נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

דף הבית » זכויות חולים » זכויות לחולים בדלקת חיידקית של קרום המוח

זכויות לחולים בדלקת חיידקית של קרום המוח

במוסד לביטוח לאומי קיים ספר ובו רשימת מחלות קשות שהחולים בהם זכאים לשורה של הטבות, קצבאות והקלות.

בין המחלות המוגדרות כקשות מצויה גם דלקת חיידקית של קרום המוח. מדובר בדלקת חריפה בשכבת הקרומים אשר מגנה על המוח ועל עמוד השדרה. היא נגרמת בעקבות הדבקה זוהי מחלה מסכנת חיים.

מהי דלקת חיידקית של קרום המוח

דלקת חיידקית של קרום המוח נחשבת למקרה חירום רפואי בשל התהליך הדלקתי שסמוך כל כך לעמוד השדרה ולמוח. אם לא יינתן טיפול מתאים היא עלולה לגרום למוות וכל עיכוב בטיפול מעלה את הסיכון לסיבוכים אצל החולה במחלה זו.

התסמינים של דלקת חיידקית בקרום המוח הם כאבי ראש, תחושה של נוקשות בצוואר, בלבול, חום ואיבוד כושר ההתמצאות. החולים במחלה זו אינם מסוגלים לסבול אור ורעשים חזקים ולעתים מופיעה גם פריחה על העור.

זכויות רפואיות לחולים בדלקת חיידקית של קרום המוח בביטוח הלאומי

החולים במחלה מקבלים מהמוסד לביטוח לאומי הכרה בנכותם,הנחשבת נכות רפואית ולרוב עם אחוזי נכות גבוהים. אם המחלה גרמה למבוטח לאבד מעל חמישים אחוזים מכושר העבודה, הוא יקבל קצבת נכות כללית מהמוסד לביטוח לאומי.

אחוזי הנכות נקבעים על ידי המוסד לביטוח לאומי לאחר התייצבת המבוטח מול וועדה רפואית מטעמם ולאחר שנבדקו מסמכיו הרפואיים וכל אסמכתא נוספת.

לאחר שנקבעו אחוזי הנכות, נקבע בהתאם גובה תשלום הקצבה.  ישנן זכויות נוספות אותן מעניק המוסד לביטוח לאומי, ביניהן:

  • קצבת נכות כללית- המוסד לביטוח לאומי מעניק קצבה זו לחולים אשר איבדו מעל חמישים אחוזים מכושר העבודה. תנאי לקבלת הקצבה הוא גיל בין 18 ועד 65, גיל הפרישה. כמו כן יהיה על החולה להוכיח כי הכנסותיו הצטמצמו עקב המחלה.
  • דמי פגיעה בעבודה- אם יוכח קשר בין המחלה לבין מקום העבודה, יוכר החולה כנפגע בעבודה על ידי המוסד לביטוח לאומי ויקבל דמי פגיעה שישמשו אותו לתקופת ההחלמה והטיפול הראשוני, כלומר, עד תשעים ואחד ימים. אם יוגדר לאחר מכן כנכה עקב מחלה קשה, יהיה זכאי גם לקבלת מענק חד פעמי, לנכים בדרגה של עד תשעה עשר אחוזים וקצבה קבועה לבעלי דרגת נכות בגובה של עשרים אחוזים ומעלה.
  • קצבת ניידות- המוסד לביטוח לאומי משלם קצבה בגין הוצאות הניוד לחולים בדלקת חיידקית של קרום המוח.
  • שיקום מקצועי מטעם המוסד לביטוח לאומי- על פי חוק נפגעי עבודה, חולים בדלקת חיידקית של קרום המוח שיש להם לפחות עשרים אחוזי נכות רפואית,זכאים לקבלת מסלול שיקום מקצועי שיסייע להם לרכוש כלים למקצוע חדש שיאפשר להם להשתלב מחדש בשוק העבודה. במהלך הלימודים זכאים מקבלי השיקום לקבלת קצבה חודשית לצרכי מחיה.

פורטל בשבילך מעמיד לרשותכם מומחים, מובילים בתחומם, אשר ישמחו לסייע ככל הניתן בקבלת ומימוש כל הזכויות להן אתם זכאים במוסד לביטוח לאומי, בחברות הביטוח, ברשויות ובמוסדות נוספים, כל זאת בליווי מקצועי צמוד.

פיצוי כספי לחולים בדלקת חיידקית של קרום המוח

אם החולה במחלה רכש פוליסת ביטוח בריאות פרטית לפני שחלה, יהיה זכאי לקבל פיצוי כספי בגין מחלה קשה, כאשר דלקת חיידקית של קרום המוח היא אחת מהמחלות הקשות כפי שמוגדרות בחברות הביטוח.

מטרת הפיצוי הכספי היא להבטיח לחולה שמירה על רמת חיים והכנסה אליה הורגל טרם מחלתו.

הטבות לחולים בדלקת חיידקית של קרום המוח במס הכנסה

חולים במחלה זו ואשר המוסד לביטוח לאומי קבע להם דרגת נכות של לפחות תשעים אחוזים, זכאים לקבלת פטור ממס הכנסה.

ניתן לקבל גם החזרים רטרואקטיביים לתקופה של עד שש שנים אחורנית.

זכויות והטבות נוספות לחולים בדלקת חיידקית של קרום המוח

החולים במחלה זכאים לקבלת תו נכה, סיוע ברכישת רכב חדש, פטור מאגרת רישוי על הרכב, הנחות בארנונה ובקו הטלפון הביתי (בזק) וכן, סיוע בשכר דירה מטעם משרד השיכון, לחולים בעלי דרגת נכות בשיעור של 75 אחוזים ומעלה.

אם חליתם בדלקת חיידקית של קרום המוח, זה הזמן להכיר את מלוא הזכויות המגיעות לכם. מלאו את פרטיכם בטופס שבאתר וקבלו סיוע במימוש זכויותיכם במוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח והרשויות, בליווי אנשי מקצוע מומחים ומובילים בתחומם.

 

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות

מעוניין להוציא תו נכה?

בדיקת זכאות ללא עלות! קבלו תשובה תוך 15 יום!