סיפאפ CPAP

שם בעברית: סיפאפ

שם באנגלית: CPAP

שם גינרי:Continuous possitive airway pressure

מידע כללי על מכשיר ה – CPAP

CPAP הוא מכשיר שאינו פולשני המסייע לנשימה בחולים הנושמים בכוחות עצמם ומשמש לטיפול בחולים הסובלים מתסמונת דם נשימה בשינה (OSA – Obstructive sleep apnea). המכשיר מכיל מסכה אותה מהטופל שם על פניו ומזרים אוויר בלחץ חיובי בצורה רציפה השומר על נתיב האוויר של המטופל פתוח בזמן שהמטופל יוזם את תנועות הנשימה בכוחות עצמו. קיים גם מכשיר CPAP אפי המכיל מסכה המורכבת על האף של המטופל המיודעת לטיפול בעיקר בתינוקות פגים שריאותיהם לא התפתחו בצורה מלא לפני הלידה.

השימוש במכשיר ה CPAP – מאושר לשימוש על ידי מנהל התרופות והמזון האמריקאי, ה FDA, לטיפול בדום נשימה בשינה.

דרך הפעולה של מכשיר ה – CPAP

CPAP הוא מכשיר לשימוש ביתי בזמן השינה בחולים הסובלים מדום נשימה בשינה, המכשיר פועל על הזרמת אוויר מחלל החדר דרך מסכה המורכבת על פניו של המטופל, האוויר מוזרם בלחץ חיובי בצורה רציפה וגורם לכך שדרכי האוויר של המטופל יישארו פתוחות ומונע חסימה בדרכי האוויר כך שהחולה יכול לישון ללא התקפים של הפסקת נשימה בשינה ולהפחתת תחושת העייפות.

תופעות לוואי של השימוש במכשיר ה – CPAP

תופעות הלוואי היכולות להופיע בעקבות השימוש במכשיר ה CPAP לרוב קשורות למסכה או ללחץ המופעל וכוללות: תחושת קלסטרופוביה בעקבות השימוש במסכה, גודש באף, נזלת או תחושת יובש בדרכי הנשימה.

טיפול תחליפי למכשיר ה – CPAP

טיפול הפועל בצורה דומה הינו מכשיר ה BiPAP, מכשיר זה מזרים אויר בלחץ חיובי אך בצורה שונה ממכשיר ה CPAP. הזרמת האוויר דרך המסכה היא כך שיש התאמה בלחץ בין מצב של שאיפה ונשיפה ומטרתו להקל על תהליך הנשימה הספונטאני ומשמש לטיפול במחלות הבאות: מחלת ריאות חסימתית כרונית (COPD) הכוללות ברונכיטיס כרוני או נפחת ומחלות ריאתיות מולדות כמו סיסטיק פיברוזיס (CF).

ליצירת קשר מלא את הפרטים

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות