נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

דף הבית » זכויות בעבודה » פיטורין אחרי פחות משנה

פיטורין אחרי פחות משנה

הדעה הרווחת בקרב עובדים רבים היא כי אם פוטרו לפני שחלפה שנה מתחילת עבודתם, הם אינם זכאים לדבר. המעסיקים לא ממהרים להעמידם על טעותם וכפועל יוצא מכך, פעמים רבות הולך עובד לדרכו מבלי שידע כי קיימות זכויות להן הוא זכאי. פורטל בשבילך מציג בפניכם את כל הזכויות שמגיעות לעובד, גם אם פוטר לאחר פחות משנת עבודה אחת לפחות.

חוקי עבודה בישראל

לפי חוקי העבודה בארץ, הזכאות לקבלת פיצויי פיטורין ודמי הבראה חלה על עובד שעבד לפחות שנה רצופה באותו מקום עבודה. יחד עם זאת, לאור הניצול של חוק זה, אותו ניצלו מעסיקים רבים שפיטרו עובדים לאחר אחד עשר חודשי עבודה כדי להמנע מתשלום הפיצויים וההבראה, החליט בית הדין לעבדה להרחיב את זכויות העובד, גם כזה שפוטר לפני שחלפה שנה במקום עבודתו ובתנאי שפיטוריו נעשו ללא סיבה מוצדקת ומוכחת.

הכרת הזכויות וידיעת החוק יכולה לסייע לכם ולהתבטא בסכומי כסף משמעותיים. פורטל בשבילך מזמין אתכם לקבל סיוע, מידע, עזרה יעוץ ממגוון עורכי דין הבקיאים בדיני עבודה, ואשר יאפשרו לכם לחסוך זמן יקר בחיפוש אחר מענה לתהיותיכם ושאלותיכם ובשורה התחתונה גם כסף רב.

על חוק פיטורי עובד לאחר 11 חודשי עבודה

לפני שנים לא רבות יצאה חקיקה חדשה שמאפשרת לעובד לקבל פיצויי פיטורים גם אם עבד אחד עשר חודשים בלבד במקום העבודה.התנאי היחיד העומד בפני העובד הוא כי יהיה עליו להוכיח שפיטוריו לא נעשו על רקע מקצועי, או אחר, ולמעשה פוטר ללא כל סיבה נראית לעין. בית הדין לעבודה אף הרחיב את החקיקה לסעיפים הבאים:

  • עובד שפוטר ללא סיבה מוצדקת ומוכחת, גם לפני תום אחד עשר חודשים, ייחשבו פיטוריו כנסיון התחמקות של המעסיק שלא לשלם לו פיצויים. במקרה והוכח כך, יקבל העובד פיצויי פיטורין, כאילו עבד שנה מלאה.
  • עובד שעבד אחד עשר חודשים ופוטר ללא הודעה מוקדמת, יהיה זכאי לפיצויי פיטורין. לא רק זאת, תקופת ההודעה המוקדמת שנשללה ממנו, תיכנס לחישוב דמי הפיצויים להם הוא זכאי. הסייג היחיד לסעיף זה היא פיטורין בנסיבות מחמירות, כגון גניבה או מעילה.

לא רק זאת, אם בעבר פוטר עובד לאחר 11 חודשי עבודה ונקלט אליה שוב לאחר שלושה חודשים, במטרה לעקוף את הצורך בתשלומי זכויותיו הסוציאליות, הרי שכיום, עם החקיקה החדשה, עובד שנקלט לאותה העבודה לאחר שפוטר ממנה ואחרי תקופת צינון של עד חצי שנה, יישמרו כל זכויותיו, כולל וותק בעבודה.

מימוש הזכויות של עובד  שפוטר אחרי פחות משנה מתבצע מול בית הדין לעבודה, באמצעות תביעת העובד את המעסיק.

זקוקים למידע נוסף על פיטורין אחרי פחות משנה? חשים שנעשה לכם עוול ואינכם יודעים כיצד לממש את הזכויות המגיעות לכם על פי חוק? זה הזמן למלא את פרטיכם בטופס המקוון בפורטל בשבילך, ללא כל התחייבות, וליהנות מסיוע מקצועי, מידע מקיף ומפורט וכל מה שיכול לסייע לכם לעשות צדק ולממש את הזכויות המגיעות לכם.

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות

מעוניין להוציא תו נכה?

בדיקת זכאות ללא עלות! קבלו תשובה תוך 15 יום!