נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

דף הבית » זכויות חולים » זכויות לחולים בגידול שפיר של המוח

זכויות לחולים בגידול שפיר של המוח

מחלה קשה היא מחלה שעלולה לסכן את חיי החולה בה, לפגוע ביכולת התפקוד שלו, כולל יכולת השתכרות, וכזו הדורשת טיפולים מיוחדים שדורשים זמן, מאמץ וניוד לצורך קבלת טיפולים אלו.

חולים בגידול שפיר של המוח מוגדרים כחולים במחלה קשה, זאת על פי הגדרות המוסד לביטוח הלאומי. ככאלה, הם זכאים למגוון רחב של זכויות רפואיות, הטבות, הקלות וקצבאות, הן מהביטוח הלאומי והן מהרשויות ומוסדות נוספים.

מהו גידול שפיר של המוח

מדובר במסת תאים שמקורה בתאי המוח או מתאי הרקמות שבסביבתו המתחלקת באופן שאינו תקין. הגידול השפיר במוח יכול להופיע בכל גיל, כולל בקרב ילדים.

חולים בגידול שפיר של המוח מצויים בסכנת חיים בשל הלחץ המופעל על הרקמות במוח ובכל הגולגולת. תסמיני המחלה כוללים בעיות בראייה, בשמיעה, בשיווי המשקל, קשיים מנטליים כמו זכרון או דיבור, בחילות, פרכוסים לא רצוניים, שיתוק בחלק מהפנים או בכולם, כאבי ראש ועוד.

זכויות רפואיות לחולים בגידול שפיר של המוח בביטוח הלאומי

מאחר ומדובר במחלה קשה, מכיר בה המוסד לביטוח הלאומי ככזו ומעניק נכות רפואית לחולים בה. דרגת הנכות הרפואית נקבעת באמצעות וועדה רפואית ובהתאם לחומרת המחלה, כולל בחינת איבוד יכולת ההשתכרות של החולה. במקרים כאלו יקבל המבוטח קצבת נכות כללית מהביטוח הלאומי.

גובה קצבת הנכות, רפואית או כללית, יהיה בהתאם לדרגת הנכות שנקבעה לחולה. בנוסף מעמיד המוסד לביטוח לאומי שורה של הטבות והקלות לחולים בגדול שפיר של המוח:

  • קצבת נכות כללית- קצבה זו משולמת על ידי המוסד לביטוח לאומי למבוטחים, חולים בגידול שפיר של המוח, שאיבדו לפחות 50% מכושר ההשתכרות שלהם. על החולה להוכיח כי אכן, הכנסותיו ירדו בעקבות מחלתו.
  • דמי פגיעה בעבודה- אם יוכח קשר בין המחלה לבין מקום העבודה, יוכר החולה כנפגע בעבודה על ידי המוסד לביטוח לאומי ויקבל דמי פגיעה שישמשו אותו לתקופת ההחלמה והטיפול הראשוני, כלומר, עד תשעים ואחד ימים. אם יוגדר לאחר מכן כנכה עקב מחלה קשה, יהיה זכאי גם לקבלת מענק חד פעמי, לנכים בדרגה של עד תשעה עשר אחוזים וקצבה קבועה לבעלי דרגת נכות בגובה של עשרים אחוזים ומעלה.
  • קצבת ניידות- המוסד לביטוח לאומי משלם קצבה בגין הוצאות הניוד לחולים גידול שפיר של המוח
  • שיקום מקצועי מטעם המוסד לביטוח לאומי- על פי חוק נפגעי עבודה, חולים בגידול שפיר של המוח ושיש להם לפחות 20% נכות רפואית לפחות ,זכאים לקבלת  שיקום מקצועי ללימוד מקצוע חדש המתאים ליכולותיהם ולחזר לשוק העבודה. במהלך הלימודים מקבלים המבוטחים קצבה חודשית לצרכי מחיה.

פורטל בשבילך הוקם במטרה לספק מידע מקיף וכן סיוע מקצועי ממומחים הבקיאים בתחום, במטרה לקבל את כל הזכויות המגיעות לכם במהירות וביעילות עם ליווי בכל המוסדות מהם אתם זכאים לקבלת הטבות והקלות, ביניהם המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה, משרד הבטחון ואחרים.

פיצוי כספי לחולים בגידול שפיר של המוח

חולים שרכשו פוליסת ביטוח בריאות פרטית לפני שחלו או לפני שנודע להם דבר המחלה, זכאים לקבלת פיצוי כספי מחברות הביטוח, בסכום שגובהו נקבע מראש עם רכישת הפוליסה. פיצוי כספי זה מסייע להסתגלות לחיים החדשים ולהתמודדות עם אובדן יכולת ההשתכרות של החולה.

הטבות לחולים בגידול שפיר של המוח במס הכנסה

חולים במחלה זו שנקבעו להם לפחות תשעים אחוזי נכות על ידי המוסד לביטוח לאומי, זכאים לפטור ממס הכנסה, כולל החזרים רטרואקטיביים, עד שש שנים אחורנית.

זכויות נוספות לחולים בגידול שפיר של המוח הן ברשויות, כמו הנחות בהיטלים ומסים עירוניים, במשרד התחבורה, שם יקבלו תו נכה, בחברת הטלפון בזק המעניקה הנחות על דמי אחזקת קו ושימוש בו, וכן, סיוע בשכר דירה מטעם משרד השיכון, לחולים בעלי דרגת נכות בשיעור של 75 אחוזים ומעלה.

לחולים בגידול שפיר של המוח יש זכויות רבות וזה הזמן להכיר את כולן ולממש אותן במהירות. כדי לעשות זאת ולקבל סיוע ממומחים בתחום, מלאו את פרטיכם בטופס שבאתר והמומחים שלנו ישמחו לסייע לכם למצות ולממש את זכויותיכם במוסד לביטוח לאומי, בחברות הביטו, במס הכנסה וברשויות.

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות

מעוניין להוציא תו נכה?

בדיקת זכאות ללא עלות! קבלו תשובה תוך 15 יום!