לרופא המטפל על מנת למנוע הופעה של סיכונים או אי יעילות הנובעת מתגובות בין תרופתיות.

תופעות לוואי של לומיגן

תופעות לוואי היכולות להופיע בזמן השימוש בתרופה כוללות בין היתר:הפרעה בראיה, כאב ראש, כאב בעין, צריבה בעין, יובש בעין, גירוי בעין, גירוד בעין, תחושת גוף זר בעין, דלקת שטחית של הקרנית המאופיינת בנקודות, אודם בלחמית,התארכות הריסים, פיגמנטציה של העור מסביב לעין בלפריטיס (דלקת שפת העפעף), קטרקט, אדמומית בעפעף, התכהות הריסים, הפרשה,דמע רגישות לאור, עייפות העין, אלרגיה בלחמית, הגברת פיגמנטציה בקשתית, בצקת בלחמית, דלקת תוך עינית, נזלת וזיהומים בדרכי הנשימה.

תופעות לוואי נדירות היכולות להופיע בזמן השימוש בתרופה הן שינויים בבדיקות תפקודי כבד, חולשה ושיעור יתר.

מקרים מיוחדים בהם כדאי לפנות לרופא לאחר שימוש ב – Lumigan

תופעות הלוואי הבאות הן נדירות, במידה ומופיעה אחת מתופעות הלוואי הבאות יש לפנות לרופא המטפל:עליה בפיגמנטציה של הריסים והתארכותם והתכהות של הקשתית (הטבעת המקיפה את האישון) והעפעף. שינויים אלה עלולים להיות קבועים. אם מדובר בטיפול בעין אחת בלבד, יש לשים לב שעלולים להיות שינויים קבועים אשר יגרמו לשוני בין העיניים באורך הריסים, גוונם ועוביים ו/או בגוון העפעף או הקשתית. יש לפנות לרופא בכל מקרה של שינוי בהרגשה הכללית.

ליצירת קשר מלא את הפרטים

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות