נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

דף הבית » זכויות בעבודה » זכויות מובטלים ודורשי עבודה

זכויות מובטלים ודורשי עבודה

הצטרפתם למעגל האבטלה? האם עומדות בפניכם זכויות שלא ידעתם עליהן ויכולות לסייע לכם בתקופה הקשה של חיפוש אחר עבודה חדשה? לפניכם כל המידע, החוקים והדינים בנושא זכויות מובטלים ודורשי עבודה

על האבטלה

כאשר אדם עוניין ומסגול לעבוד אולם לא מוצא עבודה, הוא קרוי מובטל. תקופת האבטלה שלו תהיה כל עוד לא מצא עבודה.

בישראל, זכאים המובטלים למספר סוגים של קצבאות, שהן דמי אבטלה, השלמת הכנסה והבטחת הכנסה.

למדינת ישראל יש אינטרס כלכלי מובהק לסייע למובטלים לשוב ולהשתלב במעגל העבודה ולהסיר מעליה את נטל התמיכה בהם. לכן, קיימת שורה ארוכה של זכויות והטבות למבקשי עבודה.

מהן זכויות דורשי העבודה?

כאמור, בשל רצון המדינה לצמצם ככל שניתן את מספר המובטלים שרוצים לעבוד ולהסיר מעליה את נטל הדאגה להם, היא מעמידה שורה של זכויות לדורשי העבודה:

  • דמי אבטלה-מדובר על קצבה כספית חודשית, המחושבת לפי שכרו האחרון של המובטל, טרם הפיכתו לכזה. הסכום שניתן הוא בשיעור של 75 אחוזים ממשכורתו טרם הפסקת עבודתו. מתוך קצבה זו מנוכים מס הכנסה, דמי בריאות ודמי ביטוח לאומי. דמי אבטלה ניתנים לאדם שעבד קודם לכן לפחות שנה ברציפות. דמי האבטלה ניתנים לתקופה מוגבלת של כשנה.
  • הבטחת הכנסה- מדובר על זכאות המגיעה למובטלים שאינם זכאים לדמי אבטלה אולם זקוקים לאיזה שהוא אמצעי מחיה מינימלי.
  • השלמת הכנסה- מדובר על זכאות לקבלת קצבה שתשלים את ההכנסה מהעבודה. הכוונה היא לעובדים שהכנסתם נמוכה מדובה ההכנסה המינימלי הקבע בחוק.
  • הכשרה מקצועית- כל דורש עבודה זכאי לקבלת ייעוץ לגבי הכשרה או הסבה מקצועית. את היעוץ יקבל בלשכת התעסוקה. בלשכה יפנה אותו יועץ התעסוקה למגוון פתרונות של הכשרה או קורסים מקצועיים.

מעוניינים להכיר את זכויותיכם כמובטלים או דורשי עבודה טוב יותר? סירבתם לעבודה בלשכת התעסוקה ואינכם יודעים כיצד ישפיע הדבר על זכאותכם? פורטל בשבילך מציע לכם את כל המידע, החוקים, הזכויות והדרכים לממש את כל הזכויות המגיעות לכם על פי חוק. אם חשתם שנעשה לכם עוול או טיפול לאל הולם בעניינכם, עומד לרשותכם גם צוות מקצועי, מומחה בדיני עבודה, שישמח לייעץ ולסייע ועם חסכן ניכר בזמן חיפוש אחר מענה לשאלות בוערות.

מימוש זכויות מובטלים ודורשי עבודה

כדי לקבל את הזכיות המגיעות לכם, למשל דמי אבטלה, יהיה עליכם להגיש תביעה לקצבה זו בביטוח הלאומי. לאחר מילוי טפסים והגשת התביעה יש לגשת אל לשכת התעסוקה הסמוכה למקום המגורים ולהירשם בה. קבלת דמי אבטלה מותנית בהתייצבות אחת לשבוע בלשכת התעסוקה ולחתום שם על ההתייצבות. נציגי הלשכה עשויים להציע מפעם לפעם עבודות התואמות את כישוריכם והשכלתכם.

חובה על המובטל לקבל א ההפניה ולגשת לראיון עבודה. סירוב לגשת לראיון עלול לשלול את הזכות לדמי אבטלה. זכותו של אדם לסרב להצעת עבודה שאינה תואמת את כישוריו ומבלי שסירוב זה יפגע בהמשך זכאותו לדמי אבטלה.

מדינת ישראל מספקת סוג של עוגן למובטלים או לעובדים ששכרם אינו מספיק לקיום מינימלי. יחד עם זאת, חשו בלהבין ולדעת את כל הזכויות העומדות בפני דורשי העבודה, גם באספקט של קורסים והכשרות, אפילו לצורך הסבה מקצועית.

אם קיים בכם ולו ספק קל שבקלים כי זכויותיכם לא מומשו במלואן, או שלא נהגו בכם כשורה, זה המקום ללמוד את הזכויות, הסעיפים בחוק ותקדימים למקרים הזהים למצבכם. זה הזמן לקבל מידע מרוכז שיאפשר לכם להמשיך ולהתנהל באורח תקין. תוכלו לעשות זאת באמצעות המידע שממספק לכם פורטל בשבילך, עם כל השאלות הנפוצות, והנפוצות פחות, עם הסוגיות והתהיות והבהרות שיינתנו לכם על ידי מגון אנשי מקצוע מומחים בתחומם.

על מנת שנוכל לספק לכם את המידע העכשווי ביותר, עם יעוץ מקצועי והפניה למקורות הרלוונטיים, כל שעליכם לעשות הוא למלא את פרטיכם בטופס המקוון שבפורטל ולאל כל התחייבות.

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות

מעוניין להוציא תו נכה?

בדיקת זכאות ללא עלות! קבלו תשובה תוך 15 יום!