דף הבית » אינדקס תרופות » למוטריגין Lamotrigine

למוטריגין Lamotrigine

שם בעברית: למוטריגין

שם באנגלית: Lamotrigine

שם מותג אמריקאי: Lamictal

שם גינרי: Lamotrigine,למוטריגין

מידע כללי על Lamotrigine

למוטריגין היא תרופה נוגדת פרכוסים המשמשת לטיפול באפילפסיה ובהפרעות דו קוטביות (מאניה – דפרסיה). תרופה זו היא התרופה השנייה המאושרת לשימוש במאניה דפרסיה מאז האישור של התרופה הראשונה ליתיום לטיפול בהפרעות דו קוטביות לפני כ – 30 שנה.

למוטריגין ניתנת בצורת טבליות מסיסות או בצורת טבליות ללעיסה במינונים שונים, התרופה נספגת באופן מלא ומהיר לאחר נטילתה, מגיעה לריכוזה המקסימאלי בדם בטווח שבין שעה ל – 5 שעות לאחר נטילתה ואינה מושפעת מנטילה יחד עם מזון. למוטריגין מאושרת לשימוש על ידי מנהל התרופות והמזון האמריקאי, ה – FDA, נמצאת בסל התרופות בישראל וחייבת מרשם רופא.

דרך הפעולה של Lamotrigine

למוטריגין היא תרופה מקבוצת התרופות החוסמות את תעלות הנתרן בתאי הגוף, על ידי עיכוב פעילות התעלות התרופה גורמת ליציבות של התא העצבי ולעיכוב שחרור המוליך העצבי גלוטאמאט (Glutamate), פעולה זו של התרופה הוכחה כתורמת לייצוב מצב הרוח.

תופעות לוואי של Lamotrigine

אין להשתמש בתרופה אם ידוע על רגישות לאחד ממרכיביה ויש להיוועץ עם רופא לפני תחילת הטיפול במידה ו : החולה בהריון או מניקה, החולה נוטל תרופות אחרות לטיפול באפילפסיה או בהפרעה דו – קוטבית, החולה סובל ממחלת הפרקינסון, החולה נוטלת תרופות למניעת הריון או טיפול הורמונאלי תחליפי (HRT), אם ידוע על ליקויים בתפקודי הכבד, בתפקודי הכליה או במערכת השתן ולקויים בתפקוד מערכת הדם.

תופעות לוואי שיכולות להופיע בזמן השימוש בלמוטיריגין הן בין היתר: פריחה, שלשול, טשטוש ראייה, בחילה או הקאות, נמנום, כאבי ראש, סחרחורת, כפל ראייה, נדודי שינה, תוקפנות, הפרעות במערכת העיכול והופעת דלקת בעין.

מקרים מיוחדים בהם כדאי לפנות לרופא לאחר שימוש ב – Lamotrigine

תופעות הלוואי הבאות הן נדירות, במידה ומופיעה אחת מתופעות הלוואי הבאות יש לפנות לרופא המטפל:החמרה בהופעת ההתקפים, התכווצויות, תגובות אלרגיות המופיעות על פני העור, הופעת חום, נפיחות בפנים, כאב בפה או בעיניים, פריחה, סחרחורת, הזיות, בלבול, חוסר יציבות, חוסר תיאום בהליכה, החמרה של תסמיני מחלת פרקינסון, תנועות גוף לא רגילות שאינן ניתנות לשליטה, כאבי גב, כאבי פרקים, הצהבה של העור, כאב או רגישות באזור הבטן והופעת תסמינים של דלקת קרום המוח הכוללים: חום, בחילה, הקאות, כאבי ראש, תחושת נוקשות בצוואר ורגישות קיצונית לאור.

תרופות תחליפיות ל – Lamotrigine

תרופות מסחריות המכילות את החומר ומשווקות בישראל הן בין היתר: למיקטל (Lamictal), למוג'ין (Lemogine), למודקס (Lamodex), ו – למוטריגין – טבע (Kamotrigine – Teva).

 

ליצירת קשר מלא את הפרטים

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות