נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

דף הבית » זכויות חולים » זכויות לאחר ניתוח מעקפי לב

זכויות לאחר ניתוח מעקפי לב

כשאדם חולה במחלה קשה ונזקק לניתוח מציל חיים, נגרמת פגיעה קשה בתפקוד למשך תקופה ארוכה, כולל ירידה תלולה בהכנסות החולה, לצד עלייה בהוצאות עקב הטיפולים הרפואיים והסיוע לו הוא נזקק.

חולים שעברו ניתוח מעקפי לב מוגדרים כחולים במחלה קשה וככאלו, הם זכאים למגוון רב של הקלות והטבות מגורמים ומוסדות רבים, ביניהם המוסד לביטוח לאומי, קופות החולים, מס הכנסה ועוד.

מהו ניתוח מעקפי לב

כאשר אספקת הדם אל הלב נפגעת בשל היצרות או חסימה בכלי הדם, נדרש החולה לעבור ניתוח מעקפי לב. על אף היותו הליך כירורגי נפוץ, מדובר בניתוח לב פתוח שמטרתו לחדש את זרימת הדם אל הלב, להקטין את הסיכונים ללקות בהתקף לב ולשפר את איכות חיי המנותח.

מספר המעקפים נקבע לפי מספר החסימות ודרגת החומרה שלהן. עם תום הניתוח מתוודע המטופל לשגרת חיים חדשה לגברי, הכוללת תזונה מיוחדת, פעילות שיקומית, נטילת תרופות והפחתה במאמץ.

זכויות לסובלים מניתוח מעקפי לב- ביטוח לאומי

במסגרת רשימת המחלות בהן מכיר המוסד לביטוח לאומי כמחלות קשות, מצויות מחלות לב, כולל ניתוחי מעקפי לב. החולים זכאים למספר זכויות משמעותיות שמטרתן להקל על תפקודיו, לסייע לו במימון ההוצאות הנדרשות לטיפול ובחזרה לשגרה, עד כמה שניתן:

 • קצבת נכות כללית- דרגת הנכות נקבעת על ידי וועדה רפואית מטעם המוסד לביטוח לאומי. הוועדה קובעת מ תהיה דרגת הנכות וכן, כמה אחוזי כושר השתכרות איבד החולה. הקצבה ניתנת לחולים מגיל שמונה עשרה ועד גיל פרישה.
 • קצבת שירותים מיוחדים- ניתנת על ידי המוסד לביטוח לאומי, במצבים בהם החולה מתקשה לבצע מטלות יומיומיות. קצבה זו משמשת בעיקר למימון סיוע סיעודי וניתנת בנוסף לקצבת הנכות החודשית.
 • קצבת ניידות- משמשת לכיסוי הוצאות הניוד של החולה, בין אם באמצעות תחבורה ציבורית, בין אם ברכבו הפרטי.
 • שיקום מקצועי- חולים שעברו ניתוח מעקפי לב לא תמיד יוכלו לשוב ולעבוד בתפקידם הקודם, עקב מגבלות פיזיות. המוסד לביטוח לאומי מעניק שיקום מקצועי שמטרתו הקניית מיומנויות  מקצועיות חדשות שיאפשרו לחולה לעבוד בעבודה אחרת המתאימה למגבלותיו, כולל תשלום דמי מחייה במהלך הלימודים.

זכויות רפואיות לסובלים מניתוח מעקפי לב- קופות החולים

 • תרופות- החולים זכאים לקבלת תרופות להן הם נזקקים לאחר הניתוח.
 • שיקום והחלמה- חולים שעברו ניתוח מעקפי לב זכאים למימון עבור שהייה של עד חמישה ימים בבית הבראה או בית מלון, תחת השגחה רפואית. במהלך השהייה מקבלים החולים הרצאות וסדנאות בנושאים הקשורים לשמירה על בריאותם וסיגול אורח חיים בריא.

גובה ההשתתפות העצמית של המבוטחים עומד על 180 ₪ ליום.

 • תוכנית שיקומית- קופות החולים מספקות פעילות שיקומית הכוללת מפגשים עם דיאטנים, בניית תוכנית אימונים, תמיכה פסיכולוגית, פיקוח רפואי והרצאות בתחום.

קופות החולים מממנות ארבעה חודשי תוכנית שיקומית אולם אם יש למבוטח ביטוח משלים, יוכל להאריך את משך התוכנית לתשעה חודשים, עם השתתפות עצמית בגובה 80-140 ₪ בחודש.

פיצוי כספי לסובלים מניתוח מעקפי לב

חולים שבבעלותם פוליסת ביטוח בריאות פרטי שנרכשה טרם הניתוח וטרם היוודע דבר מחלתם, זכאים לקבלת פיצוי כספי בעקבות הניתוח.

גובה הפיצוי מחושב בהתאם לסכום שנקבע במעמד רכישת פוליסת הביטוח והוא משולם על ידי חברת הביטוח שאצלה מבוטח החולה.

זכויות לסובלים מניתוח מעקפי לב- מס הכנסה

חולים שהוכרו על ידי המוסד לביטוח לאומי כבעלי 91 אחוזי נכות לפחות, זכאים לקבלת פטור ממס הכנסה ובמקרים מסוימים גם רטרואקטיבית, לתקופה של עד שש שנים אחורה.

הטבות נוספות לסובלים מניתוח מעקפי לב

 • משרד התחבורה- חולים לאחר ניתוח מעקפי לב זכאים לקבלת תו חניית נכה ופטור מאגרת רישוי על הרכב.
 • רשויות מקומיות- חולים שהוכרה להם נכות רפואית במוסד לביטוח לאומי זכאים להנחה בתשלומי הארנונה.
 • מקום העבודה- הסובלים מניתוח מעקפים זכאים לקבלת דמי מחלה ממקום העבודה בהתאם לימי המחלה שנצברו לזכותם. בזמן ימי המחלה ימשיכו לקבל את זכרם, כרגיל.
 • משרד הבינוי והשיכון- חולים שיש להם דרגת נכות בגובה 75 אחוזים לפחות, זכאים בקבלת סיוע בשכר דירה.

אם עברתם ניתוח מעקפים, חשוב שתכירו את מלוא זכויותיכם, וחשוב מכך, תממשו אותן. המומחים עימם עובד פורטל בשבילך ישמחו לסייע בכל ההליכים הנדרשים למימוש הזכויות במהירות וביעילות, מתוך היכרותם את המערכת וכלל הזכויות.

מלאו את פרטיכם בטופס שבאתר והליך מימוש זכויותיכם יתחיל מייד בליווי אנשי מקצוע מומחים.

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות

מעוניין להוציא תו נכה?

בדיקת זכאות ללא עלות! קבלו תשובה תוך 15 יום!