דף הבית » זכויות חולים » זכויות לסובלים מפגיעה מוחית

זכויות לסובלים מפגיעה מוחית

ישנם סוגים שונים של פגיעה מוחית. חלקם הינם פגיעה בעקבות טראומה, נגרמים בראש, והפגיעה היא בלתי הפיכה וגורמת לירידה תפקודית משמעותית.

פגיעה מוחית עלולה לגרום אפילו למוות, או גורמת לנפגעים לסבול מנכות בדרגות חומרה שונות, הנקבעות על ידי המוסד לביטוח לאומי.

ישנו מגוון זכויות לסובלים מפגיעה מוחית ולפניכם כל המידע והייעוץ אותו תוכלו לקבל ממומחים בתחום שיעזרו לכם לתבוע את המגיע לכם.

מהי פגיעה מוחית טראומתית?

מדובר בפגיעה הנגרמת באזור הגולגולת, בעקבות נפילה, תאונה או כל אירוע טראומתי שהוביל לירידה תפקודית בלתי הפיכה.

לא כל נפגעי פגיעה מוחית סובלים מאותם הנזקים ולקויות בעקבות הטראומה, והדבר תלוי בחומרת הפגיעה שספגו, מיקומה המדויק, דרכי הטיפול שניתנו ובדיקות נוירולוגית שמוודאות את מצבם.

הפגיעה בירידה התפקודית באה לידי ביטוי בקושי בביצוע פעולות שגרתיות ויומיומיות ופגיעה בתפקוד בעבודה עד כדי אי יכולת לבצעה כלל. פעמים רבות נזקקים נפגעי פגיעה מוחית לקבל טיפולים וסיוע בביצוע מטלות  בביתם וכן להשגחה צמודה.

זכויות לסובלים מפגיעה מוחית בביטוח הלאומי

ברגע בו נקבע כי הפגיעה המוחית נגרמה בעקבות תאונה והיא בלתי הפיכה ובלתי ניתנת לריפוי, תיקבע לנפגע נכות רפואית. את דרגת הנכות קובעת הוועדה הרפואית מטעמו של המוסד לביטוח הלאומי, ובהתאם לדרגה שנקבעה, נקבע גם גובה גמלת הנכות לו זכאי הנפגע. גמלה זו נקראת קצבת נכות כללית.

בנוסף לקצבת נכות זכאי הנפגע לקבלת דמי פגיעה בעבודה, אם התאונה אירעה במקום העבודה, בדרך אליה או ממנה.

מאחר ועם החמרת המחלה מתקשים הנפגעים בביצוע פעולות ומטלות, הם זכאים לקבל קצבת שירותים מיוחדים שמשמשת למימון סיוע סיעודי. קצבה זו ניתנת בנוסף לקצבת הנכות הכללית.

כמו כן מעניק המוסד לביטוח לאומי שיקום מקצועי לנפגעים שאינם יכולים לשוב לעבודתם הקודמת וזקוקים ללמוד מיומנויות מקצועיות חדשות התואמות את מגבלותיהם.

פורטל בשבילך עובד עם אנשי מקצוע מומחים ובעלי נסיון בתחום זכויות רפואיות וכלליות. בעזרתם תוכלו לזרז הליכים ולקבל ייצוג נאמן והוגן כדי לקבל את כל זכויותיכם, בהליך מסודר ומבלי להחמיץ הטבות וזכאויות שונות.

זכויות רפואיות לסובלים מפגיעה מוחית במשרד הבריאות

נפגעי פגיעה מוחית שהוכרו כנכים על ידי המוסד לביטוח לאומי ומתקשים להתנייד, זכאים לקבל השתתפות כספית שתשמש למימון ניוד לצרכי טיפול, כמו גם זכאים לקבלת ביקור במכונים, טיפולים ורופאים מומחים ללא תוספת תשלום.

פיצוי כספי לסובלים מפגיעה מוחית -חברות הביטוח

נפגעים שברשותם פוליסת ביטוח בריאות פרטי זכאים לקבל פיצוי כספי מחברת הביטוח.

הדבר מותנה ברכישת הפוליסה טרם אירעה התאונה והסכום שניתן הוא לפי מה שסוכם בעת רכישת פוליסת הביטוח. מטרת פיצוי כספי זה היא להבטיח לחולה שמירה על רמת החיים אליה הוא רגיל וכן, אם ברשותו רכיב ביטוחי של אובדן כושר עבודה, יקבל פיצוי בגין חוסר יכולתו להשתכר כבעבר.

זכויות לסובלים מפגיעה מוחית במס הכנסה

חולים שהמוסד לביטוח לאומי קבע שהם בעלי נכות רפואית בדרגה של 91% לפחות, זכאים לקבלת פטור ממס הכנסה ובמקרים מסוימים גם להחזר מס הכנסה רטרואקטיבי, לתקופה של עד שש שנים אחורה.

זכויות והטבות נוספות לסובלים מפגיעה מוחית

  • רשויות מקומיות- חולים שהמוסד לביטוח לאומי הכיר בהם כנכים זכאים להנחה בתשלומי הארנונה.
  • משרד התחבורה- חולים הסובלים מניוון שרירים זכאים לקבלת תו חניית נכה. אם אין באפשרותם לנהוג, יקבל בן משפחה קרוב, או גורם הממונה על הטיפול והסיעוד, תו חנייה זה.

נפגעתם , או המקורבים לכם נפגעו בפגיעה מוחית? זה הזמן להכיר ולהבין את זכויותיכם במלואם ולזרז את הליך המימוש שלהן.

פורטל בשבילך עובד עם מומחים ואנשי מקצוע בעלי נסיון רב, ביניהם ערכי דין המתמחים בדיני הביטוח הלאומי, מכירים את הליכי תביעת הזכויות וישמחו ללוות אתכם כל הדרך עם ייצוג משפטי הולם כדי לזרז את קבלת הזכויות וכדי לקבל אותן במלואן. הייצוג מתנהל מול כל המוסדות הרלוונטיים, החל מהמוסד לביטוח לאומי, דרך מס הכנסה, משרד הבטחון, וכלה בחברות הביטוח והרשויות המקומיות.

מלאו את פרטיכם בטופס ההתקשרות המקוון שבאתר ואנשי המקצוע המומחים ביותר בתחום, ישמחו לסייע ולהיות לכם לעזר.

ליצירת קשר מלא את הפרטים

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות