נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

דף הבית » זכויות האישה » התפטרות לאחר לידה

התפטרות לאחר לידה

על אף העידן המודרני בו אנו חיים, עם הקדמה והפתרונות כמעט לכל דבר, עדיין, כשמדובר בהורות, נשים רבות מתפטרות ממקום עבודתן לאחר הלידה. מהן ההשלכות של התפטרות לאחר לידה והאם המשמעות שלה היא הפסד פיצויי הפיטורין? למדי את הזכויות שלך, בכל הנוגע להתפטרות לאחר הלידה.

זכאות לפיצויים

חוק פיצויי פיטורים משנת 1963- התשכ"ג קובע כי עובדת אשר התפטרה במהלך תשעה החודשים מיום הלידה כדי לטפל ברך הנולד, זכאית לקבלת פיצויי פיטורין. תכלית חוק זה היא סוציאלית לחלוטין ומאפשר לאשה עבדת לקבל תנאים שיאפשרו לה לטפל בילדה מבלי שתפסיד את פיצויי הפיטורים שלה, גם אם התפטרה מיוזמתה.

חשוב לזכור כי בעת הגשת מכתב ההתפטרות, יש לציין כי הסיבה לכך היא הצורך לטפל בילד. מכתב זה עשוי לשמש כראיה משפטית, במידה והמעסיק מתנגד לשלם פיצויי פיטורין, בטענה כי זו אינה הסיבה שבגינה התפטרה העובדת.

בפורטל בשבילך תמצאי, בנוסף למידע מועיל וחשוב, גם סיוע מקצועי של מגוון עורכי דין מומחים בדיני עבדה, שיחסכו לך זמן וכסף בדרך לקבלת פיצויי הפיטורין שלך.

גם אם אשה שילדה והתפטרה ממקום עבודתה, התחילה לעבוד במקום עבודה אחר, היא עדיין יכולה לטעון כי מקום העבודה החדש מאפשר לה טיפול גמיש יותר בתינוק, למשל שעות עבודה קצרות יותר, עבודה מהבית, קירבת מקום העבודה לביתה וכדומה. אם תנאי העבודה החדשים שונים מאלו שהיו במקום העבודה הקודם, היא עדיין זכאית לקבלת פיצויי פיטורים.

חובת ההוכחה

התפטרות לאחר לידה לא מחייבת את העובדת להודיע למעביד על כוונתה לעשות כך, אולם כן מחייבת אותה להוכיח, במידה ותידרש לכך, להוכיח את הצורך בטיפול בתינוק שילדה. בחינת הזכאות לפיצויי פיטורין נקבעת על סמך המועד בו התפטרה העובדת שילדה, כלומר, במהלך תשעה החושים מיום הלידה.

נתון חשוב נוסף הוא כי התפטרות לאחר לידה מאפשרת קבלת פיצויי פיטורין אולם אינה מאפשרת קבלת דמי אבטלה מהמוסד לביטוח לאומי, אלא אם כן הסכים המעסיק להוציא לעובדת מכתב פיטורין, כאילו הוא זה שפיטר אותה. כדי לקבל דמי אבלה יהיה עליה להמתין תשעים יום עד שתהיה זכאית להיות מוכרת כמובטלת ולהתחיל לקבל דמי אבטלה, זאת לפי סעיף 166 ב לחוק הביטוח הלאומי, בו נקבע כי מי שהפסיק את עבודתו מרצונו לא יהיה זכאי לדמי אבטלה בתשעים הימים הראשנים לאחר הפסקת עבודתו.

יחד עם זאת, לפי תקנה 8 לתקנות הביטוח הלאומי, ישנן נסיבות בהן ההתפטרות ממקום העבודה היא מוצדקת דיה כדי להתחיל ולקבל דמי אבטלה מייד לאחר ההתפטרות. הרעה בתנאי העבודה, מצב בריאותי לקוי וכדומה הם חלק מהנסיבות שמצדיקות אישר חריג לדמי אבטלה מיידים.

משמעות הדבר היא כי אם העובדת תצליח לשנע את המוסד לביטוח לאמי שההתפטרות שלה היתה מוצדקת, למשל שעות עבודה מאד ארוכות שאינן מתאימות לטיפול בתינוק, משמרות לילה, מרחק ניכר מביתה וכדומה, תוכר ההתפטרות כמספיק מוצדקת כדי לקבל דמי אבטלה ללא תקופת המתנה.

מעוניינת להתפטר אחרי הלידה וחוששת שלא תקבלי פיצויי פיטורין? המחוקק עומד לצידך! פורטל בשביל, בנוסף למידע הרב שהוא מספק על התפטרות לאחר לידה, מסייע גם באמצעות אנשי מקצוע, בקיאים בדיני עבודה ומכירים את החוק על בוריו.

מלאי את פרטייך בטופס המקוון הנמצא בפורטל וקבלי סיוע מועיל בדרך למימוש זכויותייך.

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות

מעוניין להוציא תו נכה?

בדיקת זכאות ללא עלות! קבלו תשובה תוך 15 יום!