נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

דף הבית » זכויות חולים » מימוש זכויות רפואיות

מימוש זכויות רפואיות

ישנם מגוון מצבים בהם זכאי אדם שנפצע, חלה, איבד את כושר ההשתכרות שלו, אושפז ועוד, למבחר זכויות רפואיות המגיעות לו על פי חוק. חלק גדול באוכלוסיה אפילו לא מודע לכלל הזכויות הרפואית לו הוא זכאי, שלא לדבר על מימוש זכויות רפואיות.

פורטל בשבילך מציג בפניכם את הזכויות הרפואיות במלואן ואת הדרכים לממשן.

מהן זכויות רפואיות

כל אדם שנפגע מתאונה, פציעה, מחלה או ליקויים רפואיים, יש זכויות רפואיות. זכויות אלו מגיעות לו מהמדינה, על מוסדותיה ומשרדיה השונים. הן נוגעות ברוב המקרים לנפגעים בעבודה ולאנשים שאיבדו את כושר ההשתכרות שלהם או כושר העבודה.

הזכויות הרפואיות ממומשות מול המוסד לביטוח הלאומי ומול מס הכנסה, כאשר חובת ההוכחה של קיום הפגיעה וחומרתה חלה על התובע, הנפגע. הן מתבטאות במענקי, פיצויים, קצבאות, סיוע, פטור ממס הכנסה או הקלות בתשלומי מס, הנחות במגוון תחומים ועוד.

הקושי מתחיל כאשר נפגע מבקש לממש את זכויותיו הרפואיות ומגלה חומה בצורה של בירוקרטיה, קושי בהגשת המסמכים הנדרשים, דרישה להתייצבות מול וועדה רפואית וכדומה.

זכויות רפואיות ביטוח לאומי

קודם למימוש הזכויות הרפואיות, עליהן להיות מוכרות על ידי המוסד לביטוח לאומי. כדי שהביטוח הלאומי יכיר בזכאות, יש לעבור תהליך לא פשוט, לא קצר ומחא בבירוקרטיה מסורבלת. מסיבה זו מעדיפים מבוטחים רבים לתבוע את המגיע להם באמצעות סיוע מקצועי של עורך דין המתמחה במערכת הפתלתלה של המוסד לביטוח הלאומי, על דיניה וחוקיה.

אדם שנפגע, נפצע או חלה ואיבד את יכולת ההשתכרות שלו, או שהיא נפגעה משמעותית, יגיש לביטוח הלאומי טופס תביעה רלוונטי. לכל תביעה יש את הטופס שלה, למשל, תביעה בגין תאונת עבודה, בין מחלת עבודה, וכדומה. לטופס התביעה יש להוסיף מסמכים רלוונטיים נוספים, ביניהם אישורים רפואיים, אישור המעסיק, עדויות של עדי ראייה במקרים של תאונה בעבודה ועוד.

לאחר מכן יזומן התובע להתייצב בפני וועדה רפואית של המוסד לביטוח הלאומי. מטרת הזימון היא לבדוק אם מגיעים לתובע אחוזי נכות ואם כן, באיזה גובה. הקביעה נעשית על פי חומרת הפגיעה, חוות הדעת שמביע הטוען ובדיקה של רופא מומחה מטעם הביטוח הלאומי.

בהמשך, ולאחר קביעת הזכאות לנכות, מחושבים דמי הקצבה, הגמלה או המענק החד פעמי שיקבל המבוטח. פעמים רבות לא עובר המבוטח את הוועדה הרפואית וביכולתו לערער בפני בית הדין לעבודה.

טיפ חשוב: במקרים של תביעה עקב פגיעה בעבודה קיימת מגבלת זמן להגשת התביעה והטפסים הנדרשים למוסד לביטוח לאומי. אם לא הוגשו כל המסמכים הרלוונטיים וטופס התביעה בתוך שנים עשר חודשים מיום הפגיעה, אתם עלולים להפסיד חלק מהזכויות המגיעות לכם.

כל התהליך הוא ארוך ומתסכל. חשוב להגיע אליו מוכנים, לוגיסטית ואף נפשית ומבלי להחסיר דבר, כמו אישורים, טפסים ומילוים באופן מדויק, מאחר ולעתים "נופלת" התביעה רק בגלל תקלות לוגיסטיות.

פורטל בשבילך מעמיד לרשותכם, בנוסף לכל המידע על תהליך מימוש זכויות, הזכויות עצמן, כפי שהן מוגדרות בחוק ומידע חשוב נוסף, גם שירותי יעוץ, סיוע וליווי של מבחר עורכי דין המתמחים בדיני נזיקין ועם היכרות מעמיקה של המוסד לביטוח לאומי. מומלץ לעבור את התהליך עם סיוע מקצועי ולחסוך בזמן וכסף.

מימוש זכויות רפואיות – מוסדות ורשויות

הזכויות הרפואיות להם זכאי מבוטח שהוכרה פגיעתו על ידי הביטוח הלאומי הן רבות, ביניהן:

  • קצבה חודשית- מדוברעל קצבאות המחושבות על ידי המוסד לביטוח לאומי ומשולמות על ידיו. גובה הקצבה מחושב על פי חומרת הפגיעה ודרגת הנכות וחישוב אחוזי ההשתכרות שירדו בעקבות הפגיעה.
  • מענק חד פעמי- מדובר על מענק פיצויים, או מענק שמשמש לכיסוי הוצאות המחה של אדם שנפגע ואינו מסוגל להשתכר למשך תקופה קצובה של עד שלושה חודשים.
  • הטבות מס- אדם שהוגדרו לו אחוזי נכות במוסד לביטוח הלאומי זכאי להקלות במס.
  • סיוע ברכישת דירה ורכב- הסיוע המימוני מחושב לפי דרגת הנכות שנקבעה.
  • טיפול רפואי- אדם שהוכרה פגיעתו בביטוח הלאומי, זכאי לטיפולים רפואיים ללא תשלום, כולל בדיקות מעבדה וטיפולים שוטפים להם הוא נזקק בעקבות הפגיעה.

רשימת הזכויות היא ארוכה מאד אולם כאמור, כדי לממש אותן יש לעבור תהליך מקדים במוסד לביטוח הלאומי שיכיר בפגיעה ככזו.

פורטל בשבילך מתמחה בזכויות רפואיות. הסיוע אותו תוכלו לקבל מיועצי ומומחי הפורטל הוא משמעותי מאד למיצוי המרבי של זכויותיכם. הסיוע ניתן על ידי שורה ארוכה של גורמים ויועצים מומחים, ביניהם עורכי דין, יועצי מס, רואי חשבון ורופאים. כל מקרה מנותח לעומק ובודק את הסיכויים לקבלת הזכויות במלואן.

עוד כולל הסיוע הכנה של כל הטפסים והאישורים הנדרשים להגשת התביעה, הכנה לקראת הוועדה הרפואית וניתוח ממצאיה.

כדי לקבל את העזרה המקצועית ביותר, שתבטיח לכם קיצור משמעותי של התהליך ומיצוי מירבי של זכויותיכם הרפואיות, כל שעליכם לעשות הוא למלא את פרטיכם בטופס שבאתר וללא כל התחייבות. מילוי פרטיכם יכול לחסוך לכם זמן יקר וכסף רב.

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות

מעוניין להוציא תו נכה?

בדיקת זכאות ללא עלות! קבלו תשובה תוך 15 יום!