דף הבית » זכויות חולים » זכויות לסובלים מטרשת נפוצה

זכויות לסובלים מטרשת נפוצה

ברשימת המחלות הקשות המוגדרות במוסד לביטוח הלאומי מצויה גם טרשת נפוצה. זוהי מחלה עצבית שפוגעת במוח ומאופיינת בהתקפים שמדרדרים את מצבו הבריאותי של החולה והתדרדרות המערכת העצבית.

חולים הסובלים מטרשת נפוצה זכאים למגוון רחב של זכויות והטבות, במוסד לביטוח לאומי ובמוסדות נוספים.

על המחלה

טרשת נפוצה היא מחלה שבד"כ מאובחנת בין הגילאים עשרים לארבעים. המחלה היא עצבית וגורמת לתחושת נימול, הפרעות בראייה, בהליכה ובתחושה. זוהי מחלה שלא ניתן לרפאה כליל אולם ניתן להקל על הסימפטומים.

כל התקף גורם לגוף להיחלש ולמוח להיפגע, והטיפול המומלץ הוא שיקומי, כמו פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק,  קלינאית תקשורת וכיוצ"ב.

זכויות רפואיות לסובלים מטרשת נפוצה בביטוח הלאומי

החולים במחלה זו מוגדרים על ידי המוסד לביטוח לאומי כבעלי נכות רפואית. אם המחלה גרמה לחולה בטרשת נפוצה לאבד יותר מחמישים אחוזים מכושר העבודה שלו, הוא זכאי לקבלת קצבת נכות כללית.

הוועדה הרפואית של הביטוח הלאומי היא זו שקובעת את אחוזי הנכות המגיעים לחולה המתייצב בפניה.

  • חולים הסובלים מטרשת נפוצה זכאים לקבלת קצבת נכות כללית. גובה הקצבה מחושב בהתאם לדרת הנכות שנקבעה ולאחוזי איבוד יכולת השתכרות של החולים.
  • הסובלים מטרשת נפוצה שעברו את גיל הפרישה מעבודה, זכאים לקבל גמלת סיעוד, לרוב במתן סיוע פיזי לחולה, למשל מטפל סיעודי שיעזור לו בהתנהלות היום יומית.
  • חולים הסובלים מטרשת נפוצה ושנקבעו להם שבעים וחמישה אחוזי נכות ומעלה, פטורים מכל תשלום למוסד לביטוח לאומי.
  • חולים מוגבלים בניידות וזקוקים לקבלת טיפול רפואי, זכאים לקצבת ניידות. קצבה זו מעניקה להם גם פטור, מלא או חלקי, בהתאם לדרגת הנכות, ממיסי רכישת רכב.

פורטל בשבילך מעמיד לרשותכם מומחים מובילים בתחומם שישמחו לסייע לכם לדעת מה הן הזכויות להן אתם זכאים ולסייע לכם לתבוע את המגיע לכם ולממש זכויות אלו בהקדם האפשרי. הסיוע כולל ליווי וייצוג במוסד לביטוח לאומי, ברשויות המקומיות, בקופות החולים, חברות הביטוח, מס הכנסה ועוד.

פיצוי כספי לסובלים מטרשת נפוצה

חולה הסובל ממחלה זו ויש ברשותו פוליסת ביטח בריאות שנרכשה טרם היוודע לו דבר המחלה, יקבל מחברת הביטוח פיצוי כספי עבור מחלה קשה לרוב הפיצוי מעוגן בסעיף אובדן כושר עבודה ומאפשר למבוטח לשמור על אורח חיים כלכלי כפי שהיה לפני שחלה.

הפיצוי הוא חד פעמי והסכום שמקבל המבוטח הוא בהתאם להסכמות שנערכו בינו לבין חברת הביטוח עם רכישת הפוליסה.

הטבות לסובלים מטרשת נפוצה במס הכנסה

אם המוסד לביטוח לאומי קבע למבוטח נכות בדרגה של לפחות תשעים אחוזים, הוא זכאי לקבלת פטור במס הכנסה, גם רטרואקטיבית.

הטבות לסובלים מטרשת נפוצה בקופות החולים

מבוטחי הקופות השונות זכאים לקבלת שירותים רפואיים ללא תשלום, כולל ביקור במכונים ובדיקות מיוחדות. הם זכאים גם להחזר עבור התרופות אותן הם צורכים.

המבוטחים פטורים מתשלום עבור הפניה רפואית- טופס 17- לצורך טיפולים ובדיקות רפואיות.

החולים זכאים לקבלת החזר נסיעות עבור כל נסיעה שמטרתה קבלת טיפול רפואי.

הטבות לסובלים מטרשת נפוצה ברשויות המקומיות

הרשות המקומית מעניקה הנחות בארנונה.

הסובלים מטרשת נפוצה שנקבעו להם לפחות שבעים וחמישה אחוזים, זכאים לקבלת סיוע בשכ"ד ממשרד השיכון.

הם זכאים גם לקבלת תו נכה לרכבם והנחות על קו הטלפון של חברת בזק.

אם אתם סובלים מטרשת נפוצה, זה הזמן להכיר את כל הזכויות הרפואיות והאחרות, להן אתם זכאים. עם פורטל בשבילך תקבלו את המידע, וחשוב מכך, את הסיוע והליווי של אנשי מקצוע העובדים עם הפורטל ומומחים בתחום זה. הם ישמחו לסייע לכם לתבוע את המגיע לכם ולקצר תהליכים שהם לרוב ממושכים ומייגעים וכרוכים בלא מעט תעצומות נפש.

כדי לקבל את המידע המלא והסיוע, מלאו את פרטיכם בטופס המקוון שבאתר ואנשי המקצוע המומחים ישמחו לספק את כל הנסיון, הידע והכלים העומדים לרשותם כדי לזרז את הליך מימוש הזכויות המגיעות לכם.

 

ליצירת קשר מלא את הפרטים

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות