דף הבית » אינדקס תרופות » קאברגולין Carbegoline

קאברגולין Carbegoline

שם בעברית ואנגלית: קאברגולין, Carbegoline

שם מותג אמריקאי: Caberlin, Dostinex, Cabaser

שם גינרי: קאברגולין, Carbegoline

מידע כללי על Carbegoline

קאברגולין היא תרופה המשמשת לטיפול במחלת הפרקינסון בחולים במצב קשה. מנגנון הפעולה של התרופה הוא חיקוי של פעולת המוליך העצבי דופמין שחסר במוח של חולי פרקינסון ובכך היא משפרת את תסמיני המחלה.

בנוסף, קאברגולין משמשת לטיפול בפרולקטינומה (מחלה המתבטאת בעודף ייצור של ההורמון פרולקטין שאחראי על הפרשת חלב לאחר הלידה) ולהפסקת ייצור החלב לאחר הלידה על ידי עיכוב הייצור של הורמון הפרולקטין בבלוטת יותר המוח. תרופה זו משמשת כקו ראשון לטיפול בפרולקטינומה בעקבות יכולת קישור חזקה יותר לאתרי הקישור במוח ופחות תופעות לוואי ביחס לברומוקריפטין, תרופה נוספת לטיפול בפרולקטינומה ובמחלת הפרקינסון.

קאברגולין אושרה לשימוש על ידי מנהל התרופות והמזון האמריקאי, ה – FDA, בשנת 1996, נמצאת בסל התרופות בישראל וחייבת מרשם רופא.

דרך הפעולה של Carbegoline

קאברגולין משמשת כטיפול בתסמיני מחלת הפרקינסון. הגורם להתפתחות מחלת הפרקינסון עדיין אינו ברור אך ידוע שמאפיין מרכזי של המחלה הוא מחסור בייצור המוליך העצבי דופמין במוח. המחסור בדופמין גורם להופעת תסמיני המחלה כמו רעידות, נוקשות שרירים והפרעות תנועתיות, קאברגולין מעודד את שחרור הדופמין במוח ומפחית את הופעת הסימפטומים(התרופה הינה אגוניסט לרצפטור לדופמין).

תופעות לוואי של Carbegoline

אין להשתמש בתרופה אם ידוע על רגישות לאחד ממרכיביה, בזמן הריון או הנקה, במידה והחולה סובל מפגיעה מבנית במסתמי הלב או אם החולה סובל מפיברוזיס (לייפת) של הריאות, של קרום הלב או של חלל הבטן האחורי (Retroperitoneum).

תופעות לוואי היכולות להופיע בעת השימוש בתרופה הן בין היתר: כאב ראש, ישנוניות, הפרעות בשינה, סחרחורת, תחושת חולשה, בחילה, הקאות, כאבי בטן, בעיות במערכת העיכול, דלקת בקיבה, רגישות בשדיים, דיכאון ותחושת נימול בעור.

מקרים מיוחדים בהם כדאי לפנות לרופא לאחר שימוש ב – Carbegoline

תופעות הלוואי הבאות הן נדירות, במידה ומופיעה אחת מתופעות הלוואי הבאות יש לפנות לרופא המטפל:הפרעות במערכת הנשימה כמו קוצר נשימה, שינויים בקצב הלב, כאב חד באזור המותניים או הצלעות ובהופעה של תגובה אלרגית המתבטאת בגרד, פריחה על גבי העור, הופעת שלפוחיות על גבי העור, נפיחות בפנים, בלשון, בצוואר או בגפיים ובהחמרה של אסתמה קיימת.

תופעות נוספות המחייבות פניה לרופא המטפל הן: הזיות, לחץ דם נמוך (המופיע בעיקר בשינויי תנוחה משכיבה לעמידה), דפיקות לב מהירות והופעה של התנהגות תוקפנית.

תרופות תחליפיות ל – Carbegoline

תרופות מסחריות המכילות את החומר ומשווקות בישראל הן בין היתר: דוסטינקס (Dostinex)

ליצירת קשר מלא את הפרטים

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות