נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

דף הבית » זכויות חולים » זכויות לללוקים בהתקף לב חמור

זכויות לללוקים בהתקף לב חמור

במוסד לביטוח לאומי קיימת רשימת מחלות המוגדרות כקשות ומזכות את החולים בהן בשורה של הטבות, קצבאות והקלות.

בין המחלות המוגדרות כקשות נמצאת מחלת לב. מדובר בסוגים שונים של פגיעה בלב, גם אחרי התקף לב חמור, שנחשב כמצב מסכן חיים.

מהו התקף לב חמור

בשפה המקצועית התקף לב חמור נקרא התקף לב אוטם שריר הלב או אוטם לבבי. כשיש התקף לב משמעות הדבר היא שקיימת בעיה בזרימת הדם אל שריר הלב שנפגע עקב אי אספקת חמצן.

כשהעורקים הכליליים נחסמים לחלוטין ובאופן פתאומי, נחשב התקף הלב לחמור. חסימת העורקים נגרמת בדרך כלל בשל הצטברות לא יציבה של תאי דם לבנים, של שומן או כולסטרול.

התקף לב חמור נחשב למקרה חירום רפואי. אם לא ניתן טיפול בזמן החולה עלול למות.

זכויות רפואיות ללוקים בהתקף לב חמור בביטוח הלאומי

המוסד לביטוח לאומי מכיר בחולים ככאלו שסובלים ממחלה קשה וזכאים לקבלת אחוזי נכות שגובהם נקבע אחרי התייצבות מול וועדה רפואית של הביטוח הלאומי. במידה והחולה איבד מעל חמישים אחוזים מכושר העבודה שלו, הוא זכאי לקבל קצבת נכות כללית מטעם המוסד לביטוח לאומי.

לאחר שהוועדה הרפואית קבעה את אחוזי הנכות, מחושב לפיהם גובה הקצבה המגיעה לחולה. מגוון הזכויות ללוקים בהתקף לב חמור בביטוח הלאומי הוא רב וכולל:

  • קצבת נכות כללית- המוסד לביטוח לאומי מעניק קצבה זו לחולים אשר איבדו מעל 50% מכושר עבודתם. התנאי לקבלת קצבה זו הוא כי גיל החולה יהיה בין 18 ועד 65 (גיל הפרישה). על החולה יהיה גם להוכיח כי הכנסותיו הצטמצמו עקב המחלה.
  • דמי פגיעה בעבודה- אם יוכיח המבוטח שקיים קשר בין המחלה לבין מקום העבודה, הוא יוכר כנפגע בעבודה על ידי המוסד לביטוח לאומי ויקבל דמי פגיעה שישמשו אותו לתקופת ההחלמה והטיפול הראשוני, כלומר, עד תשעים ואחד ימים. אם יוגדר לאחר מכן כנכה עקב מחלה קשה, יהיה זכאי גם לקבלת מענק חד פעמי, לנכים בדרגה של עד 19% וקצבה קבועה לבעלי דרגת נכות בגובה של 20% ומעלה.
  • קצבת ניידות- המוסד לביטוח לאומי משלם קצבה בגין הוצאות הניוד ללוקים בהתקף לב חמור.
  • שיקום מקצועי מטעם המוסד לביטוח לאומי- על פי חוק נפגעי עבודה, חולים שלקו בהתקף לב חמור ואשר קיבלו לפחות עשרים אחוזי נכות רפואית, זכאים לקבל מסלול שיקום מקצועי שיסייע להם לרכוש כלים למקצוע חדש שיאפשר להם להשתלב מחדש בשוק העבודה. במהלך הלימודים זכאים מקבלי השיקום לקבלת קצבה חודשית לצרכי מחיה.

פורטל בשבילך עובד עם מומחים מובילים בתחומם, שישמחו לסייע ככל הניתן בקבלת ומימוש כל הזכויות להן אתם זכאים במוסד לביטוח לאומי, בחברות הביטוח, ברשויות ובמוסדות נוספים, כל זאת בליווי מקצועי צמוד לאורך כל התהליך.

פיצוי כספי ללוקים בהתקף לב חמור

אם החולה במחלה הקשה רכש פוליסת ביטוח בריאות פרטית לפני שחלה,או לפני שנודע לו דבר מחלתו, הוא זכאי לקבל פיצוי כספי בגין התקף הלב החמור בו לקה. הפיצוי נועד להבטיח לחולה שמירה על רמת חיים וגובה ההכנסה אליה הורגל טרם מחלתו.

זכויות ללוקים בהתקף לב חמור- משרד הבריאות

הטבה זו היא חשובה ומשמעותית וכוללת מימון של שהייה עד חמישה ימים בבית מלון או בית הבראה לאחר אירוע התקף לב חמור. שהות זו מתקיימת תחת השגחה רפואית.

במהלך השהייה בבית ההבראה משתתפים החולים בהרצאות וסדנאות בנושא בריאות ושמירה עליה, סיגול אורח חיים בריא וכדומה.

החולים משלמים השתתפות עצמית של 180 ₪ ליום.

הטבות ללוקים בהתקף לב חמור במס הכנסה

חולים במחלה זו, ושנקבעה להם דרגת נכות של מינימום 90% מטעם המוסד לביטוח לאומי, זכאים לקבלת פטור ממס הכנסה.

ניתן לקבל גם החזרים רטרואקטיביים לתקופה של עד שש שנים אחורנית.

זכויות והטבות נוספות ללוקים בהתקף לב חמור

החולים זכאים לקבלת תו נכה, סיוע ברכישת רכב חדש, פטור מאגרת רישוי על הרכב, הנחות בארנונה ובקו הטלפון הביתי של חברת בזק וגם לקבלת סיוע בשכר דירה מטעם משרד השיכון. סיוע זה ניתן לחולים שיש להם  דרגת נכות בשיעור של 75 אחוזים ומעלה.

אם לקיתם בהתקף לב חמור, זה הזמן להכיר את מלוא הזכויות המגיעות לכם. מלאו את פרטיכם בטופס שבאתר וקבלו סיוע במימוש זכויותיכם במוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה והרשויות, בליווי אנשי מקצוע מומחים ומובילים בתחומם.

 

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות

מעוניין להוציא תו נכה?

בדיקת זכאות ללא עלות! קבלו תשובה תוך 15 יום!