נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

דף הבית » זכויות חולים » טיפולי שיניים לאוכלוסיות מיוחדות

טיפולי שיניים לאוכלוסיות מיוחדות

לצער כולנו, יש בחברה הישראלית אוכלוסיות אשר אינן יכולות לממן מכיסן טיפולי שיניים. הצורך בטיפול הינו רפואי מחד ואסתטי מאידך, אולם אותם אנשים עשויים להזניח את הטיפול מבלי לדעת כי יתכן שיש להם אפשרות לקבל מימון חלקי ואף שלם.

פורטל בשבילך מעמיד לרשותכם את כל המידע על טיפולי שיניים לאוכלוסיות מיוחדות.

מי זכאי לקבל טיפולי שיניים לאוכלוסיות מיוחדות?

ארבע אוכלוסיות עיקריות זכאיות לקבל סיוע בעניין טיפולי השיניים שלהן:

  • לקויי ראייה ועיוורים
  • חולי סרטן
  • ניצולי שואה
  • נכי רדיפות הנאצים

טיפולי שיניים לאוכלוסיית העיוורים ולקויי הראייה

במסגרת האגודה למען העיוור, מופעלת מרפאת שיניים המעניקה טיפולי שיניים מוזלים לעיוורים וללקויי ראייה. בכדי לקבל את הטיפולים הללו יש להציג תעודת עיוור/לקוי ראייה.

טיפולי שיניים בחולי סרטן

טיפולי כימותרפיה עלולים לפגוע בין היתר בשיניים. במסגרת סל הבריאות של משרד הבריאות, חולים אשר שיניהם נפגעו כאמור, רשאים לקבל מימון מלא לטיפול בשיניהם. הקשר נעשה דרך קופת החולים בה חבר החולה, והיא אשר מממנת את הטיפולים. כדי לקבל את מימון קופת החולים על החולה להוכיח כי שיניו נפגעו בשל הטיפולים הכימותרפיים וזאת בעזרת חוות דעת של אונקולוג.

זקוקים לטיפולי שיניים ולא יודעים כיצד לממן אותם? יכול להיות שאתם זכאים לסיוע ולמימון שלהם, במלואם או בחלקם. אין כל סיבה להזניח את השיניים בשל חוסר תקציב. לימדו את זכויותיכם בעזרת המידע בפורטל בשבילך ותוכלו לחסוך זמן יקר, כסף רב ובעיקר, לקדם את טיפולי השיניים שלכם.

טיפולי שיניים לניצולי שואה

ניצולי שואה מקבלים טיפולי שיניים חינם בעזרת ההסתדרות לרפואת השיניים בישראל והקרן לרווחת נפגעי שואה. כדי ליהנות מהזכאות לטיפולים חינם, על ניצולי השואה לעמוד בשני תנאים:

א.      עליהם להוכיח כי הכנסתם אינה עולה על 7000 ₪.

ב.      עליהם לצרף מסמכים המעידים כי בזמן מלחמת העולם השנייה הם היו תחת שלטון הנאצים והסתתרו או היו במחנה ריכוז תוך סיכון חייהם.

בנוסף, יש לצרף לטופס הבקשה לטיפולים שאלון על המצב הרפואי של המבקש וחוות דעת רפואית, ביחד עם אישורים המעידים כי הוא מקבל פיצויים בגין היותו ניצול שואה, או כל מסמך אחר המאשר כי הוא ניצול שואה.

לרוב, הקרן מאשרת רק את הטיפולים המשמרים כמו סתימות, עקירות וטיפולי שורש וחלק מהטיפולים השיקומיים, אולם ניצול השואה משלם מכיסו על עבודת המעבדה והחומרים אשר איתם עבד הרופא. רופאי השיניים הם רופאים אשר מתנדבים לעבוד עם ניצולי שואה.

זכויות נכי רדיפות הנאצים

לפי חוק נכי הנאצים התשמ"ד 1954, אם אובדן השיניים של אדם מגיע עד כדי נכות, יש לו הזכאות לפנות ללשכה לשיקום נכים בבקשת סיוע למימון טיפולי שיניים.

אם תאושר הבקשה, יופנה האדם לקבל הצעת מחיר ממרפאתו והיא תשלם לו את החלק המגיע לו על פי ההתחייבות שמסרה לו. בסוף הטיפול יהיה עליו להגיש קבלה.

פורטל בשבילך נמצא כאן כדי לעשות בשבילכם סדר בבלגאן. אל תסתבכו בעצמכם. פנו אלינו בכל עניין הקשור לטיפולי שיניים לאוכלוסיות מיוחדות, השאירו פרטים בטופס המקוון, כאן באתר ונחזור אליכם בהקדם עם כל המידע הנכון, כולל יעוץ מקצועי וליווי, במידה ויעלה הצורך.

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות

מעוניין להוציא תו נכה?

בדיקת זכאות ללא עלות! קבלו תשובה תוך 15 יום!