דף הבית » זכויות בעבודה » זכויות עובדים בחו"ל

זכויות עובדים בחו"ל

ישראלים רבים מוצאים עצמם עובדים בחו"ל, בין אם מטעם החברה הישראלית בה הם עובדים ובין אם כאלו שהחליטו לחפש את מזלם ולנסות לעבוד בחו"ל ואולי גם ליהנות מביקור ושהות במדינה מעניינת.

גם כשעובדים מחוץ לישראל קיימות זכויות אותן חשוב לדעת ולהכיר, כמו גם את הדרכים לממשן.

זכויות עובדים בחו"ל- חופשת לידה

במדינות רבות אין תנאים מיוחדים לעבודת לאחר לידה. במדינה כמו ארצות הברית מעניק מקום העבודה חופשה של שנים עשר יום על כל שנת עבודה אולם ללא תשלום, כולל חופשה לעובדת עצמה במהלך ההריון. לעומת זאת, באנגליה זכאית עובדת שילדה לקבל חופשת לידה למשך שנה, וללא כל קשר למשך הזמן בו עבדה במקום העבודה טרם הלידה. אין ספק כי המדינה המתחשבת בותר בנשים יולדות היא שבדיה, בה זכאי אחד ההורים לקבלת חופשת לידה במשך שנה, בתשלום, כולל כיסוי חלק מהוצאות הטיפול בתינוק.

זכויות עובדים בחו"ל- פיטורים

במדינת ישראל חלה חובת הודעה מראש של פרק זמן בין חודש לשלושה חודשים טרם הפיטורים. חוק זה לא חל במרבית המדינות בחו"ל וקביעת מועד הפיטורים מתבצעת על פי חוזה העסקה אישי. למעשה, במדינות מסוימות, דוגמת ארצות הברית, ניתן לפטר עובד בו ברגע.

גם נושא פיצויי הפיטורים נקבע מראש בחוזה העסקה אישי. חשוב ללמוד את החוקים ונהלים של כל מדינה וחשוב עוד יותר לקרוא בעיון את חוזה ההעסקה ולהבין ממנו מה הדין במקרה של פיטורין ואף לנהל משא ומתן על כך, במידה ואתם חשים כי החוזה אינו ממש לטובתכם.

נשלחתם לעבוד בח"ל ולא קיבלתם מהמעסיק בארץ את כל מה שמגיע לכם? פורטל בשבילך מעמיד לרשותכם את מיטב אנשי המקצוע שישמחו לתת עצה, לתמוך וללוות אתכם את כל הדרך למימוש זכויותיכם

זכויות עובדים בחו"ל מטעם חברה ישראלית

עובדים ישראלים הנוסעים לעבוד בחו"ל מטעם החברה הישראלית, לתקופה קצרה או ארוכה, זכאים למגוון זכויות לפי החוק בישראל. זה מתחיל כבר בנסיעה לחו"ל. המעסיק הישראלי נדרש לשלם לעובד שטס לחו"ל מטעמו גם את הימים בהם בילה במטוס, אפילו אם לא עבד במהלך הטיסה. העוד ממשך להיות שכיר של החברה הישראלית ולפיכך הוא זכאי לקבל את כל ההפרשות הסוציאליות אותן קיבל במהלך העבודה בארץ, למשל דמי ביטוח לאומי, קרן פנסיה וכדומה. התשלומים וההפרשות הסוציאליות משולמים על ידי המעסיק במשך כל תקופת שהותו של העובד בחו"ל.

חלק מהתשלומים אותם מפריש המעסיק גם משכרו של העובד, למשל ביטוחי בראות, לא מקנים לעובד את הזכות לקבלת טיפל רפואי בחו"ל. פירוש הדבר הוא כי החברה הישראלית אמנם משמרת את זכויותיו של העובד אולם לא מספקת לו מענה במקרה של צורך בקבלת טיפול רפואי. לצורך כך, על המעסיק לרכוש עבור העובד, ובני משפחתו, ביטוח רפואי פרטי במהלך שהותו בחו"ל, שיכסה אותו ואת משפחתו במקרה הצורך.

במדינות מסוימות יהיה על העובד לשלם גם את מיסי המדינה בה הוא עובד, למרות שהוא ממשיך לשלם את המסים בישראל. יש לבחון כל מקרה לגופו ואת החוקים הנהוגים ביעד העבודה.

זכויות עובדים בחו"ל- ביטוח לאומי

אחד הדברים החשובים הוא ווידוא כי המעסיק הישראלי ממשיך לשלם את חלק בתשלומי ביטוח לאומי מיסים נוספים, כל עוד העובד בחו"ל שייך לחברה הישראלית. לא פעם מצאו עצמם עובדים ישראלים בחו"ל שבים לארץ מגלים כ זכיותיהם נשללו מהם, או חמור מכך, נזקפו לחובתם חבות גבוהים הכוללים קנסות.

עומדים לצאת לעבוד בחו"ל? החברה שולחת אתכם לעבודה הכרוכה ברילוקיישן? ודאו את מלוא זכויותיכם, כולל ביטוח רפואי, מי משלם וכיצד, כדי שתוכל לעבוד בראש שקט ובטחה.

מלאו את פרטיכם בטופס המקוון וקבלו את כל המידע והסיוע הנדרש למימוש זכויותיכם.

ליצירת קשר מלא את הפרטים

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות