נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

דף הבית » אינדקס מחלות » זכויות לסובלים מאובדן גפיים

זכויות לסובלים מאובדן גפיים

מחלה קשה משנה לחלוטין את התפקוד אצל החולה ומשפיעה על שגרת חייו, בהיבטים פיזיים, לוגיסטיים ונפשיים. אובדן גפיים מוגדר על ידי הרשויות והמוסדות השונים כמחלה קשה והסובלים ממנה זכאים לזכויות רפואיות, לפיצוי כספי, שיקום ועוד הטבות שמטרתן להקל עליהם בהתמודדות, כלכלית בעיקר, אולם גם נפשית ושיקומית.

אובדן גפיים

מצב זה יכול להגרם בעקבות מספר סיבות, ביניהן תאונת דרכים או תאונת עבודה, או בעקבות מחלה, למשל סוכרת, סרטן העצמות או טרשת עורקים, כשהפתרון היחיד העומד בפני הרופאים כדי להציל את חיי החולה הוא כריתה.

אובדן גפיים גורם למספר תסמינים, כמו כאבים עזים באיבר הכרות, כאב הקרוי 'כאב פאנטום'. עוד עלול האובדן להוביל לסיבוכים כמו זיהום, קרישי דם או בעיות בלב, כאבים אחרי שימוש בתותב מלאכותי וצורך בקבלת פיזיותרפיה. בנוסף ישנן תחושות נפשיות קשות וקושי להסתגל למצב החדש.

במקרים רבים נפגעת יכולת ההשתכרות, עם קושי של הסובל מאובדן גפיים לעסוק בעבודות מסוימות, להתנייד וכיוצ"ב.

זכויות רפואיות לסובלים מאובדן גפיים בביטוח הלאומי

הביטוח הלאומי מעניק שורה של זכויות רפואיות, ביניהן גם פיצוי כספי, לסובלים מאובדן גפיים:

  • קצבת נכות כללית מטעם המוסד לביטוח לאומי- במקרים בהם הסובל מאובדן גפיים איבד יותר מחמישים אחוזים מכושר ההשתכרות שלו, הוא זכאי לקצבה זו. עליו להוכיח כי הכנסתו הצטמצמה בעקבות מחלתו. סכומי הקצבה משתנים בהתאם לאחוזי הנכות שנקבעו לסובל מאובדן גפיים. תשלום הקצבה מתבצע על ידי המוסד לביטוח לאומי, היישר לחשבונו של המבוטח.
  • קצבת ניידות מטעם המוסד לביטוח לאומי- אובדן גפיים מזכה את החולים בקצבת ניידות. הקצבה משמשת לכיסוי ההוצאות הכספיות לצרכי ניידות ממקום למקום. זוהי קצבה חודשית קבועה. כמו כן, זכאים הסובלים מאובדן גפיים לקבלת הלוואה לקניית רכב, תו חניית נכה ופטור מאגרת רכב שנתית.
  • דמי פגיעה מעבודה מטעם המוסד לביטוח לאומי- במידה ואובדן הגפיים נגרם כתוצאה מתאונה בעבודה או מחלת מקצוע, יוכר המבוטח כנפגע עבודה במוסד לביטוח לאומי. הוא יקבל פיצוי כספי הנקרא דמי פגיעה, המשמש לתקופת ההחלמה וניתן לתקופה של עד 91 יום. בהמשך יקבל הנפגע קצבה חודשית שסכומה נקבע לפי דרגת הנכות שנקבעה לו בוועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי.
  • שיקום מקצועי מטעם הביטוח הלאומי- נפגעים הסובלים מאובדן גפיים שנכותם הרפואית עומדת על לפחות עשרים אחוזים, זכאים לקבלת שיקום מקצועי מטעם המוסד לביטוח לאומי, בו יוכלו ללמוד מקצוע בו יוכלו לעסוק בהתאם למגבלותיהם ולהשתלב בשוק העבודה. במהלך הלימודים יקבלו הנפגעים קצת מחייה חודשית והכוונה מקצועית.

אובדן גפיים נחשב למחלה קשה שמזכה את הסובלים ממנה בקשת רחבה של זכויות רפואיות, פיצוי כספי והטבות, מטעם הביטוח הלאומי, מס הכנסה, חברות הביטוח ועוד. פורטל בשבילך עובד עם מומחים בתחום שישמחו לסייע לכם לממש את הזכויות המגיעות לכם במלואן ובתך זמן קצר.

פיצוי כספי לסובלים מאובדן גפיים

כאמור, המוסד לביטוח לאומי מעניק דמי פגיעה בעבודה לנפגע שאיבד את גפיו כתוצאה מתאונת עבודה או מחלת מקצוע. פיצוי זו נועד לכסות את ימי האשפוז ולא עולה על תשעים ואחד ימים.

זכויות לסובלים מאובדן גפיים ממשרד הבטחון

חולה שאיבד את גפיו כתוצאה משירותו הצבאי, כולל מילואים ושירות הבטחון, זכאי לבקש הכרה בנכות צבאית. אם קיבל נכות בגובה של עד 19 אחוז יקבל מענק חד פעמי, בעוד שחולה בעל נכות בגובה עשרים אחוזים ומעלה זכאי לקבלת קצבה חודשית קבועה כל חייו.

הטבות לסובלים מאובדן גפיים- מס הכנסה

חולים שהוגדרו להם מאה אחוזי נכות זכאים לקבלת פטור ממס הכנסה, כולל פטור רטרואקטיבי של עד שש שנים אחורה.

הטבות נוספות לסובלים מאובדן גפים

חולים שקיבלו דרגת נכות ובעקבותיה קצבת נכות, בין אם מהמוסד לביטוח לאומי ובין אם ממשרד הבטחון, זכאים לקבל הטבות והנחות בתשלומי ארנונה, טלפון, שיקום מקצועי ותוספת תלויים.

סובלים מאובדן גפיים בעקבות  תאונת דרכים, תאונת עבודה או מחלה? אתם זכאים לקבלת זכויות רפואיות, פיצוי כספי והטבות נוספות מטעם המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח וגופים נוספים.

מלאו את פרטיכם בטופס המקוון שבאתר בשבילך והמומחים שעובדים עימנו ישמחו לסייע לכם לקבל את כל הזכויות המגיעות לכם מהרשויות והמוסדות השונים.

 

 

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות

מעוניין להוציא תו נכה?

בדיקת זכאות ללא עלות! קבלו תשובה תוך 15 יום!