דף הבית » אינדקס תרופות » בקלופן Baclofen

בקלופן Baclofen

שם בעברית ואנגלית: בקלופן Baclofen

שם מותג אמריקאי: Lioresal, Liofen, Kemstro

שם גינרי: Baclofen, בקלופן

מידע כללי על Baclofen

בקלופן היא תרופה הגורמת להרפיית שרירים, תרופה זו משמשת לטיפול בהתכווצויות שרירים, בכאבי שרירים ובקישון שרירים הנובעים בעיקר מפגיעות בעמוד השדרה, ממחלת שיתוק מוחין ומטרשת נפוצה. בנוסף, תרופה מועילה כטיפול סימפטומטי בחולים הסובלים מניוון שרירים מסוג ALS. משך הפעילות של התרופה הינו קצר יחסית, ויש ליטול את התרופה בתדירות גבוהה על מנת להשיג שליטה על התכווצויות וקישיון השרירים (לרוב שלוש פעמים ביום).

בקלופן מאושרת לשימושי על ידי מנהל התרופות והמזון האמריקאי, ה – FDA, נמצאת בסל התרופות בישראל וחייבת מרשם רופא. אין להשתמש בתרופה אם ידוע על רגישות לאחד ממרכביה או בזמן הנקה. בקלופן עלולה לגרום לתחושת עייפות ולהירדמות פתאומית ולכן יש להימנע מפעולות המחייבות ערנות גבוהה כמו נהיגה במידה ומופיעה תחושת עייפות וישנוניות. בנוסף, שתיית אלכוהול בזמן הטיפול בבקלופן יכולה לגרום להגברת הסיכויים להופעת תופעות הלוואי. במקרה של טיפול ממושך בתרופה, אין להפסיק את הטיפול בפתאומיות ויש להתייעץ עם הרופא המטפל לפני הפסקת הטיפול.

דרך הפעולה של Baclofen

החולים במחלת ניוון שרירים מסוג ALS סובלים מהתנוונות הדרגתית של תאי עצב מוטוריים (תאים האחראים על תנועתיות), דלדול שרירים והפרעות נשימתיות בעקבות חולשת שרירי הנשימה. ככל שהמחלה מתקדמת מופיעים יותר ויותר סימפטומים הקשורים למחלה הכוללים כאב המתפתח כתוצאה מהתכווצויות שרירים חזקות. הטיפול בבקלופן עוזר במניעת התכווצויות השרירים במנגנון שאינו ברור לחלוטין, אך ידוע שקיים עיכוב של המסלול העצבי הגורם לתחושת הכאב כתוצאה מכיווץ השרירים וכתוצאה מכך חלה ירידה בתדירות ובעוצמת ההתכווצויות.

תופעות לוואי של Baclofen

תופעות לוואי היכולות להופיע בזמן השימוש בתרופה כוללות בין היתר: בחילות, הקאות, עצירות, תחושת עייפות, כאבי ראש, סחרחורות, חולשה, פרכוסים, דופק לא סדיר, הפרעות בשינה, השתנה מרובה, בלבול וחולשת שרירים.

מקרים מיוחדים בהם כדאי לפנות לרופא לאחר שימוש ב – Baclofen

תופעות הלוואי הבאות הן נדירות, במידה ומופיעה אחת מתופעות הלוואי הבאות יש לפנות לרופא המטפל:שינויים במצב הרוח והזיות.

תרופות תחליפיות ל – Baclofen

תרופות מסחריות המכילות את החומר Baclofen ומשווקות בישראל הן בין היתר: בקלוסל (Baclosal) ו – ליורסל (Lioresal).

 

ליצירת קשר מלא את הפרטים

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות