דף הבית » זכויות חולים » זכויות לסובלים ממחלת כבד סופנית

זכויות לסובלים ממחלת כבד סופנית

ישנן דרגות שונות במחלת הכבד. החמורה מכולן היא מחלת כבד סופנית שפוגעת בתפקוד היומיומי, הנזקים שלהם הם בלתי הפיכים, ביניהם דלדול שרירים, מיימת ועד לנכות, ולשבש את שגרת החיים בכל תחום, כולל אובדן כושר עבודה ויכולת להתפרנס.

 על החולים במחלה זו להכיר את זכויותיהם ולמצות אותן. פורטל בשבילך מעמיד לרשותכם את כל המידע על זכויות לסובלים ממחלת כבד סופנית, וסיוע של אנשי מקצוע מומחים בכל הליך תביעת הזכויות עד למימושן.

מהי מחלת כבד סופנית

מדובר על החמרה במחלת הכבד בשלב החמור ביותר שלה ושאינו הפיך. הסיבות למחלה יכולות להיות סיבוכים במהלך דלקת בכבד, סיבוכים עקב ניתוחי מעיים, צריכת אלכוהול מוגזמת, חשיפה לרעלים, תזונה לקויה ועוד.

המחלה מאופיינת בכמה שלבים, כשבתחילתם הסימפטומים הם עייפות, בחילה, חוסר תיאבון, ירידה במשקל וחום. בהמשך סובלים החולים מדימום, צהבת, בעיות בהתקרשות הדם ועוד. ככל שהמחלה מחמירה, ממשיך הכבד להיפגע עד כדי אי תפקוד, מצב שעלול לגרום למוות.

המחלה היא בלתי הפיכה. הרפואה מציעה פתרון אחד בלבד שהוא השתלת כבד בריא.

זכויות לסובלים ממחלת כבד סופנית- ביטוח לאומי

חולים במחלה אשר איבדו את כושר העבודה שלהם, יידרשו להתייצב בפני וועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי. מטרת הוועדה היא לא לקבוע אם החולים נחשבים כנכים, מאחר והביטוח הלאומי כבר מכיר בהם ככאלה, אלא לקבוע את אחוזי הנכות המגיעים להם.

לאחר שנקבעו אחוזי הנכות ואחוזי אי כושר ההשתכרות של הסובלים ממחלת כבד סופנית, יהיו זכאים לקבל קצבת נכות כללית. סכום הקצבה מחושב בהתאם לאחוזי הנכות שנקבעו. קצבת זו משולמת לתובע מדי חודש, באמצעות העברת הסכום הכספי הישר לחשבונו.

מבוטחים שנקבעה להם דרגת נכות בשיעור של שבעים וחמישה אחוזים ומעלה זכאים לקבלת קצבת נכות מלאה.

זכאות נוספת המוענקת מהמוסד לביטוח לאומי לסובלים ממחלת כבד סופנית היא גמלת ניידות. היא ניתנת לחולים שהוכח כי יכולת הנידות שלהם נפגעה עקב המחלה והיא מוכסה את הוצאות הנסיעה שלהם.

המוסד לביטוח לאומי מסייע גם במתן שיקום מקצועי לחולים שאין ביכולתם להמשיך ולעבוד בעבודתם הקודמת. השיקום המקצועי הוא סדרת לימודי מקצוע המתאים למגבלות החדשות, כולל תשלום דמי מחיה בכל תקופת הלימודים.

המוסד לביטוח לאומי מסייע גם במציאת מקום עבודה לאחר ההשתלמות המקצועית ותקופת ההכשרה.

סובלים ממחלת כבד סופנית? זה הזמן ליצור קשר עם נציגי פורטל בשבילך ולקבל מידע ובעיקר סיוע במימוש כל הזכויות המגיעות לכם, על ידי מומחים בתחום שילוו אתכם בכל התהליך.

זכויות לסובלים ממחלת כבד סופנית- קופות החולים

חולים במחלה זו נדרשים לקבלת תרופות באופן קבוע. קופות החולים מעניקות הנחות בגובה של תשעים אחוזים ובחלק מהן ניתן לחולים פטור מלא.

פיצוי כספי לסובלים ממחלת כבד סופנית

אם מצויה בידי החולה פוליסת ביטוח בריאות שנרכשה טרם המחלה, או לפני שידע על קיומה, הוא זכאי לקבל פיצוי כספי חד פעמי, לרוב בגין אובדן כושר עבודה. הפיצוי הכספי הוא גבוה ובהתאם לתנאים שנקבעו עם רכישת הפוליסה והוא משמש כדי לספק לחולה מענה פיננסי שישמור על אותם תנאי החיים שהיו לו טרם חלה.

בנוסף, ובהתאם לתנאי הפוליסה, קיימת השתתפות במימון השתלת כבד בחו"ל.

 זכויות לסובלים ממחלת כבד סופנית- מס הכנסה

חולים שיש להם דרגת נכות רפואית שקיבלו מהמוסד לביטוח לאומי, בגובה של תשעים אחוזים לפחות, יהיו זכאים לקבלת פטור מתשלומי מס הכנסה. במקרים מסוימים יאושר גם פטור רטרואקטיבי, עד שש שנים אחורנית מיום גילוי המחלה, כלומר, החזרים ממס הכנסה עבור אותן שנים.

זכויות נוספות לסובלים ממחלת כבד סופנית

חולים במחלה זו זכאים לקבלת פטור או הנחה בתשלומי המס במעמד רכישת רכב חדש, זכאים לקבלת תו נכה לרכבם, זכאים לקבלת הנחה בתשלומי הארנונה ולסיוע בתשלום שכר דירה מטעם משרד השיכון.

סובלים ממחלת כבד סופנית? אתם זקוקים בשלב הזה לכל עזרה, הטבה והקלה ויש לא מעט כאלו. צריך רק להכיר אותן במלואן ולתבוע את המגיע לכם על פי חוק.

תהליך תביעת הזכויות ומימושן אינו קל ועלול להתארך מאד. בפורטל בשבילך, בנוסף לתשובות על כל השאלות, עומדים לרשותכם גם המומחים שעובדים עימנו, אנשי מקצוע מהתחום, הבקיאים בחוקי ודיני הביטוח הלאומי ובאפשרותם לסייע לכם בתהליך, לקצר אותם ולממש את הזכויות במהירות.

כל שעליכם לעשות הוא למלא את פרטיכם בטופס שבאתר והמומחים ישמחו לתת לכם מענה מקצועי, יעיל ומסור, כולל יעוץ, ליווי וייצוג לכל אורך הדרך.

ליצירת קשר מלא את הפרטים

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות