נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

דף הבית » זכויות האישה » זכויות נשים מסורבות גט

זכויות נשים מסורבות גט

גירושין בישראל הם נושא מורכב, עדין ושנוי במחלוקת. החיבור הרשמי והמחייב של מוסד הנישואין לדת, ובעקבותיו גם מוסד הגירושין, מעורר התנגדויות רבות בקרב חלק מהאוכלוסיה ומעמיד בפניה קשיים רבים. בולט במיוחד הקושי העצום של מסורבות גט. מהן זכויות נשים מסורבות גט ומה ניתן לעשות במצבים כאלו?

סירוב קשה ומורכב

נושא נשים מסורבות גט הוא אחד הנושאים הכאובים ביותר בתחום דיני משפחה. זהו המודל הבולט ביותר של מפגש נוקשה בין מנהגים קדומים בהלכה היהודית לבין עקרון השוויון והחיים במדינה דמוקרטית והפערים הגדולים כמעט ואינם ניתנים לגישור.

בשל חוסר ההפרדה בין דת ומדינה, נושא זכויות נשים מסורבת גט הוא בעייתי מאד. גם כשגירושים הם בהסכמת שני הצדדים, יהיה להם תוקף חוקי רק לאחר שעברו במוסדות הרבנות.

כאשר הבעל מסרב להסכים לתת גט לאשתו, היא הופכת אוטומטית למסורבת גט, ממשיכה להיות מוגדרת כנשואה, ללא יכולת להנשא בשנית. אין לה זכויות המגיעות לנשים גרושות, למשל הנחות והטבות שונות, ואיכות חייה נפגעת כליל, גם במישור הרגשי.

מנסות לקבל את הגט ונתקלות במבוי סתום? הבעל מסרב לשתף פעולה ואתן שבויות בנו לבין בית הדין הרבני? יש מה לעשות. פורטל בשבילך מציג בפניכן את כל כתקדימים בנושא, דינים וחוקים ומידע חשוב נוסף.

זכויות נשים מסורבות גט- מה ניתן לעשות

הפעולות אותן יכולות לבצע נשים מסורבות גט כדי לעמוד על זכותן להתגרש הן מועטות. יחד עם זאת, גורמים מטעמן יכולים לנסות ולקדם את הסכמת הבעל למתן גט באמצעות סנקציות:

  • הזכות לבקשת שלילת רשיון הנהיגה של הבעל הסרבן
  • הזכות לבקשה לחסימת כרטיס האשראי שלו
  • הגבלת שימוש בחשבון הבנק
  • הוצאת צו איסור יציאה מהארץ לבעל הסרבן
  • אי חידוש דרכונו של הבעל או שלילתו לחלוטין
  • הוצאת צו מעצר לתקופה של עד עשר שנים. הסמכות להוצאת צו זה נתונה בידיו של בית הדין הרבני שעושה בה שימוש במקרים קיצוניים בלבד.
  • הגשת תביעה למזונות למרות ועל אף הגדרת הזוג כנשוי.
  • הגשת תביעה לפיצוי כספי גבה בגין עוגמת נפש, מניעת זכויות אזרחיות, נזקים כלכליים ועוד.

מרבית הסנקציות המוטלות על סרבני גט ניתנות מטעמו של בית הדין הרבני ובמקרים מסוימים בסיוע המשטרה.

סרבנות גט בישראל היא תחום שיש לו עדיין דרך ארכה כדי להגיע למצב בו ניתן יהיה לאלץ את הבעל הסרבן לתת את הגט. כיום, על פי ההלכה, חייב הבעל להסכים למתן גט ולחתום על ההסכם מרצונו ולא בכפייה. קיימים ארגונים רבים לזכויות האדם בכלל ולזכויות האשה בפרט, העושים מאמצים רבים וכנים כדי לשנות את המצב ואם לא להפריד את מוסד הגירושין מהדת, לפחות להקל על נשים שעומדות בפני סיטואציה שמשבשת את כל חייהן ופוגעת בהן במישורים רבים, כלכליים, לוגיסטיים ונפשיים.

מסורבות גט? אתן לא לבד. פורטל בשבילך מעמיד עבורכן את מיטב היועצים ואנשי מקצוע המומחים בתחומם, למתן הסבר ויעוץ על הדרכים העומדות בפניכן בדרך אל הגט המיוחל.

מילוי פרטיכן בטופס המקוון אינו מחייב אתכן בדבר ונועד כדי לאפשר לנו לסייע לכן במידע, תקנות, חוקים ותקדימים בנושא הרגיש והכאוב הזה. מלאו פרטיכן בטופס המקוון כבר עכשיו.

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות

מעוניין להוציא תו נכה?

בדיקת זכאות ללא עלות! קבלו תשובה תוך 15 יום!