נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

דף הבית » זכויות חולים » זכויות לחולים בדלקת המוח

זכויות לחולים בדלקת המוח

אנצפליטיס היא מחלה המוכרת יותר בשמה העברי, דלקת המוח. זוהי מחלה דלקתית ששונה ממחלת דלקת קרום המוח ונחשבת למחלה קשה.

חולים בדלקת המוח מוכרים על ידי המוסד לביטוח לאומי וגופים נוספים כחולים במחלה קשה וזכאים לזכויות רפואיות רבות, להטבות והקלות במס וכדומה, על מנת לאפשר להם להתפנות לקבלת טיפול וגם בגלל הפגיעה בכושר השתכרות שלהם.

מהי דלקת המוח

הסוג השכיח ביותר של דלקת המוח נגרם בגלל זיהום נגיפי ישיר. סיבות נוספות למחלה הן דלקת שמתרחשת לאחר זיהום, דלקת כרונית שמתפתחת לאיטה, דלקת מוח שמועברת באמצעות יתושים או דלקת מוח אוטואימונית.

לפעמים מדובר במצב חולף ואילו אחרים סובלים מנזק בלתי הפיך ואף עלולה לגרום למוות. סיבוכים אפשריים של המחלה הם הפרעות אשיות, עייפות קיצונית, אובדן זכרון, אפילפסיה ועוד. עשרה אחוזים מהחולים בדלקת המוח מתים כתוצאה ממנה.

התסמינים כוללים כאבי ראש, חוסר מנוחה, בעיות בראייה ובשמיעה, בחילות, הקאות, קשיי הליכה, אובדן זכרון, ועוד. הסיבה לכך היא מסת תאים שמקורה בתאי המוח שמתחלקת באופן לא תקין.

זכויות רפואיות לחולים בדלקת המוח- ביטוח לאומי

כאמור מדובר במחלה שמוגדרת כקשה. המוסד לביטוח לאומי מעניק נכות רפואית לחולים בדלקת קרום המוח, כאשר דרגת הנכות נקבעת על ידי וועדה רפואית ובהתאם לחומרת המחלה. הבדיקה מתחשבת גם באיבוד יכולת ההשתכרות של החולה, שמקבל קצבת נכות כללית מהביטוח הלאומי.

גובה קצבת הנכות הרפואית, או הכללית, נקבע בהתאם לדרגת הנכות שנקבעה לחולה. כמו כן, מעמיד המוסד לביטוח לאומי שורה של הטבות והקלות לחולים בדלקת המוח:

  • קצבת נכות כללית- קצבה זו משולמת על ידי המוסד לביטוח לאומי למבוטחים החולים בדלקת המוח, ואשר איבדו לפחות 50% מכושר ההשתכרות שלהם. על החולה להוכיח כי אכן ירדו הכנסותיו בעקבות מחלתו.
  • דמי פגיעה בעבודה- אם יוכיח המבוטח כי קיים קשר בין המחלה לבין מקום העבודה, הוא יוכר כנפגע בעבודה על ידי המוסד לביטוח לאומי ויקבל דמי פגיעה שישמשו אותו לתקופת ההחלמה והטיפול הראשוני. זמן הזכאות לדמי פגיעה בעבודה לא יעלה על 91 יום.

אם יוגדר לאחר מכן כנכה עקב מחלה קשה, יהיה זכאי גם לקבלת מענק חד פעמי, לנכים בדרגה של עד 19% וקצבה קבועה לבעלי דרגת נכות בגובה של 21% ומעלה.

  • קצבת ניידות- המוסד לביטוח לאומי משלם קצבה בגין הוצאות הניוד לחולים בדלקת המוח.
  • שיקום מקצועי מטעם המוסד לביטוח לאומי- על פי חוק נפגעי עבודה, חולים בדלקת המוח עם עשרים אחוזי נכות רפואית לפחות, זכאים לקבל  שיקום מקצועי שיסייע בלימוד מקצוע חדש המתאים ליכולותיהם ולחזר לשוק העבודה. במהלך הלימודים זכאים המבוטחים לקבלת קצבה חודשית לצרכי מחיה.

פורטל בשבילך הוקם על מנת לספק מידע מקיף וסיוע מקצועי ממומחים בתחום הזכויות הרפואיות ובמטרה לקבל אותן במלואן, בזמן קצר ובהליך יעיל. הסיוע משולב בליווי בכל המוסדות מהם אתם זכאים לקבלת הטבות והקלות, ביניהם המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה, משרד הבטחון ואחרים.

פיצוי כספי לחולים בדלקת המוח

חולים במחלה אשר רכשו פוליסת ביטוח בריאות פרטית לפני שחלו או לפני היוודע קיומה, זכאים לקבל פיצוי כספי מחברות הביטוח, בסכום שגובהו נקבע מראש במועד בו נרכשה הפוליסה. הפיצוי הכספי מסייע  למבוטח להסתגל לחיים החדשים ולהתמודד עם אובדן יכולת ההשתכרות שלו.

הטבות לחולים בדלקת המוח- מס הכנסה

חולים במחלה זו , שהמוסד לביטוח לאומי קבע להם לפחות 90%  נכות, זכאים לפטור ממס הכנסה, כולל החזרים רטרואקטיביים, עד שש שנים אחורנית.

זכויות נוספות לחולים בדלקת המוח הן ברשויות, המספקות הנחות בהיטלים ומסים עירוניים, במשרד התחבורה, המעניק תו נכה, בחברת בזק שמעניקה הנחות על דמי אחזקת קו ושימוש בו, וכן, סיוע בשכר דירה מטעם משרד השיכון, לחולים בעלי דרגת נכות בשיעור של 75 אחוזים ומעלה.

לחולים בדלקת המוח יש זכויות והטבות רבות. זה הזמן להכיר את כולן ולממש אותן במהירות. כדי לעשות זאת ולקבל סיוע ממומחים בתחום, מלאו את פרטיכם בטופס שבאתר ונציגינו המקצועיים ישמחו לסייע לכם בכל דרך שתאפשר מיצוי ומימוש זכויותיכם במוסד לביטוח לאומי, בחברות הביטוח, במס הכנסה וברשויות נוספות.

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות

מעוניין להוציא תו נכה?

בדיקת זכאות ללא עלות! קבלו תשובה תוך 15 יום!