דף הבית » זכויות חולים » זכויות חולים בשחמת הכבד

זכויות חולים בשחמת הכבד

שחמת הכבד היא מחלה קשה אשר פוגעת בתפקוד היומיומי, עלולה לגרום לנזקים בלתי הפיכים, כמו נכות, ולשבש את שגרת החיים כל תחום, גם באובדן כושר עבודה והיכולת להתפרנס.

 על החולים במחלה זו להכיר את זכויותיהם ולמצות אותן. פורטל בשבילך מעמיד לרשותכם את כל המידע על זכויות חולים בשחמת הכבד.

הסיבות והתסמינים למחלה

שחמת הכבד יכולה להגרם עקב מספר סיבות, ביניהן סיבוכים במהלך דלקת בכבד, סיבוכים בעקבות ניתוחי מעיים, צריכת אלכוהול מוגזמת, תזונה לקויה, חשיפה לרעלים ועוד.

בשלבים המוקדמים של המחלה חווה החולה עייפות, חוסר תיאבון, בחילה, ירידה במשקל וחום. בשלבים מתקדמים יותר יסבול החולה מדימום, צהבת, בעיות התקרשות של הדם ועוד. ככל שהמחלה מחמירה, ממשיך הכבד להיפגע עד כדי חוסר יכולת לתפקד, דבר העלול לגרום למוות.

המחלה היא בלתי הפיכה והפתרון היחיד העומד בפני הרפואה הוא השתלת כבד בריא בגוף החולה. אם המחלה מתגלה בשלבים המוקדמים שלה, ניתן לעכב את התפתחותה ולמנוע חלק מהסיבוכים.

זכויות חולים בשחמת הכבד- ביטוח לאומי

חולים במחלה שאיבדו את כושר העבודה שלהם, כלומר את יכולתם לצאת לעבוד ולהתפרנס, יעמדו בפני וועדה רפואית של הביטוח הלאומי, שמטרתה לקבוע את אחוזי הנכות שלהם. הוועד היכולה לקבוע נכות זמנית, במצבים שיכול להיות שיפור במחלה או לחילופין החמרה שלה, או נכות לצמיתות.

לאחר שנקבעו אחוזי דרגת אי כושר של החולה הוא זכאי לקבלת קצבת נכות כללית, שגובהה נקבע בהתאם לאחוזי הנכות שנקבעו לו. קצבת נכות כללית משולמת לתובע מדי חודש, באמצעות העברת הכסף הישר לחשבונו.

חליתם בשחמת הכבד? צרו קשר עם נציגי הפורטל ותקבלו סיוע מקצועי ומידע מפורט על מימוש זכויותיכם מכל הרשויות הרלוונטיות באופן מהיר ויעיל.

חולים שנקבעה להם דרגת נכות בשיעור של ששים אחוזים ועד שבעים וחמישה אחוזי נכות יהיו זכאים לקבלת קצבת נכות חלקית, בעוד שהחל משבעים וחמישה אחזי נכות, יקבל החולה קצבת נכות מלאה.

חולים בשחמת הכבד שהוכרו כבעלי אחוזי נכות ואינם מסוגלים להמשיך ולעבוד במקום עבודתם עקב המחלה, זכאים לקבל מהביטוח הלאומי גם שיקום מקצועי. מטרתו לסייע להם למצוא מקצוע בו יוכלו לעבוד, על אף מחלתם. המוסד לביטוח לאומי מממן את לימודי המקצוע החדש ומסייע לחולים למצוא עבודה לאחר ההכשרה במקצוע החדש.

זכאות נוספת הניתנת מטעם המוסד לביטוח לאומי היא גמלת ניידות. אם הוכח החולה בשחמת הכבד כי יכולת הניידות שלו נפגעה עקב המחלה, יהיה זכאי לפטור או להנחה בתשלומי המס בעת רכישת רכב חדש, תשלום חודשי קבוע שיממן את הוצאות הרכב, קבלת תו חנייה לנכה ועוד.

זכויות חולים בשחמת הכבד- קופות החולים

החולים במחלה זקוקים לקבלת טיפול תרופתי קבוע. קופות החולים מעניקות הנחות משמעותיות לרכישת תרופות אלו.

זכויות חולים בשחמת הכבד- מס הכנסה

חולים במחלה שקיבלו מהביטוח הלאומי נכת רפואית בגובה של לפחות תשעים אחוזים, זכאים לקבלת פטור ממס הכנסה, גם שש שנים רטרואקטיבית מיום גילוי המחלה.

זכויות חולים בשחמת הכבד- חברות הביטוח

אם החולה רכש פוליסת ביטוח בריאות טרם לקה במחלה, הא זכאי למימון תרופות וטיפולים, כולל השתתפות במימון השתלת כבד בחו"ל, במידה ויעלה הצורך לכך.

לקיתם בשחמת הכבד? אתם זכאים לסל הטבות וזכויות רבות וחשוב שתכירו את כולן. מלאו את פרטיכם עוד היום בטופס המקוון באתר וללא התחייבות ותקבלו מענה מנציגי פורטל בשבילך שישמחו להעמיד לרשותכם את מיטב אנשי המקצוע בתחום, לצורך קיצור הליכים ותביעת כל הזכויות להן אתם זכאים.

 

ליצירת קשר מלא את הפרטים

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות