נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

דף הבית » זכויות חולים » זכויות לסובלים ממחלת קרוהן

זכויות לסובלים ממחלת קרוהן

במוסד לביטוח לאומי מצוי ספר ובו רשימת מחלות המוגדרות כקשות וככאלו, הסובלים ממחלות אלו זכאים למגוון זכויות, הטבות והקלות, גם במוסדות נוספים וברשויות.

גם חולי קרוהן כלולים ברשימה זו ויש לא מעט זכויות לסובלים ממחלת קרוהן.

מהי מחלת קרוהן

מדובר במחלת מעיים עם מאפיינים קשים שיכולים אפילו לסכן חיים. מחלת קרוהן נחשבת למחלה כרונית והטיפול בה הוא ממושך וכולל בדיקות, נטילת תרופות, ניתוחים ומעקב.

הסימפטומים כוללים כיב ואפטות במעי, דלקות ופצעים, כאבים, דימומים, ירידה במשקל והפרעה ניכרת בתפקוד החולה במחלה.

הטיפול במחלה יכול להמשך שנים רבות ולכן היא מוגדרת כמחלה כרונית והחולים בה זכאים לקבל הטבות והקלות מגופים שונים וכן זכויות רפואיות בקופות החולים ומוסד לביטוח לאומי.

חולי קרוהן ביטוח לאומי

מאחר ומדובר במחלה כרונית, היא מוכרת על ידי המוסד לביטוח לאומי כמחלה קשה שמזכה את החולים בה בדרגת נכות. עתה נותר רק לקבוע מה תהיה דרגת הנכות של החולה במחלת קרוהן, ולאמוד בכמה אחוזים נפגע כושר השתכרות שלו. את הקביעה הזו עושה וועדה רפואית מטעמו של הביטוח הלאומי.

חולי קרוהן ביטוח לאומי זכאים לקבל קצבת נכות כללית, שכאמור, דרגת הנכות נקבעת על ידי וועדה רפואית ולפיה גם גובה הקצבה.

עוד זכאים הסובלים ממחלת קרוהן לקבל שיקום מקצועי שניתן למי שעקב המחלה לא יכול לשוב לעבודתו הקודמת, טרם פרצה המחלה.

במסגרת השיקום המקצועי יקבלו החולים אפשרות להסבה מקצועית התואמת את מגבלותיהם, פגישה עם עובדים סוציאליים, הכנת תוכנית אישית לשיקום המקצועי, אספקת אמצעים ועזרי לימוד וקבלת דמי מחייה לתקופת הלימודים.

אם המחלה משמשת את היכולת לתפקד בבצוע מטלות שבשגרה ונדרש סיוע מקצועי לחולה, הוא יהיה זכאי לקבל קצבת שירותים מיוחדים שניתנת ברוב המקרים באמצעות כוח אדם המסייע לחולה ולאו דווקא בכסף.

קצבה זו אינה במקום קצבת נכות כללית אלא בנוסף לה.

זכויות רפואיות לסובלים ממחלת קרוהן – משרד הבריאות

קופות החולים מגדירות תקרת תשלום שמיועדת לחולים כרוניים. תקרת תשלום זו כוללת מתן תרופות ושירותים שונים במכוני הקופות, בחינם.

ביקורים אצל רופאים מומחים, בדיקות תקופתית ומעקב, תרופות לטיפול במחלה, כולל משככי כאבים ותרופות אחרו, כל אלו כלולים בהטבות שמספקות קופות החולים לחולי קרוהן שפטורים מתשלום עבורם.

פורטל בשבילך עובד בשיתוף עם אנשי מקצוע מומחים בעלי רקע נרחב בתחום הזכויות הרפואיות והכלליות. עם סיוע של אנשי מקצוע אלו תוכלו לקצר הליכים ולקבל ייצוג מקצועי ונאמן כדי לקבל את כל הזכויות המגיעות לכם, בהליך מקוצר ויעיל ומבלי להחמיץ ולו הטבה אחת לה אתם זכאים על פי חוק.

פיצוי כספי לסובלים ממחלת קרוהן

חולים במחלת קרוהן שיש להם פוליסת ביטוח בריאות פרטי זכאים לקבלת פיצוי כספי מחברת הביטוח שלהם. התנאי שמעמידות חברות הביטוח הוא שבעת רכישת פוליסת הביטוח לא היה ידוע מבוטח על דבר המחלה, או שהיא טרם התפרצה. גובה הפיצוי הכספי הוא לפי ההסכמות שנערכו בין המבוטח לחברת הביטוח בעת רכישת הפוליסה.

מחלת קרוהן אחוזי נכות

אם נקבעו לכם מעל תשעים אחוזי נכות בביטוח הלאומי, אתם זכאים לפטור במס הכנסה ואף לפטור רטרואקטיבי, עד שש שנים אחורנית.

הטבות נוספות לסובלים ממחלת קרוהן

חולים במחלה שהמוסד לביטוח לאומי קבע להם נכות רפואית, זכאים להנחה בתשלומי הארנונה. במשרד הבינוי והשיכון יקבלו הסובלים ממחלת קרוהן, בעלי דרגת נכות של לפחות 75%, סיוע בשכר דירה או הנחה ברכישת דיור מחברות ציבוריות. ממשרד התחבורה יקבלו חולי קרוהן תו חניית נכה.

אם חליתם במחלת קרוהן חשוב להתחיל בתהליך מימוש הזכויות הרפואיות שלכם מהר ככל האפשר. מדובר בתהליך לא קצר וחשוב לזרז את מימוש זכויות אלו עד כמה שניתן.

אתם יכולים לעשות זאת בסיוע המומחים עימם עובד פורטל בשבילך. מדובר באנשי מקצוע מהתחום שישמחו לייצג אתכם וללוות אתכם בכל תהליך התביעה מהגופים והמוסדות השונים, כמו מס הכנסה, ביטוח לאומי, משרד הבריאות ואחרים.

מלאו את פרטיכם בטופס המקוון שאתר ואנשי המקצוע הטובים ביותר ישמחו לסייע בכל הנדרש למימוש זכויותיכם.

 

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות

מעוניין להוציא תו נכה?

בדיקת זכאות ללא עלות! קבלו תשובה תוך 15 יום!