נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

דף הבית » זכויות חולים » זכויות לסובלים מגלאוקומה

זכויות לסובלים מגלאוקומה

אם חליתם בגלאוקומה, חשוב שתכירו את מלוא הזכויות המגיעות לכם. פורטל בשבילך, בנוסף למידע מקיף ומפורט על מגוון ההטבות והזכויות המגיעות לסובלים מגלאוקומה, מעמיד לרשותכם גם מבחר רחב של אנשי מקצוע מומחים בתחום הזכויות הרפואיות שישמחו לסייע לכם בתביעת כל הזכויות ומימושן בהליך ענייני ומקצועי.

גלאוקומה

כאשר מדברים על גלאוקומה מדברים על קבוצה של מחלות שהמכנה המשותף, ביניהם הוא פגיעה בעצב הראייה. נזק בעקבות המחלה הוא בלתי הפיך. היא יכולה להוביל בהמשך לעיוורון.

סוגי הגלאוקומה הנפוצים ביותר הם גלאוקומה ראשונית, רחבת זווית והיא השכיחה מכולם, מופיע בין הקרנית לבין לובן העין וגורם לפגיעה הדרגתית בעצב הראייה.

הסוג השני הוא גלאוקומה חדה, צרת זווית.

הטיפול בגלאוקומה מתמקד בעיקר בהורדת הלחץ התוך עיני, באמצעות שיפור זרימת הדם אל תוך העין. מטרת הטיפול הוא לעצור את התדרדרות במחלה ולמנוע עיוורון, אולם אינם משפיעים על נזק שכבר נגרם לעין.

גלאוקומה רחבת זווית נחשבת למחלה כרונית, מאחר והסובלים ממנה ימשיכו לסבול מהמחלה כל מי חייהם, עם נטילת תרופות באורח קבוע ומעקב רופא עיניים.

זכויות לסובלים מגלאוקומה בביטוח הלאומי

למרבה הצער, בשנים האחרונות שינה המוסד לביטוח לאומי את עמדתו בנוגע לזכויות המגיעות לסובלים ממחלות כרוניות והפחית את שיעור אחוזי הנכות, כמו גם צמצום זכויות החולים הכרוניים, בעיקר בתחומי מחלות הנפש והעיניים.

מכאן שהסובלים מגלאוקומה, שהיא גם מחלת עיניים וגם כרונית, הם בין הנפגעים העיקריים, וזכויותיהם לא יהיו כפי שהיו בעבר.

שיקולי המוסד לביטוח לאומי הן שגלאוקומה אינה יכולה להיכלל ברשימת המחלות הכרוניות ה"אמיתיות", כך שאחוזי הנכות שנקבעים בגין מחלה זו ירדו פלאים.

יחד עם זאת, אם החולה יוכיח שהמחלה נגרמה לו עקב עבודתו, יכיר בו המוסד לביטוח לאומי כחולה במחלת מקצוע, שם הסיפור והוא שונה לחלוטין, ויזכה את המבוטח בפיצוי כפול, האחד מהביטוח הלאומי והשני מהמעסיק.

על החולה להציג את כל התיעוד הרפואי שמוכיח את התפרצות המחלה ואת פרק הזמן שעבר מרגע שפרצה עד להגשת התביעה. חשוב לזכור כי לרשות התובע עומדת שנה אחת בלבד ואם תוגש התביעה לאחר מכן היא תידחה על הסף.

חובת ההוכחה לקשר הסיבתי הישיר בין המחלה לבין מקום העבודה חלה על התובע וזהו הליך לא פשוט, שדורש היערכות מלאה ומקצועית בסיוע מומחה בתחום.

פורטל בשבילך ישמח להעמיד לרשותכם את טובי אנשי המקצוע, כדי שימצאו את הקשר, אם היה כזה, בין המחלה שהתפתחה בעקבות העבודה, ואם לא, לתבוע את אחוזי הנכות הגבוהים ביותר שניתן לקבל במוסד לביטוח לאומי.

זכויות לסובלים מגלאוקומה בעבודה

במידה ואכן נמצא הקשר הישיר והסיבתי בין העבודה והמחלה, עומדות לפני החולה לא מעט זכויות במוסד לביטוח לאומי ומהמעסיק, כמו גמלת נכות מעבודה, או מחלת מקצוע או דמי פגיעה בעבודה, קבלת פיצויים מהמעסיק, קבלת החזר על כל ההוצאות הרפואיות, שיקום מקצועי ועוד.

זכויות מצטברות לסובלים מגלאוקומה בביטוח הלאומי

על אף התקנות החדשות שלא מזכות חולי גלאוקומה בדרגת נכות משמעותית, אם במהלך הזמן חלה החמרה במצב, למשל עיוורון, ניתן להגיש תביעה בגין העיוורון.

במקרה זה קיימות זכויות משמעותיות הרבה יותר, כמו גם דרגת נכות גבוהה שמזכה בקצבת נכות כללית. גובה הקצבה נקבע בהתאם לדרגת הנכות שנקבעה.

ליווי של איש מקצוע הוא אקוטי במקרים אלו, כדי לתעד את כל הנסיבות, להספיק להגיש את התביעה בזמן ולנסות למצוא את הקשר בין הגלאוקומה לבין הפגיעה בעבודה. כאמור, גם לאחר מכן יש מה לעשות, במידה וחלים שינויים במצב המבוטח.

עיוור שאיבד את ראייתו עקב גלאוקומה יהיה זכאי, בנוסף לקצבת נכות כללית גם לקצבת שירותים מיוחדים, המיועדת לסייע לו בביצוע מטות שבשגרה, קצבת ניידות, ואם הוא בגיל פרישה וזקוק לסיוע בביתו, גם קצבת סיעוד.

כך שלמרות ההחלטה של הביטוח הלאומי, החלטה שהיא מתסכלת ומרפת ידיים, חשוב להיות בליווי ומעקב צמוד של איש מקצוע.

אותם אנשי מקצוע, מומחים בתביעת זכויות מהמוסד לביטוח לאומי , רשויות המס ומוסדות נוספים, עובדים עם פורטל בשבילך וישמחו להיות לכם לעזר, כדי שמה שכן מגיע לכם ימוצה עד תום ותוכלו לממש את הזכויות בזמן.

מלאו את פרטיכם בטופס שבאתר והמומחים שלנו ישמחו לסייע לכם בכל הנדרש.

לקריאה נוספת:

זכויות לסובלים מעיוורון

 

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות

מעוניין להוציא תו נכה?

בדיקת זכאות ללא עלות! קבלו תשובה תוך 15 יום!