נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

דף הבית » זכויות חולים » זכויות חולי אלצהיימר

זכויות חולי אלצהיימר

אלצהיימר היא מחלה אכזרית הפוגעת בזכרון. כשהמחלה היא ברמה מתקדמת יותר, שוכח הקשיש כיצד לבצע מטלות פשוטות, אינו זוכר את הדרך לביתו אפילו את הדרך לחדרי הבית. חולי אלצהיימר רבים נראים ואף חשים בריאים גופנית, בעוד שהיכולת הקוגניטיבית שלהם הולכת ומתדרדרת. לפניכם, כל המידע על זכויות חולי אלצהיימר.

זכויות חולי אלצהיימר בביטוח הלאומי

חוק הסיעוד של המוסד לביטוח לאומי מעניק לכל תושב בגיל פרישה גמלת סיעוד, במידה והוא נזקק לעזרה בביצוע פעולות יום יומיות וסיוע בהתמצאות במרחב סביבה. כשמדובר בחולי אלצהיימר, ולמרות שהפגיעה אינה נראית לעין, מדובר על חולים שמסוגלים לבצע פעולות יום יומיות אולם לא זוכרים לעשות אותן, למשל לאכול, להתרחץ וכדומה.

מאחר והתנאי לקבלת גמלת סיעוד מהביטוח הלאומי הוא מבחן היכולת ומבחן התלות, במקרים של חולי אלצהיימר מומלץ לצרף לבקשה חוות דעת ואבחון מפסיכוגריאטר ולקבוע את ביקור המעריך מטעם הביטוח הלאומי כאשר בן משפחה מצוי בבית יוכל לשפך אור על מצבו של הקשיש מאחר וכאמור, אלצהיימר היא מחלה שיכולה לתעתע בצופה מן הצד.

תנאים נוספים לקבלת גמלת סיעוד לחולי אלצהיימר הם: הקשיש מתגורר בביתו ולא במוסד. כמו כן עומדות למבחן גם הכנסותיו של הקשיש, לפי תקרת ההכנסות המוגדרת על ידי הביטוח הלאומי.

בן המשפחה חלה באלצהיימר? אתם כורעים תחת נטל הטיפול ולא יודעם כיצד לקבל סיוע או מהן זכויות חול אלצהיימר? פורטל בשבילך הוקם במטרה לספק מידע מרוכז במקום אחד, של כל הזכויות והדרכים למימושן. חסכו לעצמכם זמן רב של חיפושים ארוכים, מייגעים ומתסכלים אחר תשובות. בפורטל תוכלו ליהנות גם מייעוץ משפטי ומקצועי בתחום ולקבל סיוע במימוש הזכויות.

זכויות חולי אלצהיימר- קצבאות ושירתים מיוחדים

הביטוח הלאומי מעניק קצבת נכות חודשית, גם למי שלא הגיע לגיל פרישה, בעקבות נכות שנגרמה לו מתאונה או ממחלה. הנכות יכולה להיות גופנית, נפשית או שכלית. במידה והמבוטח חלה באלצהיימר ועקב כך איבד את כושר ההשתכרות שלו בחמישים אחוזים לפחות, הוא זכאי לפיצוי על אובדן כושר עבודה והשתכרות ולאו דווקא על הנכות עצמה.

אחוזי הנכות נקבעים על ידי רופא מומחה מטעם הביטוח הלאומי במסגרת וועדה רפואית וכן בהתאם לבדיקות ומסמכים רפואיים.

את גמלת הסיעוד שמקבל קשיש חולה אלצהיימר מהמוסד לביטוח הלאומי, הוא יכול להמיר, במלואה או בחלקה, לצורך תשלום למרכזי יום לקשיש. מרכזים אלו מספקים שירותים מגוונים במטרה לשפר את איכות חייו של הקשיש ולהקל על בני המשפחה. קיימים מרכזי יום מיוחדים עבר חולי אלצהיימר ובהם מקבלים הקשישים ארוחת בוקר וצהריים, פעילות חברתית, חוגים והרצאות. המקום מאויש על ידי צוות מקצועי ומצויים בו מטפלות, רופאים ואחיות.

זכויות חולי אלצהיימר- אשפוז סיעודי

לעתים יש צורך בהשגחה מלאה ומקיפה על אדם שחלה באלצהיימר, במיוחד אם ההתדרדרות בזכרון מעמידה בסכנה אותו ואת הסביבה. אשפוז סיעודי יכול להעניק שקט נפשי רב לבני משפחת החולה והוא נהנה מקבלת שירותים רפואיים ואחרים אותם אינו יכול לקבל בבית.

עלויות אשפוז סיעודי הן גבוהות. חולי אלצהיימר זכאים למימון האשפוז, במלואו או בחלקו, בתנאי שעמדו בקריטריונים שונים, ביניהם קביעת משרד הבריאות את החולה כסיעודי או תשוש נפש ובחינת הכנסות החולה ושל בני משפחתו מדרגה ראשונה. את הבקשה לסיוע במימון האשפוז הסיעודי יש להפנות ללשכת הבריאות.

מחלת האלצהיימר היא מחלה קשה הפוגעת בכל בני המשפחה. לנגד עיניו של בן המשפחה הולך ונעלם החולה שהכיר ואהב ובמקומו עומד אדם שזכרונו הולך ומתדרדר ואיתו היכולות הקוגניטיביות שלו.

נקלעתם למצוקה עקב מחלת אלצהיימר של בן המשפחה? אינכם יודעים כיצד להקל עליו מה מגיע לו מהמדינה? לפניכם כל המידע על זכויות אלצהיימר על הדרכים לממשן, כולל סיוע וייעוץ של גורמים מקצועיים בעלי נסיון והבנה רבה בתחום.

מלאו את פרטיכם בטופס המקוון כדי לזרז הליכים ולסייע כמה שיותר מהר לבן המשפחה שחלה.

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות

מעוניין להוציא תו נכה?

בדיקת זכאות ללא עלות! קבלו תשובה תוך 15 יום!