נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

דף הבית » זכויות חולים » זכויות למושתלי לב

זכויות למושתלי לב

מצבים בהם איברים, כגון לב, מפסיקים לתפקד, דורשים השתלה של איבר חלופי שיאפשר לחולה לחיות ולחזור לתפקוד וחיים פעילים.

מושתלי לב זכאים למגוון הטבות, הקלות וזכויות בביטוח הלאומי, מס הכנסה, מערכת הבריאות וגופים נוספים.

זכויות רפואיות למושתלי לב

השתלת לב היא פעולה מצילת חיים. אחריה יקבל החולה תרופות למשך כל ימי חייו ויהיה עליו להסתגל למציאות החדשה, תוך שמירה על אורח חיים בריא וזהיר, בדיקות תקופתיות ולעתים סיוע במטלות שגרתיות על מנת להפחית במאמץ.

במקרים אחרים לא יוכל לחזור לעבודתו הקודמת ויצטרך למצוא עבודה שתהלום את מגבלותיו או לקבל סיוע שישמור על רמת ההכנסה ואורח החיים בהם הורגל טרם מחלתו.

זכויות לאחר ניתוח השתלת לב בביטוח הלאומי

מושתלי לב זכאים למגוון הטבות והנחות, הקלות וגמלאות מטעם המוסד לביטוח לאומי:

–          קצבת נכות כללית- משולמת בין הגילאים 18 לגיל פרישה ובסכום שלה הוא בהתאם לגובה דרגת הנכות שנקבעה על ידי הוועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי. לרוב מדובר באחוזים גבוהים.

–          קצבת שירותים מיוחדים- מבוטחים שעברו השתלת איברים, ביניהם השתלת לב, זכאים לקבלת קצבת שירותים מיוחדים לתקופה של חצי שנה. גובה הקצבה מחושב בהתאם לאחוזי הנכות והיא משולמת בנוסף לקצבת הנכות הכללית.

–          שיקום מקצועי- מושתלי לב עם לפחות 20% נכות זכאים לקבלת שיקום מקצועי שמטרתו לימוד מקצוע ורכישת מיומנויות חדשות במידה והחולה לא יכול לשוב לעבודתו הקודמת. השיקום כולל תשלום דמי מחייה למשך כל תקופת השיקום, והוא ניתן על ידי המוסד לביטוח לאומי.

פיצוי כספי למושתלי לב

חולים שיש ברשותם פוליסת ביטוח בריאות פרטי שנרכשה טרם מחלתם, זכאים לקבל מחברת הביטוח פיצוי כספי שמטרתו סיוע לשמירה על רמת החיים לה הורגלו טרם מחלתם. גובה הפיצוי הכספי הוא בהתאם להחלטות שנקבעו בעת רכישת הפוליסה ויכול להיות גבוה מאד.

זכויות למושתלי לב במערכת הבריאות

  • פטור מתשלומים בקופות החולים- מושתלי לב שמקבלים קצבת נכות כללית, זכאים לפטור מתשלומים בקופות החולים עבור שירותי הקופה ופטור מתשלום עבור תרופות.
  • הוצאות נסיעה- מושתלי לב זכאים לקבלת החזר בגין הוצאות נסיעה לצרכי קבלת טיפולים ומעקב בבית החולים או בכל מוסד רפואי אחר. ההחזר הוא עבור נסיעות בתחבורה ציבורית, מוניות או רכב פרטי. את ההחזר משלמות קופות החולים.

פורטל בשבילך הוקם כדי שמושתלי לב, וחולים במחלות אחרות, יקבלו מענה כולל ומקיף על זכויותיהם, כולל סיוע והכוונה למימוש אותן זכויות במוסד לביטוח לאומי, במס הכנסה, במערכת הבריאות וכדומה. פורטל בשבילך עובד עם מומחים בעלי ידע נרחב בתחום הזכויות, שישמחו לסייע לכם במימוש זכויותיכם וקיצור התהליכים.

זכויות למושתלי לב- מס הכנסה

חולים שהוגדרו להם תשעים אחוזי נכות ומעלה, זכאים לקבלת פטור ממס הכנסה, כולל פטור רטרואקטיבי של עד שש שנים אחורה.

הטבות נוספות למושתלי לב

חולים שאושרה להם קצבת נכות על ידי המוסד לביטוח לאומי, זכאים לקבלת שורה של הקלות במוסדות השונים, ביניהם העירייה, עם הנחה בתשלומי ארנונה, חברת הטלפון בזק המספקת הנחות על די אחזקת קו, משרד התחבורה המספק תו חנייה לנכה ועוד. כמו כן, חולים עם דרגת נכות של שבעים וחמישה אחוזים ומעלה, זכאים לקבלת סיוע בשכר דירה ממשרד השיכון.

אם עברתם השתלת לב, זה הזמן הנכון להכיר את זכויותיכם במלואן ולממש אותן בהקדם האפשרי. מלאו את פרטיכם בטופס המקוון שבאתר בשבילך והמומחים שעובדים עימנו ישמחו לסייע לכם לקבל את כל הזכויות המגיעות לכם, תוך מתן יעוץ, הכוונה ואפילו ייצוג ומימוש ההליכים באופן יעיל ומהיר.

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות

מעוניין להוציא תו נכה?

בדיקת זכאות ללא עלות! קבלו תשובה תוך 15 יום!