דף הבית » זכויות בעבודה » גמלת נכות מעבודה

גמלת נכות מעבודה

אדם שנפגע במקום העבודה, או בדרך אליה וממנה ונגרמה לו נכות, זכאי לקבלת קצבת נכות. היא כולה להות קבועה או זמנית והגובה שלה נקבע על ידי וועדה רפאית של המוסד לביטוח לאומי, בהתאם לדרגת הנכות וחומרתה. קצבה זו נקראת גמלת נכות מעבודה.

מי זכאי לקבל גמלת נכות מעבודה

נכה עבודה הוא אדם שעקב פגיעתו בעבודה נותר נכה ובאופן שכושר ההשתכרות שלו נפגע. פגיעה בעבודה יכולה להגרם עקב תאונה או מחלה שהתפתחה בשל העבודה.

ראשית על הנפגע להיות מוכר כנפגע עבודה. עליו להוכיח את התאונה או המחלה בה חלה בעקבות העבודה, מאחר וחלה עליו חובת הוכחת הקשר בן נכותו או מחלתו לבין העבודה. הנפגע יכול לעשות זאת באמצעות הגשת טופס 250 של המוסד לביטוח לאומי.

את התביעה יש להגיש במוסד לביטוח לאומי כולל מסמכים רפואיים רלוונטיים, בתוך שנים עשר חודשים מיום הפגיעה בעבודה.לאחר הגשת התביעה יוזמן התובע להתייצב בפני וועדה רפואת מטעמו של המוסד לביטוח לאומי. בוועדה יושבים רופאים, כשלפחות אחד מהם הוא מומחה בפגיעה מהסוג בה נפגע התובע. מטרת הוועדה היא לקבוע אם אכן להכיר בפגיעה כפגיעה מעבודה, ולקבוע את דרגת הנכות של הנפגע.

נפגעתם בעבודה? יש לכם זכויות, ביניהן גמלת נכות חודשית קבועה. פורטל בשבילך עומד לרשותכם עם כל ההסברים וליווי מקצועי של עורכי דין בקיאים בתחום, שיסייעו לכם לממש את זכויותיכם במלואן.

חישוב גמלת נכות מעבודה

לאחר שהנפגע הוכר כנפגע בעבודה ונקבעים לו אחוזי הנכות, הוא יתחיל לקבל גמלת פגיעה מעבודה ישירות לחשבון הבנק שלו, בכל עשרים ושמונה בחודש.

–          אם קיבל דמי פגיעה בעבודה, יהיה על הנכה להמתין עד שתשלומים אלו יסתיימו ורק אז יתחיל לקבל את גמלת הנכות לה הוא זכאי.

–          במידה לא שלמו לו דמי פגעה, הוא יתחיל לקבל את הגמלה שתחושב החל מהיום בו הכירה הוועדה הרפואית בנכותו וקבעה את דרגת הנכות שלו.

–          נכה עבודה שנקבעה לו דרגת נכות קבועה בדרגה נמוכה תשעה אחוזים, לא זכאי לקבלת גמלת נכות מעבודה.

–          נכה שנקבעה לו  דרגת נכות קבועה בגובה תשעה עד עשרים אחוזים, יהיה זכאי לקבלת מענק חד פעמי בגין פגיעתו.

–          נכה שנקבעה לו דרגת נכת קבועה בגובה ישרים עד מאה אחוזים, זכאי לקבלת גמלת נכות חודשית.

–          נכה בעל מאה אחוזי נכות מעבודה, זכאי לקבלת גמלת נכות חודשית המחושבת לפי דמי הפגיעה ליום המגיעים לו כפול שלושים. הסכום, נכון לינואר 2014 הוא 32,839 ₪.

  • שיעור דמי הגמלה משתנה בדרך כלל באחד בינואר בכל שנה.

אם נגרמה לכם נכות מעבודה, זה הזמן לפנות אלינו ולקבל יעוץ והכוונה כיצד עליכם לפעול ולתבוע את המגיע לכם, כולל הגשת ערעור, במקרה בו אינכם מסכימים עם קביעות הוועדה הרפואית.

מלאו את פרטיכם בטופס שבאתר וקבלו את הסיוע והליווי ממיטב אנשי המקצוע בתחום.

ליצירת קשר מלא את הפרטים

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות