דף הבית » אינדקס תרופות » קרידלוק Cardiloc

קרידלוק Cardiloc

שם בעברית: קרידלוק

שם באנגלית:Cardiloc

שם גנרי: ביספרולול Bisprolol

מידע כללי על קרדילוק

קרדילוק היא תרופה ממשפחת חוסמי ביתא 1 (β1 Blocker), משפחת תרופות המשמשת בעיקר לטיפול במחלות לב. קרדילוק אושרה לשימוש על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA).

קרדילוק משמשת לטיפול בשורה ארוכה של מחלות לב, למשל בטיפול מיידי לאחר התקף לב (Myocardial Infraction), אי ספיקת לב (Congestive heart failure) וירידה באספקת הדם לשריר הלב (איסכמיה לבבית Cardiac Ischemia). בנוסף, קרדילוק משמשת כתרופה המונעת הישנות של התקף לב אצל אנשים אשר סבלו בעבר מהתקף לב, וכטיפול מניעתי לסובלים מיתר לחץ דם.

תרופות ממשפחת חוסמי ביתא 1 לרב פעילות לזמן קצר יחסית וצריכות להילקח 2-3 פעמים ביום, אך הקרדילוק בעלת משך זמן ארוך יותר ולכן ניתן ליטול אותה באופן אוראלי (כמוסות לבליעה) רק פעם אחת ביום. קרדילוק מתחילה להשפיע 30-60 דקות מרגע הנטילה, ומגיעה לריכוז שיא בדם לאחר כשעתיים. קרדילוק ממשיכה להשפיע כ-15 שעות מרגע הנטילה ויש ליטול אותה בשעות הבוקר.

דרך הפעולה של קרדילוק

שריר הלב מכיל בתוכו קולטנים ששמם קולטני β1 לחומר אדרנלין, המצוי בדם. כאשר הקולטנים נקשרים לאדרנלין, הם גורמים להגברה של קצב הלב והגדלה של עוצמת כיווץ שריר הלב בכל פעימה. הגדלת עוצמת הכיווץ והגברת קצב הלב מפעילים מעמסה גדולה על הלב, ותחת עומס זה עלולות להתפתח מחלות לב שונות.

קרדילוק מונע את הקשירה של אדרנלין אל קולטני β1, ובכך מסייע להפחתת קצב הלב והפחתת עוצמת הכיווץ של שריר הלב. כך

תופעות הלוואי של קרדילוק

במקרה של לקיחת מנת יתר של קרדילוק, עשויות להופיע תופעות לוואי כמו ירידה בלחץ הדם, חולשה, ירידה ברמת הסוכר בדם, הופעה של התקף אסטמה או עוויתות בדרכי הנשימה, וברדיקרדיה (ירידה בקצב הלב מתחת ל-60 פעימות בדקה). לעיתים קרובות יופיעו גם כאב ראש, הפרעות במערכת העיכול כמו שלשול, בחילות, הפרעות בשינה, ותחושה של קור בקצוות הגוף- למשל בכפות הידיים או הרגליים.

לעיתים רחוקות עשויות להופיע תופעות לוואי נוספות כגון עייפות ותחושת סחרחורת.

מקרים מיוחדים בהם כדאי לפנות לרופא לאחר שימוש בקרדילוק

במידה ומופיעה ברדיקרדיה חמורה, בה קצב הלב יורד אל מתחת ל-50 פעימות בדקה, או הופעה של התקף אסמתי, יש להפסיק את השימוש בתרופה ולפנות מייד לקבלת טיפול רפואי.

תרופות תחליפיות לקרדילוק

תרופות תחליפיות לקרדילוק הן אטנולול (Atenolol), קארבדילול (Carvedilol), נדולול (Nadolol) וסליפרולול (Celiprolol).

ליצירת קשר מלא את הפרטים

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות