נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

דמי פגיעה

כשאדם נפגע בתאונה בעבודה, או חולה כתוצאה ממנה, ומאבד את כושר ההשתכרות שלו כתוצאה מכך, הוא זכאי לקבלת דמי פגיעה מטעם המוסד לביטוח לאומי. יש תנאים לקבלת דמי פגיעה בעבודה וככל שתכיר אותם מהר יותר, גם יגדלו הסיכויים שלכם לקבלם.

מי מקבל דמי פגיעה בעבודה

התנאי הראשון  אותו מעמיד המוסד לביטוח לאומי הוא שהנפגע בעבודה אינו מסוגל לעבוד יותר בעבודתו או בעבודה דומה אחרת או שמתאימה לכישוריו וליכולותיו, ועקב כך נפגעת יכולת ההשתכרות שלו.

כדי לקבל את דמי הפגיעה יש להגיש תביעה למוסד לביטוח הלאומי ולא יאוחר משנה מיום הפגיעה, אחרת אתם עלולים להפסיד את זכויותיכם, כולל קבלת גמלת נכות מעבודה.

הטופס הראשון אותו יש להגיש הוא טופס 250 שהוא טופס החתום על ידי המעביד ובו דרישה לקבלת טיפול רפואי עקב פגיעה בעבודה. יחד עם טופס זה יהיה עליכם להציג בפני המוסד לביטוח הלאומי עם תעודה רפואית בה רשומה האבחנה הרפואית, והתקופה בה לא עבדתם. תעודה רפואית זו קרויה 'תעודה רפואית ראשונה לנפגעים בעבודה'.

דמי פגיעה בעבודה משמשים לפצות את הנפגע על אובדן הכנסותיו. הם משולמים עבור פרק הזמן בו לא עבד הנפגע ונזקק ליפול רפואי. תקופת המקסימום לקבלת דמי פגיעה היא תשעים ואחד ימים הנספרים מיום למחרת הפגיעה.

חישוב דמי פגיעה בעבודה

הסכם הכספי מחושב, הן לשכירים והן לעצמאים, בשיעור של שבעים וחמישה אחוזים מהכנסתם החייבת בדמי ביטוח, בשלושה החדשים שקדמו לתחילת החודש בו נאלץ להפסיק את עבודתו עקב הפגיעה. את הסכום הזה מחלקים לתשעים וכך מתקבל סכום דמי פגיעה יומי.

הסכום היומי המקסימלי של דמי פגיעה בעבודה, נכון לשנת 2014 הוא 1094.63 ₪ . מסכום זה מנוכים דמי ביטוח לאומי, מס הכנסה ביטוח בריאות.

בפורטל בשבילך מצויים מיטב אנשי המקצוע, עורכי דין, יועצים ומומחים, שישמחו לסייע לכם למימוש זכויותיכם וקיצור ההליכים שהם לעתים מפרכים ומייגעים, גם רגשית.

טופס דמי פגיעה

כאמור, כדי לקבל דמי פגיעה בעבודה עליכם להגיש תביעה על גבי טופס ייעודי לכך הקרוי טופס תביעה לתשלום דמי פגיעה בעבודה והודעה על פגיעה בעבודה. את הטופס ניתן לקבל במוסד לביטוח לאומי, או להוריד אותו עצמאית מאתרם, בכתובת:  https://goo.gl/oZ5eN0

אם נדחתה תביעתכם לקבלת דמי פגיעה, באפשרותכם לערער על החלטה זו בפני בית הדין לעבודה.

נפגעתם בעבודה? לא עבדתם אחרי הפגיעה ורמת ההשתכרות שלכם ירדה? יש מה לעשת ואתם רשאים לתבוע את המגיע לכם.

מלאו את פרטיכם בטופס המצורף וללא כל התחיבות, וקבלו סיוע הניתן על ידי אנשי מקצוע מובילים בתחומם, בקיאים בדיני הביטוח הלאומי ומכירים את החוק על בוריו.

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות

מעוניין להוציא תו נכה?

בדיקת זכאות ללא עלות! קבלו תשובה תוך 15 יום!