נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

מחלות לב

זכויות לסובלים ממחלות לב
לחצו לפרטים
תרופות למחלות לב
לחצו לפרטים

מחלות לב (Cardiovascular Diseases) הן קבוצת מחלות הקשורות לפעילות הלב, כלי הדם או שניהם.

מערכת הדם היא מערכת סגורה: הלב מזרים דם אל כלי דם שממשיכים לאיברי הגוף, ולבסוף הדם חוזר אל הלב מכלי דם אחרים. זוהי הסיבה לכך שמחלות הלב קשורות למחלות של מערכת כלי הדם ולהפך.

הגורמים למחלות לב

הסיבות הנפוצות ביותר למחלות לב הן טרשת עורקים (Arteriosclerosis) ויתר לחץ דם. מחלות אלו מקשות על הזרמת הדם בכלי הדם – כלומר ישנו עומס מוגבר על הלב. עומס מוגבר על הלב עשוי להוביל להתפתחות של מחלות לב שונות.

בנוסף, תהליך ההזדקנות גורם לשינויים רבים במבנה הגוף ותפקודו, במיוחד בכלי הדם. שינויים אלו גם הם מעלים את העומס על הלב, ובכך מעלים את הסיכוי למחלות לב. מחלות הלב עשויות להופיע גם אצל אנשים אשר לא סבלו קודם לכן ממחלות לב ואינם מראים תסמיני מחלה כלל.

סוגים של מחלות לב

ישנו מגוון רחב של מחלות לב, הנפוצות ביותר הן:

  • מחלות לב כליליות: מחלות בהן ישנה חסימה של העורקים הכליליים אשר מזינים את שריר הלב.
  • קרדיומיופתיה: מחלות הקשורות לשריר הלב.
  • מחלות לב משניות ליתר לחץ דם: יתר לחץ דם מפעיל עומס רב על הלב, דבר שעלול לגרום למחלת לב.
  • אי ספיקת לב: מחלות בהן הלב אינו מסוגל להזרים דם בכמות המספקת את צורכי הגוף.
  • הפרעות קצב: מחלות בהן קצב הלב אינו סדיר.
  • הגדלת החדר הימני (Cor Pulmonale): מחלת לב הקשורה לבעיות במערכת הנשימה.
  • מחלות במסתמי הלב.

תסמיני מחלות לב

התסמינים של מחלות לב יכולים להיות שונים ומגוונים, ותלויים בסוג המחלה. עם זאת, הסימפטומים הנפוצים ביותר למחלות לב הם תחושת תעוקה בחזה, קוצר נשימה, התעלפות, הזעה ותחושת אי נוחות כללית. הסימפטומים עשויים להופיע באופן פתאומי וחמור או לאורך זמן, באופן הדרגתי. בנוסף, ייתכן כי התסמינים יופיעו וייעלמו לסירוגין.

מניעת מחלות לב

מחלות לב מהוות אחת מסיבות המוות השכיחות ביותר בעולם, לרבות בישראל. למרות שמרבית הנפטרים ממחלות לב הם מבוגרים בגילאים מתקדמים, רב מחלות הלב מתפתחות במשך שנים רבות קודם להופעת תסמיני המחלה. לדוגמה, תחילת התפתחותה של טרשת עורקים עשויה להיות כבר בגיל בילדות ולכן ישנה חשיבות רבה לשמירה על אורח חיים בריא גם בגיל צעיר בכדי למנוע התפתחות מחלות לב בגיל מבוגר יותר.

שמירה על אורח חיים בריא המונעת הופעה של מחלות לב תכלול שמירה על דיאטה דלת שומן וסוכר, הפחתה או הפסקה של צריכת סיגריות ואלכוהול, ביצוע פעילות גופנית באופן קבוע וכדומה. אנשים המצויים תחת לחץ נפשי רב גם עשויים להיות בסיכון מוגבר להופעת מחלות לב, ולכן שמירה על אורח חיים בריא תכלול גם שמירה על בריאות הנפש והפחתת לחצים.

אוכלוסיה בסיכון מוגבר לחלות במחלות לב הם אנשים אשר אינם מקפידים על אורח חיים בריא, אנשים עם קרובי משפחה שחלו בעבר במחלות לב, אנשים אשר סובלים מהשמנת יתר וכדומה.

דרכי הטיפול במחלות לב

הטיפול התרופתי בחולי לב הוא תלוי סוג המחלה. עם זאת, לעיתים הגורמים או הסימפטומים של מחלות הלב שונות הם דומים ולכן ישנן מספר תרופות שהשימוש בהן נפוץ ביותר, ומשמשות לטיפול בכמה סוגים של מחלות לב.

התרופות טריטס (Tritace, Ramipril) ונורמיטן (נורמלול, Normiten) הן דוגמאות לתרופות אשר ניתנות כטיפול ארוך טווח לכמה מחלות לב. תרופות אלו פועלות במנגנונים שונים, אך שתיהן מסייעות להפחתת לחץ דם ולטיפול באי ספיקת לב חמורה. לאוכלוסיות בסיכון לעיתים יינתן אף טיפול מניעתי כמו אספירין (Aspirin) במינון נמוך לאורך זמן.

הסובלים ממחלות לב לרוב זכאים למגוון זכויות מהמדינה לבדיקת זכאותכם מלאו את טופס צור הקשר וקראו עוד בעמוד הבא

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות

מעוניין להוציא תו נכה?

בדיקת זכאות ללא עלות! קבלו תשובה תוך 15 יום!