נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

דף הבית » זכויות חולים » זכויות לסובלים ממחלות לב

זכויות לסובלים ממחלות לב

מחלות קשות, כפי שהן מוגדרות על ידי המוסד לביטוח לאומי, הן מחלות הפוגעות בתפקוד היומיומי והמקצועי של החולה בהן ודורשות קבלת טיפול רפואי אינטנסיבי או ניתוח מציל חיים. בין המחלות הקשות המוכרות ככאלה בביטוח הלאומי, מצויות גם מחלות לב.
מחפשים מידע על זכויות לסובלים מחלות לב וכיצד ניתן לממשן בסיוע אנשי מקצוע מומחים? הגעתם למקום הנכון!

מחלות לב

מדובר בתחום רפואי רחב הדורש התייחסות והתערבות רפואית, לעתים דחופה, הכרוכה בסוגי טיפול שונים כדי לשמור על בריאותו, וחייו, של החולה. מחלות לב כוללות בעיה במעקפי הלב, באבי העורקים, אי ספיקת לב, הפרעות קצב ועוד קשת רחבה של בעיות רפואיות הקשורות במישרין או בעקיפין ללב ולתפקודיו. בחלק מהמקרים נדרשים ניתוחים, כמו ניתוח לב פתוח, ניתוח מעקפים, התקנת קוצב לב ואחרים. ישנן לא מעט זכויות לסובלים ממחלות לב והן ניתנות בהתאם לדרגת המחלה וחומרתה, כפי שקובעת הוועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי.

זכויות לסובלים ממחלות לב – ביטוח לאומי

חולי לב זכאים למספר נרחב של זכויות, שמטרתן להקל על תפקודי החולה, מתן סיוע במימון ההוצאות הרפואיות וסיוע בחזרה לשגרה.

  • קצבת נכות כללית- על אף ההכרה בחולה לב כזכאי לדרגת נכות, את גובה הדרגה קובעת הוועדה הרפואית, המסתמכת כל ההסטוריה הרפואית של החולה וחומרת המחלה. כמו כן קובעת הוועדה הרפואית את אחוזי כושר ההשתכרות שאיבד החולה. בהתאם לדרגת הנכות שנקבעה, מחושב גובה קצבת הנכות שיקבל החולה מדי חודש.
  • קצבת שירותים מיוחדים- קצבה זו ניתנת אף היא על ידי המוסד לביטוח לאומי. היא משמשת חולי לב שמתקשים בביצוע מטלות שגרתיות והיא מגולמת ברוב המקרים בהקצאת מטפל סיעודי ולא בכסף. קצבה זו לא באה על חשבון קצבת הנכות והיא ניתנת בנוסף לה.
  • קצבת ניידות- השתתפות במימון הוצאות הנוד של חולי לב, באמצעות רכבם הפרטי או אם עשו שימוש בתחבורה ציבורית.
  • שיקום מקצועי- הסובלים ממחלות לב שאינם יכולים לשוב ולעבוד בעבודתם הקודמת עקב מגבלות רפואיות, זכאים לקבלת סדנה, קורס או לימודי תואר במקצוע המתאים למגבלות החדשות. הלימודים ממומנים על ידי המוסד לביטוח לאומי, כולל תשלום דמי מחייה לסובלים ממחלות לב, במהלך כל תקופת הלימודים.

זכויות רפואיות לסובלים ממחלות לב – משרד הבריאות

קופות החולים בהן מבוטח החולה מממנות ומשתתפות במספר הוצאות בגין טיפולים ושיקום של החולה:

  • תרופות- מבוטחים הסובלים ממחלות לב זכאים לקבל תרופות הקשורות במחלה או לאחר שעברו ניתוח.
  • הבראה- חולי לב שעברו ניתוח זכאים למימון שהייה בבית הבראה ותחת השגחה רפואית. המבוטחים ישלמו השתתפות עצמית במחיר סמלי.
  • שיקום- הסובלים ממחלות לב זכאים לקבלת תוכנית שיקומית מטעם קופת החולים בה הם מבוטחים. התוכנית כוללת תמיכה נפשי, בניית תוכנית אימונים המותאמת למצבם, מפגשים עם דיאטנית, הרצאות לסיגול אורח חיים בריא ועוד. המבוטחים זכאים לקבל ארבעה חודשי תוכנית שיקומית ממומנת על ידי קופות החולים, אולם אם יש להם ביטוח משלים ניתן להאריך את התוכנית לתשעה חודשים, עם השתתפות עצמי נמוכה.

פיצוי כספי לסובלים ממחלות לב

חולי לב שיש להם פוליסת ביטוח בריאות פרטי אשר נרכשה טרם המחלה, זכאים לקבלת פיצוי כספי בעקבות הניתוח. גובה הפיצוי מחושב בהתאם לסכום שנקבע בזמן בו נרכשה פוליסת הביטוח והוא משולם על ידי חברת הביטוח.

לקריאה נוספת –
זכויות למנותחי לב פתוח
זכויות למושתלי לב
זכויות לאחר ניתוח מעקפי לב

זכויות לסובלים ממחלות לב – מס הכנסה

חולי לב שהמוסד לביטוח לאומי הכיר בנכותם בגובה של לפחות תשעים אחוזים, זכאים לפטור ממס הכנסה. במקרים מסוימים יוכלו להגיש תביעה להחזרי מס גם רטרואקטיבית, עד שש שנים.

זכויות והטבות נוספות לסובלים ממחלות לב

  • משרד התחבורה- חולים הסובלים ממחלות לב זכאים לקבלת תו חניית נכה ופטורים מתשלום אגרת רישוי על הרכב.
  • רשויות מקומיות- חולי לב שהוכרה להם נכות רפואית במוסד לביטוח לאומי זכאים להנחה בתשלומי הארנונה.
  • משרד הבינוי והשיכון- חולים שנקבעה להם דרגת נכות של לפחות שבעים וחמישה אחוזים, זכאים בקבלת סיוע בשכר דירה או הנחה ברכישת דירה.

ישנן לא מעט זכויות לסובלים ממחלות לב, צריך רק להכיר את כולן, כדי לתבוע את המגיע לכם.

הליך תביעת הזכויות עד למימושן עלול להתארך אם לא תגישו את הבקשות במועד ובצורה מסודרת. לצורך כך עומדים לרשותכם אנשי מקצוע מומחים הפועלים עם פורטל בשבילך וישמחו לסייע לכם בכל ההליכים הנדרשים למימוש זכויותיכם במהירות, ביעילות ובמלואן, זאת מתוך היכרותם המעמיקה והעדכנית של כל תקנות וחוקי המוסד לביטוח לאומי ומוסדות נוספים.

מלאו את פרטיכם בטופס ההתקשרות שבאתר וקבלו סיוע וליווי מקצועי מיידי.

 

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות

מעוניין להוציא תו נכה?

בדיקת זכאות ללא עלות! קבלו תשובה תוך 15 יום!