דף הבית » זכויות חולים » זכויות הלוקים בתסמונת התעלה הקרפלית

זכויות הלוקים בתסמונת התעלה הקרפלית

בעיית עצבים שכיחה היא דלקת כרונית בשורש כף היד הקרויה תסמונת התעלה הקרפלית. היא נגרמת עקב לחץ על העצב המצוי בשורש כף היד וקרוי העצב המדיאני וגורמת לאיבוד תחושה בחלק מהאצבעות ולפגיעה בשרירי כף היד.

לפניכם מידע על זכויות הלוקים בתסמונת התעלה הקרפלית.

סיבות ותסמינים

תסמונת התעלה הקרפלית מאפיינת בתסמינים שונים, ביניהם כאבי ידיים, זרמים בכף היד, תחושת נימול וידיים רדומות.

ישנן מספר סיבות להיווצרות התסמונת, ביניהן מחלת הסוכרת, לבעלי בצקות בידיים, בקרב נשים הנוטים להשמנה וכן, היא נגרמת בשל עבודת ידיים ממושכת ו/או מאומצת, למשל הקלדה במחשב, שיוף, כתיבה על לוח וכדומה. לרוב היד הדומיננטית היא זו שנפגעת יותר אולם שתי הידיים סובלות מהתסמונת.

טיפול בתסמונת התעלה הקרפלית מתבצע באמצעות ניתוח שמסייע בשחרור הלח. המוגבר בפנים התעלה.

הסובלים מתסמונת זו נתקלים בקשיי תפקוד מוטורי, מתקשים לעבוד ולנהל שגרת חיים רגילה. כשהכאבים והקשיים גוברים, הם זקוקים לעזרה בתפקוד ולעתים נאלצים להפסיק את עבודתם.

פורטל בשבילך מעמיד לרשותכם את מיטב אנשי המקצוע, יועצים ומומחים שיסייעו לכם להבין את זכויותיכם במלואן ואת הדרכים המהירות לממש אותן. אם אתם סובלים מתסמונת התעלה הקרפלית עקב העבודה, אתם זכאים לזכויות נוספות עקב נכות מעבודה. הפנייה לפורטל בשבילך עשויה לחסוך לכם זמן יקר וכסף רב.

זכויות הלוקים בתסמונת התעלה הקרפלית בביטוח הלאומי

המוסד לביטוח לאומי מעניק ללוקחים בתסמונת זכויות רפואיות שמטרתן לספק סיוע כלכלי למימון הטיפולים או במקרים בהם מופסקת קבלת המשכורת ממקום העבודה.

קצבת נכות כללית – מבטיחה הכנסה במקרים בהם נגרם אובדן כושר עבודה. שיעור הנכות צריך לעמוד על לפחות חמישים אחוזים.

גמלת נכות מעבודה– תסמונת התעלה הקרפלית מוכרת בביטוח הלאומי כמחלת עבודה, לעתים גם כתאונת עבודה, אם מדובר באנשים שעושים שימוש ממושך בכפות הידיים במהלך יום עבודתם, למשל הקלדה במחשב. אם התובע מוכיח את הקשר הסיבתי בין עבודתו לבין התסמונת, יקבלו מהמוסד לביטוח לאומי גמלת נכות מעבודה.

זכויות הלוקים בתסמונת התעלה הקרפלית- מס הכנסה

נפגעים שהוכרו כנכים בדרגת נכות של תשעים אחוזים ומעלה זכאים לקבל פטור ממס הכנסה. בנוסף, במקרים מסוימים יהיו זכאים גם להחזר רטרואקטיבי של מס הכנסה, עד שש שנים אחורה.

זכויות הלוקים בתסמונת התעלה הקרפלית- חברות הביטוח

אם יש לכם פוליסת ביטוח בריאות שנרכשה לפני שחליתם בתסמונת, אתם זכאים לקבלת פיצוי וכיסוי כספי בגין מחלות קשות וכן בגין אובדן כושר עבודה. קבלת הכיסוי הכספי מותנית בהוכחת הפגיעה בכושר ההשתכרות בעקבות המחלה.

סובלים מתסמונת התעלה הקרפלית ומתקשים בתפקוד יום יומי ובעבודה? יש לכם זכויות ורצוי לתבוע את המגיע לכם כמה שיותר מהר. כדי לעשות זאת באופן יעיל ועם חסכון כספי רב, מלאו את פרטיכם בטופס המצורף באתר ונציגי פורטל בשבילך ישמחו להעמיד לרשותכם את מיטב אנשי המקצוע, מתמחים בתחום ובעלי נסיון רב.

ליצירת קשר מלא את הפרטים

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות