נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

דף הבית » זכויות חולים » זכויות לסובלים מניוון שרירים מסוג ALS

זכויות לסובלים מניוון שרירים מסוג ALS

הביטוח הלאומי מכיר בזכותם של חולים במחלות קשות לקבל הטבות, זכויות והנחות שונות, אחרי קביעת דרגת הנכות על ידי הוועדה הרפואית מטעמו.

במסגרת המחלות הקשות ברשימת הביטוח הלאומי נכללת גם מחלת ניוון שרירים מסוג ALS. פירוש הדבר הוא זכאות של החולים לקצבאות, גמלאות והטבות לא רק במוסד לביטוח לאומי אלא גם ברשויות, בקופות החולים, במס הכנסה, חברות הביטוח ועוד.

מהי מחלת ניוון שרירים מסוג ALS

מחלת ניוון שרירים מסוג ALS היא מחלה נוירולוגית עצבית הנחשבת לנדירה וקשה. החולים חווים הליך בו העצבים המוטוריים במוח מתנוונים באופן הדרגתי ובכל פוגעים בכל המערכת העצבית.

הסימפטומים העיקריים למחלה הם חולשה בשרירים ודלדולם.

עם החמרת המחלה מתקשים החולים בביצוע פעולות שגרתיות ויום יומיות וגם תפקודם בעבודה נפגע מאד. בהמשך יזדקקו לטיפולים מרובים, לסיוע בביצוע מטלות ולהשגחה צמודה.

נכון להיום אין לרפואה הסבר חד משמעי למקור המחלה ולא נמצא טיפול שירפא אותה.

זכויות לסובלים מניוון שרירים מסוג ALS– ביטוח לאומי

המוסד לביטוח לאומי מכיר במחלת ניוון שרירים כמחלה קשה. ככזו, מגיעות לחולים מספר זכויות משמעותיות וחשובות להמשך תפקודם ולשמירה על איכות חייהם, עקב פגיעה כשור ההשתכרות שלהם.

  • קצבת נכות כללית- דרגת הנכות נקבעת על ידי וועדה רפואית מטעם המוסד לביטוח לאומי. הוועדה קובעת את גובה דרגת הנכות וכן, כמה אחוזי כושר השתכרות איבד החולה. הקצבה ניתנת לחולים מגיל שמונה עשרה ועד גיל פרישה.
  • קצבת שירותים מיוחדים- קצבה זו ניתנת על ידי המוסד לביטוח לאומי, במצבים בהם החולה מתקשה לבצע מטלות יומיומיות. היא משמשת בעיקר למימון סיוע סיעודי וניתנת בנוסף לקצבת הנכות החודשית.
  • קצבת ניידות- משמשת לכיסוי הוצאות הניוד של החולה, בתחבורה ציבורית או ברכב פרטי.
  • שיקום מקצועי- חולים בניוון שרירים מאבדים בהדרגה את יכולת התפקוד שלהם, דבר שמונע מהם לשוב לעבודתם. המוסד לביטוח לאומי מעניק לחולים אלו שיקום מקצועי שמטרתו הקניית מיומנויות  מקצועיות חדשות שיאפשרו לחולה לעבוד בעבודה אחרת ובהתאם למגבלותיו. החולה יקבל דמי מחייה במשך תקופת הלימודים.

פורטל בשבילך עובד עם אנשי מקצוע מומחים בתחום זכויות רפואיות וכלליות. בעזרתם תוכלו לזרז הליכים ולקבל ייצוג נאמן והוגן כדי לקבל את כל מה שמגיע לכם בהליך מסודר ומבלי להחמיץ הטבות וזכאויות שונות.

זכויות רפואיות לסובלים מניוון שרירים מסוג ALS– משרד הבריאות

חולים שהפכו לנכים ומתקשים בניידות, זכאים לקבלת השתתפות כספית שתשמש למימון נעליים רפואיות, הליכונים, כסאות גלגלים, קביים ומכשירי שיקום.

פיצוי כספי לסובלים מניוון שרירים מסוג ALS

חברות הביטוח מעניקות פיצוי כספי לחולים שבבעולתם פוליסת ביטוח בריאות פרטי, זאת בתנאי שהפוליסה נרכשה טרם היוודע לחולה דבר מחלתו. הכיסוי השכיח ביותר הוא בגין אבדן כושר עבודה ומטרתו להבטיח לחולה שמירה על רמת חיים לה הורגל טרם המחלה.

גובה הפיצוי הכספי הוא בהתאם להבנות שהיו בין המבוטח לבין חברת הביטוח בעת רכישת הפוליסה.

זכויות לסובלים מניוון שרירים מסוג ALS– מס הכנסה

חולים שהמוסד לביטוח לאומי קבע שהם בעלי נכות רפואית בדרגה של 91% לפחות, זכאים לקבלת פטור ממס הכנסה ובמקרים מסוימים גם להחזר מס הכנסה רטרואקטיבי, לתקופה של עד שש שנים אחורה.

הטבות נוספות לסובלים מניוון שרירים מסוג ALS         

  • רשויות מקומיות- חולים שהוכרה להם נכות רפואית במוסד לביטוח לאומי זכאים להנחה בתשלומי המיסים העירוניים (ארנונה).
  • משרד הבינוי והשיכון- חולים שיש להם דרגת נכות בגובה 75 אחוזים לפחות, זכאים בקבלת סיוע בשכר דירה, או בהנחות על קניית דירה מחברות ציבוריות.
  • משרד התחבורה- חולים הסובלים מניוון שרירים זכאים לקבלת תו חניית נכה. אם אין באפשרותם לנהוג, זכאי בן משפחה קרוב או גורם הממונה על הטיפול והסיעוד לקבל תו חנייה זה.

חליתם בניוון שרירים? היום, יותר מתמיד, חשוב שתכירו את מלוא זכויותיכם, ותזרזו את הליך מימושן. המומחים עימם עובד פורטל בשבילך עומדים לרשותכם וישמחו לסייע במימוש כל הזכויות שלכם בביטוח הלאומי, מס הכנסה, קופות החולים ומוסדות נוספים, בהליך מהיר ויעיל.

מלאו את פרטיכם בטופס שבאתר ואנשי המקצוע המומחים ביותר בתחום ישמחו להיות לכם לעזר.

 

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות

מעוניין להוציא תו נכה?

בדיקת זכאות ללא עלות! קבלו תשובה תוך 15 יום!