דף הבית » זכויות חולים » זכויות לסובלים מכוויות קשות בגוף בדרגה מספר 3

זכויות לסובלים מכוויות קשות בגוף בדרגה מספר 3

כוויות בגוף עלולות להגרם ממגוון סיבות אולם התוצאה היא אחת: סבל וכאב רב, במיוחד אם מדובר בכוויות בדרגה גבוהה.

הסובלים מכוויות קשות בגוף זכאים לשלל הטבות וזכויות, אותן מציג בפניכם פורטל בשבילך, שגם מעמיד לכם שורה של אנשי מקצוע מומחים בתחומם שישמחו לסייע לכם באופן מקצועי ביותר כל הדרך למימוש זכויותיכם.

מהן כוויות בדרגה 3?

כדי לאמוד את חומרת הכוויה, מדרגים אותה הרופאים לפי מספרים, בין אחד לארבע.

דרגה אחת היא הכוויה הנחשבת לקלה ביותר, מאחר והיא פוגעת רק בשכבת העור העליונה, בעוד שכוויה בדרגה 3 ומעלה נחשבת לכוויה חמורה שחודרת את כל שכבות העור, גורמת לכאב וסבל רבים ומותירה צלקות, גם לארח קבלת טיפול.

כוויה בדרגה שלוש עלולה גם לסכן חיים. היא נגרמת ממגוון סיבות, כמו מגע עם גוף לוהט, פגיעה מחומרים כימיים, תאונה בעבודה, בישול לא זהיר, תאונת דרכים שמשולבת בה התלקחות ועוד.

זכויות לסובלים מכוויות קשות בגוף בדרגה מספר 3 בביטוח  לאומי

המוסד לביטוח לאומי הוא הגורם המשמעותי והחשוב ביותר לקבלת זכויות. הן ניתנות רק לאחר שנקבעה לסובל מכוויות דרגת נכות, זאת בהתאם להחלטות הוועדה הרפואית מולה עליו להתייצב.

ברגע שהכיר בו הביטוח הלאומי כנכה ונקבעה דרגת הנכות, יהיה האדם שנכווה זכאי לקבלת שלל זכויות והטבות:

  • קצבת נכות: המוסד לביטוח לאומי מעניק לסובלים מכוויות קשות בגוף בדרגה מספר 3, קצבת נכות חודשית. היא משולמת לנכה מדי חודש וניתנת למי שהוכרה דרגת נכות בשיעור של לפחות חמישים אחוזים ושאיבד את כושר העבודה.
    את דרגת הנכות קובעת הוועדה הרפואית שבפניה על האדם להתייצב.
  • שיקום מקצועי: מי שהוכר כנכה מטעם המוסד לביטוח לאומי זכאי לקבלת לימודי מקצוע במקום המקצוע הקודם בו עסק ושאינו יכול לעסוק בו יותר, מאחר ואיבד את כושר עבודתו. המקצוע הנרכש יהיה בתחומים בהם יכול לעבוד למרות מגבלותיו.
  • קצבת ניידות: נפגעי כוויות שאינם יכולים להתנייד עצמאית, למשל אחרי פגיעה ברגליים, זכאים לקצבת ניידות. באמצעות גמלה זו יוכלו לרכוש רכב חדש, או עבור כל סוג ניוד אחר שהולם את מצבם ומתאם לצרכיהם. קצבה זו משולמת מדי חודש.
  • דמי פגיעה בעבודה- במידה והכוויות נגרמו עקב תאונה בעבודה, זכאי הנפגע לקבלת קצבה חודשית קבועה, זאת בנוסף לקצבת הנכות לה הוא זכאי.

פורטל בשבילך מקושר עם אנשי מקצוע מומחים, בעלי נסיון והיכרות עם תביעת זכויות ומימושן ובכל הקשור לזכויות רפואיות ואחרות, ברשויות המקומיות, במשרד הבטחון, במס הכנסה, במוסד לביטוח לאומי ועוד.

אנשי מקצוע אלו ישמחו לסייע לכם במימוש זכויותיכם כנפגעי כוויות קשות בגוף בדרגה 3 ולסייע לכם בכל התהליך.

פיצוי כספי לסובלים מכוויות קשות בגוף בדרגה מספר 3

במידה ולנפגע יש פוליסת ביטוח בריאות עם כיסוי ביטוחי למחלות קשות, אובדן כושר עבודה או פגיעות קשות, יוכל לממש את הכיסוי הזה בפוליסה ולקבל פיצוי כספי שיאפשר לו לשמור על רמת החיים כפי שהיתה טרם הפגיעה.

סכום הפיצוי הוא בהתאם להסכמות שנערכו בין המבוטח לחברת הביטוח בעת רכישת הפוליסה.

זכויות לסובלים מכוויות קשות בגוף בדרגה 3 במשרד הבטחון

היה והכוויה נגרמה בעת השירות הצבאי, בעקבותיו או בגללו, זכאי הנפגע לדרוש הכרה בנכות צבאית. אם הוכרה לו נכות בגובה של עד תשעה עשר אחוזים יקבל ממשרד הבטחון מענק חד פעמי, בעוד שנכות בגובה עשרים אחוזים ומעלה תזכה אותו בקצבה חודשית למשך כל ימי חייו.

זכויות לסובלים מכוויות קשות בגוף בדרגה 3 במס הכנסה

בעלי כוויות קשות שהוכרה להם דרגת נכות עקב הכוויה, זכאים להקלות במס, כמו פטור מתשלום מס הכנסה ולעתים גם החזרים רטרואקטיביים של מס שכבר שולם בשנים קודמות.

זכויות לסובלים מכוויות קשות בגוף בדרגה 3 ברשויות המקומיות

נפגעי כוויות שהמוסד לביטוח לאומי הכיר בהם כנכים זכאים לקבל הנחה בתשלומי הארנונה.

כמו כן זכאים הנפגעים לקבל תו חנייה לנכים, פטורים מתשלום אגרת רכב שנתית, מקבלים הנחה בתחבורה הציבורית ובטלפון הביתי.

אם אתם, או המקורבים לכם, סובלים מכוויות קשות בגוף בדרגה מספר 3, חשוב שתכירו את זכויותיכם במלואן.

מלאו את פרטיכם בטופס שבאתר, ונציגי בשבילך ישמחו לקשר אתכם עם מומחים בתחום, שיסייעו לכם לקבל את זכויותיכם הרפואיות, פיצוי כספי והטבות נוספות מהמוסדות הרלוונטיים.

ליצירת קשר מלא את הפרטים

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות