נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

דף הבית » זכויות חולים » זכויות למנותחי אבי העורקים

זכויות למנותחי אבי העורקים

מחלה קשה, או ניתוח מורכב או מציל חיים, גורמת לפגיעה בתפקוד הנמשכת זמן רב. עם הפגיעה בתפקוד נפגע גם כושר ההשתכרות של המנותח, ובמקביל נרשמת עלייה בהוצאות הכרוכות בטיפול, שיקום, תרופות וסיוע בביצוע מטלות.

מנותחי אבי העורקים מוגדרים כחולים במחלה קשה והם זכאים למגוון רחב של הטבות והקלות, במסגרת זכויות הניתנות לחולים במחלה קשה, במיוחד במוסדות ממשלתיים, כמו הביטוח הלאומי, קופות החולים ואחרים.

ניתוח אבי העורקים

אחד הניתוחים הקשים והמורכבים ביותר בתחום ניתוחי הלב הוא ניתוח אבי העורקים, שהוא העורק הגדול ביותר. פגיעה בו עלולה לגרום להתפתחות של מחלות רבות שמצריכות טיפול כירורגי מיידי, מציל חיים.

בין המחלות שנגרמות באבי העורקים מצויות מפרצת, קרע חיצוני, טרשת, התערערות בדופן אבי העורקים שנגרם מלחץ דם גבוה, ועוד.

זכויות למנותחי אבי העורקים- ביטוח לאומי

המוסד לביטוח לאומי מכיר במנותחי אבי העורקים כחולים במחלה קשה, זאת מתוך רשימת המחלות הקשות שהגדיר מוסד זה.

מנותחי אבי העורקים זכאים לקבלת זכויות בעלות משמעות רבה, שמטרתן להקל על החולים, תפקודם,מימון ההוצאות הנדרשות לטיפול, שיקום ועד החזרה לשגרת חים, עד כמה שהדבר אפשרי.

בין הזכויות המגיעות למנותחים אבי העורקים בביטוח הלאומי מצויות:

  • קצבת נכות כללית- קצבה זו ניתנת לאחר שהמבוטח הוכר כנכה. את דרג הנכות קובעת ועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי, שקובעת גם את גובה אחוזי כושר השתכרות אותם איבד המנותח.
  • קצבת שירותים מיוחדים– ניתנת למנותחי אבי העורקים שמתקשים לבצע מטלות שבשגרת היום, כמו רחצה, קימה, התלבשות וכיוצ"ב. הקצבה משמשת לרוב למימון סיוע סיעודי והיא ניתנת בנוסף לקצבת הנכות הכללית.
  • קצבת ניידות- מספקת כיסוי הוצאות הניוד של המנתח.
  • שיקום- מנותחי אבי העורקים שלא מסוגלים לשוב לעבודתם הקודמת עקב מגבלות גופניות זכאים לקבל שיקום מקצועי שהוא לימוד ממומן של מקצוע שיתאים ליכולותיהם. במהלך הלימודים הם זכאים לקבל גם דמי מחייה.

זכויות רפואיות למנותחי אבי העורקים- קופות החולים

  • תרופות- מנותחי אבי העורקים זכאים לקבל תרופות להן יזדקקו לאחר הניתוח.
  • שיקום והחלמה- חולים שעברו ניתוח באבי העורקים זכאים לקבל מימון עבור שהייה בבית הבראה או בית מלון לצרכי מנוחה, שיקום והחלמה.

השהייה כרוכה גם בהשתתפות בסדנאות והרצאות בנושאי שמירה על הבריאות ועל הלב, אורח חיים בריא, תזונה חדשה ועוד. גובה השתתפות העצמית הוא כמאה ושמונים ₪ ליום.

  •  תוכנית שיקום והחלמה- מנותחי אבי העורקים זכאים לקבל פעילות שיקומית מקופות החולים. במסגרת תוכנית זו ייפגשו אם דיאטנים, יקלו תמיכה פסיכולוגית, הרצאות וסדנאות.

 פיצוי כספי למנותחי אבי העורקים

אם עברתם ניתוח מורכב זה ויש בבעלותכם פוליסת ביטוח בריאות שנרכשה טרם המחלה, אתם זכאים לקבל פיצוי כספי מחברת הביטוח, בסכום שנקבע על ידיכם בעת רכישת הפוליסה.

מטרת הפיצוי הזה, שיכול להגיע לכמה מאות לפי שקלים, היא לאפשר לכם לשמור על רמת החיים לה הורגלתם, במיוחד אם מקורות ההכנסה שלכם הצטמצמו או שנדרש זמן עד שתשובו לתפקד בעבודה.

זכויות למנותחי אבי העורקים במס הכנסה

מנותחים שהמוסד לביטוח לאומי הכיר בנכותם, בגובה של תשעים אחוזים לפחות,זכאים לפטור במס הכנסה, גם רטרואקטיבית.

זכויות והקלות נוספות למנותחים באבי העורקים

–          רשויות מקומיות- מנותחים בעלי נכות רפואית שקיבלו מהמוסד לביטוח לאומי, זכאים לקבלת הנחה בתשלומי המיסים העירוניים.

–          משרד התחבורה- אתם זכאים לקבל תו חניית נכה ואף פטורים מתשלום אגרת רישוי על רכבכם.

–          משרד השיכון- אם נקבעה לכם דרגת נכות בשיעור של שבעים וחמישה אחוזים ומעל, אתם זכאים לקבל סיוע בתשלומי שכר הדירה.

–          דמי מחלה- מנותחי אבי העורקים זכאים לקבל דמי מחלה ממקום העבודה, זאת לפי ימי המחלה שצברו. השכר משולם כרגיל במהלך ימי המחלה.

מנותחי אבי העורקים, אתם לא לבד. יש לכם זכויות רבות שמגיעות לכם וחשוב שתכירו את כולן ותתבעו אותן במלואן כדי לממשן במהירות.

המומחים שאיתם עובד פורטל בשבילך, מכירים את התחום וישמחו לתת לכם מענה בכל שאלה ופנייה, ובעיקר ללוות אתכם בכל הדרך עד למימוש הזכויות שלכם, במהירות, ביעילות ועם היכרות מעמיקה של דיני וחוקי המוסד לביטוח לאומי, כמו גם מוסדות נוספים.

לקבלת מידע וסיוע מקצועי של מומחים בתחום, מלאו את פרטיכם בטופס ההתקשרות שבאתר ותקבלו מענה מקצועי מהיר.

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות

מעוניין להוציא תו נכה?

בדיקת זכאות ללא עלות! קבלו תשובה תוך 15 יום!